Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie prościej umieszczać anteny na budynkach

Będzie prościej umieszczać anteny na budynkach

WitekT 24 Czerwca 2010 20:28

0 0

Maszty i konstrukcje antenowe będzie można stawiać na budynkach bez pozwoleń budowlanych. Dla konstrukcji wyższych niż 3 metry będzie wymagane zgłoszenie. To przyspieszy inwestycje w telekomunikację - mówi Polskiej Agencji Prasowej wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

Maszty i konstrukcje dla anten i urządzeń radiowych, nie zaliczane do kategorii wolnostojących, będą urządzeniami budowlanymi, a nie obiektami budowlanymi. W konsekwencji nie będzie wymagane uzyskiwanie pozwolenia na instalowane ich na budynkach.




Dziś minister infrastruktury podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakie powinny spełniać telekomunikacyjne obiekty budowlane.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2010-06-24 22:10:51

    Mam nadzieję, że ta nowelizacja ostatecznie wytrąci oręż z ręki nawiedzonych.

  • 0

    8. ~berdys  2010-06-24 22:12:05  host: ip-94-42-58-90.multimo.pl

    No to fajnie, na mojej kamienicy chce sie zainstalowac Play. Zawsze pare groszy wpadnie.

  • 0

    9.  2010-06-24 22:21:08

    Zmieniło sie cos w kwestii wież 15-20 metrowych? Jeśli nie to szkoda , nie doczekam sie zasięgu na wsi .

  • 0

    10. ~  2010-06-24 22:22:09  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Pozostaje problem absurdalnych zakazów w uzdrowiskach i terenach Natura2000.

  • 0

    11. ~QDQ  2010-06-24 23:06:36  host: r04-02.opera-mini.net

    *(10) - O taaaak :-Dq

  • 2

    12. ~Krzysiek  2010-06-24 23:06:38  host: cao212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poprawcie jeśli się mylę, ale zgłoszenie tych wyższych niż 3metry, to pewnie oznacza, że jak się ja chce założyć to idzie się do urzędu informuje ich o tym i jeśli w ciągu 30 dni nie wyrażą sprzeciwu to jest uznawane jako zgoda. Reasumując bardzo dobra informacja, bo to wytrąca nawiedzonym ludziom oręż w postaci blokowania rozwoju sieci

  • 1

    13. ~  2010-06-25 00:21:54  host: bxb252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @krzysiek: zgadza się. w ten sposób powinno to funkcjonować

  • 1

    15. ~code  2010-06-25 08:22:41  host: 213.134.185.194

    @14: może Ciebie powinno się zablokować? najczęściej jest tak, że wszystkie protesty i jojczenia milkną, jak operator wyłoży duże pieniądze, ostatnio coraz większe. jakoś nagle promieniowanie przestaje przeszkadzać i można sobie żyć spokojnie. a normy mamy chyba najwyższe w Europie, o ile nie na świecie

  • -2

    16. ~uważny  2010-06-25 08:23:51  host: user-109-243-164-199.play-internet.pl

    też mam nadzieję, że to zablokują.

  • 0

    18. ~  2010-06-25 08:57:17  host: omf26.internetdsl.tpnet.pl

    OT: Tytuł jakiś taki dziwny. Może lepiej "Umieszczanie anten na budynkach będzie prostsze"?

  • 1

    21. ~felix  2010-06-25 09:24:13  host: dpe148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I dobrze, łatwiej będzie opom poprawiać zasięg. Tych , którzy się boją fal, zachęcam do lektury zestawienia norm ekspozycji - w Polsce 100 razy bardziej restrykcyjne niż w Japonii.. - http://polaelektromagnetyczne.pl/limity-na-ekspozycje-pem.html

  • 0

    22. ~  2010-06-25 10:23:08  host: yw34.internetdsl.tpnet.pl

    21: dlatego my rosniemy a japonczycy sie kurcza, fale elkto.. na nich tak dzialaja ;D

  • 0

    23. ~  2010-06-25 11:06:50  host: 212.2.101.61

    Już od jakiegoś czasu łatwiej budować, a będzie jeszcze łatwiej. Teraz już wiecie dlaczego Play szybko sieć buduje? Ja nie mówię, że to źle, ale po prostu takie są fakty. Kiedyś nie byłoby to możliwe.

