Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie przetarg na GSM 1800 - co zrobi Netia?

Będzie przetarg na GSM 1800 - co zrobi Netia?

WitekT 13 Maja 2005 16:34

0 0

Centertel złożył wniosek o rezerwację wolnych częstotliwości GSM 1800. Polkomtel złoży taki wniosek wkrótce.

Centertel złożył wniosek o rezerwację 30 kanałów z 99 do rozdysponowania przez URTiP. Wcześniej wniosek na rezerwację 99 kanałów złożyła Netia Mobile, która parę dni wcześniej wygrała przetarg na UMTS.




Złożenie wniosków przez Netię i Centertela oznacza, że już w tej chwili jest więcej chętnych na wolne częstotliwości GSM 1800 Mhz niż zostało udostępnionych przez URTiP. Oznacza to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, URTiP prawdopodobnie będzie musiał ogłosić nowy przetarg na wolne częstotliwości GSM.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 8
  • 0

    1. ~fazafm.com  2005-05-13 22:30:00  host: 212.244.168.131

    czy tym razem Netia w koncu wygra ???GSM

  • 0

    2. ~Hermes  2005-05-14 00:38:00  host: 126-mo3-9.acn.waw.pl

    Niech by oddali UMTS Hutchkinsonowi, zostali u niego wirtualnym i zajęli się GSM na spółkę z Tele 2. Źle by było? Dla nich to też chyba najlepsze wyjście...

  • 0

    3. ~ehmm  2005-05-14 10:40:00  host: 212.244.115.33

    ja też tak myślę.
    Ale co będzie jak "łapę" na GSM położą dotychczasowi operatorzy (Oni mają sporo funduszy) a UMTS zaskarżą do sądu w ten sposób skutecznie uniemożliwią (przynajmniej na jakiś czas wejście nowego operatora) - a jeśli chodzi o to jak bym sobie wyobrażał sobie nowy rynek - to właśnie przez wejście co najmniej tych trzech nowych firm. "3" z UMTS, ewentualnie Netia jako wirtualny operator do UMTS "3", a oprócz tego Netia z GSM a tele2 jako wirtualny operator:)) - to by było ciekawie:))
    Ale czy to jest realne..??
    Hermes - miejmy nadzieję, że tak...

  • 0

    4. ~ehmm  2005-05-14 11:08:00  host: 212.244.115.33

    ale puki co, puki nie wejdą nowi "gracze" trzeba się cieszyć tym, co się ma.
    Np(nie lubie IDEI-bo kojarzy mi się z "żabojadami" i &TP(która też za niedługo będzie pod kontrolą FT:()
    Ale - jeśli chodzi o karty to mają ciekawą ofertę(jak się jest nastawiony głównie na odbiór) to można np kupić kartę za 50zł i mieć na 3 miesiące rozmowy i 360dni by ktoś mógł do nas zadzwonić i nie stracimy nr, natomiast jeśli kupi się kartę za 25zł ma się 30 dni na wykorzystanie środków i 6 miesięcy na to by ktoś mógł się dzodzwonić:), rozmowy niestety są drogie:(( 80gr za min, 20gr sms,40gr mms:(, naliczanie sekundowe - jak przy każdej komórce standardowo.
    Z tym, że jakiś rok temu kupiłem sobie kartę za 50zł- zostało mi 7 dni, a wczoraj jak sprawdziłem stan konta - okazało się że dodali mi i mam jeszcze 270 dni by numeru nie stracić:(( (więc czekam grzecznie na "nowych" i dziękuję Idei za tą niespodzianką:)
    Drugą, jak do tej pory ciekawą ofertę ma Era (komfort) - różne opcje - ale jedna mnie zainteresowała - umowa (niestety) na 2 lata, ale przez pierwsze 12 miesięcy abonament 30 zł, następny rok już normalnie (60zł:(() miesięcznie - ale w tym jest od 21 do 8 rano (np w moim przypadku) rozmowy gratis(2000min - do ery, heyah i wszystkich stacjonarnych, a w okresie płatnym 39gr/min do ery,heyah i wszystkich stacjonarnych, do pozostałych 79 gr/min (nal. sekundowe))
    Jeszcze jedna ciekawa rzecz
    nr 0701 17 77 17(rozmowy 35gr brutto za min) działa zarówno z &TP jak i Idei (jeden minus - naliczanie minutowe, i dotyczy rozmowy dotyczą tylko numerów stacjonarnych w Polsce i wybranych krajów za granicą:(() - ale, to i tak jakiś krok naprzód by obniżyć koszty połączeń:((
    Pozdrawiam - i czekam na "nowych" z niecierpliwością:))

  • 0

    5. ~sami swoi  2005-05-14 11:48:00  host: 212.244.115.33

    a tanie gadanie za 24gr/min - to też...??

  • 0

    6. ~Syku  2005-05-14 21:01:00  host: afr38.internetdsl.tpnet.pl

    Co zrobi Netia??- Loda... :]

  • 0

    7. ~ehmm  2005-05-15 10:37:00  host: 212.244.115.33

    Nie wiem co zrobi Netia - ale pewnie więcej niż &TP(jak widzę Syku, jesteś użytkownikiem Neostrady..) a poze tym głównie czekam na "3" i tele2 jako wirtualnego operatora :)) - pozdr

  • 0

    8. ~no name  2005-05-16 09:18:00  host: 80.48.227.115

    InternetDSL to nie neostrada. W mojej sieci lokalnej jest dzielone właśnie takie łącze DSL. Tylko nie wiem czemu u mnie widać adres IP, a nie alias. A co do komórek to przyda się jeszcze jeden nowy operator. Obecni zbyt dużo zarabiają i nie dają zbyt wiele promocji. DO tej pory jeszcze żaden operator nie odpowiedział na ofertę SIMPLUSA (1 gr za SMS). Szkoda że nie można zmienić operatora zachowując numer w ofercie pre-paid.

Dodaj swoją opinię