Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie odszkodowanie za opóźnienie przy przeniesieniu numeru

Będzie odszkodowanie za opóźnienie przy przeniesieniu numeru

WitekT 13 Września 2012 12:59

0 0

Nowela Prawa telekomunikacyjnego przewiduje odszkodowania dla klientów za opóźnienia w procesie przenoszenia numeru. Nad zmianami obraduje teraz Komisja Infrastruktury, potem przegłosowywać je będzie parlament.

Art. 71b pkt. 2 mówi, że w wypadku niedotrzymania terminu jednego dnia robocznego, abonentowi przysługuje od dotychczasowego dostawcy odszkodowanie za każdy dzień zwłoki w wysokości 1/4 sumy miesięcznych opłat liczonych według rachunków z ostatnich trzech miesięcy (abonament) lub 1/4 sumy wartości doładowań konta z ostatnich 3 miesięcy (prepaid).




Z kolei art. 72b pkt. 3 mówi, że jeżeli numer przeniesiono bez zgody abonenta, przysługuje mu odszkodowanie za każdy dzień zwłoki w wysokości 1/2 średnich, miesięcznych opłat liczonych według rachunków z ostatnich trzech miesięcy lub 1/2 wartości doładowań konta z ostatnich 3 miesięcy w przypadku użytkowników prepaid. Dni liczone są albo do momentu powrotu numeru do poprzedniego operatora, albo akceptacji abonenta dla przeniesienia numeru.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2012-09-13 13:18:42

    Ma ktoś może w wersji elektronicznej komentarze do prawa telekomunikacyjnego Rogalskiego, Kawałka lub innego autora?

  • 2

    6.  2012-09-13 13:50:04

    szkoda że to nie będzie działało wstecz, bo to co aktualnie wyprawia VMP w sprawie przenoszenia numeru...

  • 0

    7.  2012-09-13 13:50:59

    No to teraz jeszcze będzie można żyć z procederu przenoszenia numerów!! ;-)

  • 0

    8.  2012-09-13 13:55:39

    @3 -nie będzie przerzucania się. Ustawa jasno mówi że zapłacić musi dotychczasowy dostawca, jeżeli on natomiast uzna że to z winy drugiego operatora to może sobie we własnym zakresie jego pozywać o odszkodowanie.

  • 0

    9. ~galtom  2012-09-13 14:04:09  host: 62-148-76-2.ip.netia.com.pl

    A jak z przenoszeniem numerow stacjonarnych?

  • 0

    10.  2012-09-13 14:53:05

    a jak z innymi poprawkami? gwarantowana jakoscia swiadczonych uslug, dlugoscia umow i ich przejrzystoscia?

  • 0

    11. ~;D  2012-09-13 15:15:58  host: amr217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przenoszenie numerow stacjonarnych nie jest takie latwe jak komorkowe. Wszystko zalezy czy wywiad na lacze stacjonarne jest pozytywne bo czasem mozna zostac bez telefonu stacjonarnego.

  • 0

    12. ~alfa  2012-09-13 15:48:49  host: afji117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    super. wyobrazmy sobie taka sytuacje: w czasie przenoszenia numer "znika" i tak: dawca twierdzi ze zwolnil numer i przekazal go biorcy, a biorca twierdzi ze nie otrzymal numeru od dawcy. co wiecej w UKE twierdza to samo. i ktory ma placic?

  • 0

    13. ~cos wysokie te odszkodowania  2012-09-13 17:40:03  host: public-gprs6670.centertel.pl

    Nie pomyliliscie się? Doładowuje średnio 75 zl/msc. czyli Za każdy dzień zwłoki przysługuje mi ponad 50 zł na konto bankowe?

  • 0

    14.  2012-09-13 17:41:44

    13: nie, nie pomyliliśmy się. Dokładnie przepisaliśmy z projektu.

  • 0

    15. ~abc  2012-09-13 18:45:22  host: 82-160-108-130.tktelekom.pl

    przeniesienie do orange z play : 1 salon - my nie przenosimy - tylko firmowy. 2 salon - my przenosimy (niefirmowy) ale nie mamy kart ... ... ... .. ... .. 8 salon nie mamy kart. 9 salon ma karty przenosi. Problemy z kontem uzytkownika. Przeniesienie 2 tygodnie trwajace i nawet bez przeprosin. Numer rejestrowany lata temu. Porazka!!!!!

  • 0

    16. ~  2012-09-13 18:45:55  host: 77-253-155-159.adsl.inetia.pl

    to by się ten cały śmieszny virgin mobile nie wypłacił :-)

  • 0

    17. ~Nikt  2012-09-13 18:47:44  host: 088156088050.wroclaw.vectranet.pl

    No to Orange ma przeje*ane - z każdym numerem i na każdym etapie przenoszenia robili mi problemy! Szkoda, że nie działa to wstecz, ale kilku znajomych ma tam jeszcze numery więc nic straconego.

  • 0

    18. ~  2012-09-13 20:28:52  host: ip-94-42-12-220.multimo.pl

    Wprowadziliby jeszcze karę 1/2 średnich miesięcznych wpłat za każdy spam esemesowy. T-Mobile z ichnimi mercedesami i milionami by zbankrutował.

  • 0

    19. ~elo_zielo  2012-09-13 22:05:28  host: 031011139237.warszawa.vectranet.pl

    @12 - wyobraźmy sobie taką sytuacje , nie znasz procedur i systemu na jakim oparte jest MNP (przenoszenie numerów), więc może lepiej sie dowiedzieć najpierw, a później komentowac

  • 0

    20. ~  2012-09-14 07:36:45  host: 89-70-85-65.dynamic.chello.pl

    Czyli na 3 miesiące przed MNP warto zwiększyć abonament lub sumę doładowań ;)

  • 0

    21. ~Aaaaa  2012-09-14 13:00:56  host: ccu65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20: oooo...."polaczek" już myśli - gdybyś tyle energii w naukę włożył co w takie głupkowate myślenie to byś nie musiał tak myśleć bo pieniądze miałbyś z innych źródeł...

  • 0

    22. ~depmode16  2012-09-14 13:19:31  host: user-109-243-252-246.play-internet.pl

    do @21.''europejczyk''się odezwał.

  • 0

    23. ~pavlo  2012-09-14 16:35:13  host: ppp138170.ostnet.pl

    Nie zawsze jest źle. Jak przenosiłem do Heyah to zajęło to kilka godzin i na wejście dostałem 120 zł :)

  • 0

    24. ~  2012-09-15 16:45:22  host: ip-78-30-122-11.free.aero2.net.pl

    Ta nowela prawa telekomunikacyjnego to bubel bo jak ktoś nie doładowywał to *** dostanie. Powinien być dopisek: ale kwotę nie mniejszą niż np. 10zl.

Dodaj swoją opinię