Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie reklama Orange z Lewandowskim i Błaszczykowskim

Będzie reklama Orange z Lewandowskim i Błaszczykowskim

WitekT 12 Sierpnia 2013 22:50

2 6

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski wystąpią w reklamie firmy Orange, ale to nie koniec ich sporu z PZPN - pisze Rzeczpospolita.

 

Zobacz: Lewandowski i Błaszczykowski nie chcą zagrać w reklamie Orange.

Według ustawy o sporcie, reprezentant Polski godzi się na dysponowanie swoim wizerunkiem w oficjalnym stroju przez sponsorów danej federacji. W tym przypadku sprawa jest jednak bardziej skomplikowana. Lewandowski, Błaszczykowski i Szczęsny to międzynarodowe gwiazdy, za udział całej trójki w jednej reklamie trzeba byłoby zapłacić około miliona euro.

Żaden piłkarz nie ma nic przeciwko dysponowaniu jego wizerunkiem w stroju reprezentacji, ale według nich udział w reżyserowanych reklamach powinien być obłożony dodatkowymi warunkami. Chociaż Opel sponsoruje Borussię Dortmund, Polacy dostali dodatkowe wynagrodzenie za reklamę samochodów na nasz rynek. Podobnie było z Błaszczykowskim, kiedy brał udział w materiałach promocyjnych Biedronki, chociaż sieć sklepów sponsorowała także całą kadrę.




Zbigniew Boniek spotkał się z buntującymi się piłkarzami w niedzielę w Warszawie. Prezes PZPN wydał specjalne oświadczenie.

Spekulacje, niedomówienia oraz plotki, jakie ostatnio pojawiły się w przestrzeni medialnej, wymagają wyjaśnień ze strony naszej federacji. Uważam, że cała sprawa nie ma wyolbrzymianego tu i ówdzie głównie podtekstu finansowego. Jak wywnioskowałem z rozmowy z zawodnikami reprezentacji narodowej, chodzi im o systemowe rozwiązanie spraw związanych z powinnościami wobec PZPN i sponsorów związku. Wiele zaszłości i niedomówień niepotrzebnie dziś komplikuje tę sprawę. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy wspólnie wypracujemy kompromis i nowe zasady zadowalające nas wszystkich. Jednocześnie zaapelowałem do członków reprezentacji narodowej, obecnych na niedzielnym spotkaniu, by we wtorek wzięli udział w nagraniu sesji reklamowej głównego sponsora PZPN, firmy Orange - napisał Boniek.

Piłkarze po długich rozmowach ulegli apelom prezesa, ale bardzo nie podobał im się sposób załatwienia sprawy przez PZPN. Jak udało się dowiedzieć Rzeczpospolitej, czują się zaszantażowani, uważają, że władze związku zrobiły przeciek kontrolowany, by przedstawić ich w negatywnym świetle. Początkowo upierali się, by dzień zdjęciowy został przełożony na inny termin, gdy ustalone zostaną nowe zasady.

Zobacz: Oświadczenie Orange w sprawie Lewandowskiego i Błaszczykowskiego.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

w sumie: 15
  • -2

    1. ~a  2013-08-12 23:01:26  host: 93.154.179.77

    zaszantażowani? czym? niech zostawią tą drużynę i idą do swoich za granicą... jakiś obowiązek maja grania w reprezentacji?

  • -1

    2. ~  2013-08-12 23:01:29  host: cpc11-finc11-2-0-cust437.4-2.cable.virginmedia.com

    fest,wszyscy bardzo się cieszymy i kibicujemy oranż z zaciśniętymi kciukami ... :)

  • 0

    5. ~romano  2013-08-12 23:20:52  host: a12.net145.okay.pl

    Przecież ten stolec czyli piłka nozna to kilo mułu jest, kto sie tym jara? chyba leśne dziadki. Nudne to i przereklamowane.

  • 0

    6. ~:P  2013-08-12 23:25:30  host: 93.154.172.31

    Reklama będzie kręcona 30 lutego, to najbliższy wolny termin...