  • 0

    24. ~GAAL  2010-06-25 12:10:35  host: chello089074002052.chello.pl

    Osoby co piszą, że powinni to powstrzymac i zablokować to was powinnni zablokować, to tak jak by zakazali sprzedarzy alkocholu osobom poniżej 24 roku życia, albo to samo by się dotyczyło prawa jazdy. POwyżej 45 roku powinni zabierać((wady wzroku, postępujące inne chorobvy). Jesteście ślepi i nie idziecie z rozwojem, a narzekać każdy by chciał, a bo internet tu nie sięga, telewizja ledwo leci albo radia żadnego tutaj nie ma. TO abonamentu płącić nie chcecie itd. Idź lepiej jeden z drugim przejsć się na pole tam jest spokuj i mniej fal to może wtedy zrozumiencie jak to jest bez komórki w dzisiejszych czasach.

  • 0

    25. ~DNS 89'  2010-06-25 14:43:22  host: cc.azsoft.pl

    Wreszcie ... to fakt taka opcja powinna być dostępna już od dawna ... Wreszcie można postawić nadajniki to przesyłu neta za free bez pozwolenia ... ruszyło się... dla mnie to bardzo ważne ... mnie zawsze odsyłąno do urzędów po pozwolenie na jeden nadajnik .. top była głupota ... teraz stawiam ten nadajnik i mam państwo w D U P I E ... !!!

  • 0

    26. ~GOŚĆ  2010-06-25 14:55:25  host: host-81-190-130-230.olsztyn.mm.pl

    Czyli przykładowo mieszkając w bloku( olsztyńskiego towarzystwa budownictwa społecznego) Wchodzę normalnie na dach i mogę postawić antenę jaką mi się podoba tak??

  • 0

    27. ~miki  2010-06-25 15:36:22  host: s-01.wroclaw.dialog.net.pl

    niewiele się nie zmieni. Do tej pory było tak że aby postawić na dachu antenę do odbioru np. telewizji potrzeba było zgody właściciela budynku i jeżeli antena miała maszt powyżej 3 m zgoda nadzoru budowlanego ( teraz będzie tylko zgłoszenie). W przypadku większych (cięższych) konstrukcji każdy zdrowo myślący administrator budynku poprosi o projekt zanim pozwoli coś postawić. Reasumując nadzór budowlany będzie miał mniej pracy a operator i tak będzie musiał się wkupić w łaski mieszkańców.

  • 0

    28.  2010-06-25 16:23:02

    #26: Nie! Najpierw projekt, potem zgłoszenie, czekasz i dopiero stawiasz

  • 0

    29. ~Marek  2010-06-26 11:32:35  host: ch-79-139-123-35.hypnet.pl

    Czy ktoś w ogóle przeczytał prawo budowlane zanim napisał te bzdury. Obecnie konstrukcje powyżej 3 m wymagają jedynie zgłoszenia więc co to za novum skoro od 1994 roku tak właśnie jest ? Tutaj chodzi o profesjonalne stacje nadawczo odbiorcze (nadajniki GSM etc.) a nie o pierdołowatą antenę siatkową do odbioru RM czy TV Trwam

  • 0

    30. ~olaf  2012-01-07 19:41:34  host: eti217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Anteny na budynkach wam przeszkadzają a przy uchu przez cały dzięń nosicie 1.8 Ghz czyli komurki to dla tych co najwięcej krzyczą. ico więcej szkodzi antena na dachu czy komurka przy uchu

Dodaj swoją opinię