  • 0

    9. ~  2013-08-13 05:48:13  host: v15-09.opera-mini.net

    Pzpn płaci im za kopanie piłki, dlatego piłkarzy nie obchodzi Orange.

  • -1

    10. ~Messi  2013-08-13 07:18:57  host: 81.219.84.18

    Ja wystepuje nałogowo, jak Barca niczego nie wygrywa to trzeba wystapic w reklamie i odbić sobie sytuacje finansowa, tymbardziej, ze nie place podatkow i jak mnie zlapia to bede musial slono płacić.

  • -2

    11.  2013-08-13 07:57:44

    Ja uważam, że piłkarze w polskiej reprezentacji zarabiają za mało. Powinni dostawać (bo zarabianiem ciężko to zajęcie nazwać) po 0,5 mln € tygodniowo. Może wtedy byłoby lepiej ;) ?

  • -1

    12. ~Zbyszek  2013-08-13 07:59:26  host: z11-10.opera-mini.net

    Wezwałem ich wczoraj do siebie i w męskich słowach do przemówiłem. Kajali się później ze łzami w oczach i przepraszali. Niestety musiałem to zrobić, bo jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Orange.

  • -1

    14.  2013-08-13 09:05:15

    "Lewandowski, Błaszczykowski i Szczęsny to międzynarodowe gwiazdy." No właśnie. I tu tkwi szkopuł. Bo to są piłkarze i mają dobrze kopać piłkę nożną. A nie kopią dobrze, tylko gwiazdorzą. I w ten sposób POlska nigdy nie zagra w MŚ. W ME też już nie, no chyba że jako gospodarz jeśli za 200 lat ktoś zechce je zorganizować w POlsce. W sumie zresztą i tak nie ma sensu, bo nawet największy słabeusz z grupy dokopie naszym gwiazdom :(

  • -2

    15. ~Robert Lewandowski  2013-08-13 09:56:46  host: acsx186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak nie dostanę melona Euro za tę reklamę, to znowu żona spuści mi łomot. I po cholerę chajtałem się z karateczką? Buuuu. Ja chcę do mamusi. Buuuu. Co z tego, że gramy jak szmaciarze? JA CHCĘ MAMONY! DUŻO! WIĘCEJ!

  • 1

    16. ~kali  2013-08-13 11:10:02  host: ip-194.28.49.228.iwacom.net.pl

    ciekawe co każdy z was tak ostro krytykujących by zrobił gdyby miał zarobić 500 tys zł albo nic, ciekawe co każdy z was by wybrał???

  • 0

    17. ~  2013-08-13 13:33:07  host: adbs77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już wszyscy zapomnieli jak piłkarzyki na Euro 2012 miały płacone za meczyk? Nie za wygraną, ale kasa była za meczyk. czy się stoi czy się leży zawsze mi się należy. W główkach się poprzewracało. Zarabiasz w drużynie ligowej, a w reprezentacji jak grasz to zaszczyt i kasa płacona jest za WYGRANE mecze, a nie za kopactwo. Się nie podoba to nie muszą startować. Gwiazdory od siedmiu boleści. Ciagle mało kasy, a meczu wygrać nie potrafią.

  • 1

    18.  2013-08-13 15:46:03

    14, nawet jakby dali z siebie 200% w meczu reprezentacji to i tak pozostali spartolą wszystko :)

  • 0

    19. ~Namakon  2013-08-14 08:00:08  host: 81.219.84.18

    @18 problem w tym że dają to oni z siebie tylko wtedy gdy grają w innych klubach a u nas dają d... tylko :) Swoją drogą Boniek zabawnie to wyjaśnił "nie chodzi o kasę tylko o rozwiazania systemowe" a tak czytając między wierszami chodzi o "rozwiązania systemowe tak przeprowadzone by za każdym razem kasę do koryta dostać" :D

  • 0

    20. ~lw  2016-01-23 13:59:46  host: ip-89-186-17-38.net.media.pl

    Lewy ma naprawdę numer taki7388921

Dodaj swoją opinię