Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie nowy regulamin bezpłatnego Internetu od Aero2

Będzie nowy regulamin bezpłatnego Internetu od Aero2

WitekT 29 Sierpnia 2011 13:32

0 0

Od 1. września zacznie obowiązywać nowy regulamin bezpłatnego Internetu od Aero2. Wśród zmian m.in. nowy sposób dystrybucji kart.

Nowy regulamin uwzględnia stanowisko UKE. W zmienionym regulaminie sprecyzowano datę, w której wygaśnie bezpłatny dostęp do Internetu. Wprowadzono także nowe procedury związane z dystrybucją i aktywacją kart SIM wskazujące terminy wydania i aktywacji karty SIM. Dzięki zmianom wprowadzonym w regulaminie umożliwiony zostanie odbiór kart SIM zarówno w punktach dystrybucji, jak i za pośrednictwem operatorów pocztowych.




W regulaminie rozszerzono również zakres definicji Urządzenia Telekomunikacyjnego - co pozwoliło na rozszerzenie listy modemów współpracujących z kartą SIM. Do tej pory mowa była o tym, że muszą to być urządzenia HSPA, zapewniające transfer do 14,4 Mb/s.

O bezpłatnym Internecie od Aero2 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a o problemach z dystrybucją i spotkaniu z UKE - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 2

    1. ~Ktuś  2011-08-29 13:33:25  host: 212.160.172.70

    A czy nowy regulamin jest już podany do wiadomości publicznej?

  • 1

    2.  2011-08-29 13:41:59

    Ktuś: nie udało mi się go znaleźć na ich stronie...

  • 1

    3. ~...  2011-08-29 14:20:11  host: 188.146.114.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W sumie to nie jestem mściwy,ale teraz zamówię sobie starter. Poinformuję też wszystkich znajomych. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom... Szkoda, że Aero2 dopiero po naciskach uczyniło regulamin ludzkim, choć to gdybanie bo regulaminu nie widziałem. Jak ktoś znajdzie niech wrzuci.

  • 1

    4. ~  2011-08-29 14:23:19  host: user-46-113-123-165.play-internet.pl

    a jak można sprawdzic czy jakiś modem bedzie czy nie łóaczył się z Aero2 - wiem ze tam podali, ale dla mnie to jest zbyt techniczny żargon, jakies klasy modemów...

  • 1

    5.  2011-08-29 14:30:55

    Listę modemów przetestowanych (oraz takich, które są zgodne techniczne, ale nie sprawdzone jeszcze) znajdziesz tutaj: tnij.org/modemyzgodnezaero2

  • 1

    6. ~  2011-08-29 15:05:50  host: 87-205-58-94.adsl.inetia.pl

    Szkoda, że UKE nie ma jaj i nie powie Aero2 krótko - ok, dacie nowy regulamin, który w końcu zagwarantuje cywilizowany sposób odbioru kart, zaczniemy wam liczyć te 3 lata, podczas których musicie świadczyć usługę za darmo. Gdzie tam, co ukrali tą kilkumiesięczną zabawą w kotka i myszkę to ich... Zdziwię się, jak "sieć dystrybucji" ruszy przed 1 stycznia...

  • -1

    7.  2011-08-29 15:46:16

    Tylko nie dystrybucja kart w Paczkomatach ;/

  • 1

    8. ~  2011-08-29 16:01:01  host: user-188-33-214-250.play-internet.pl

    do 6 - masz racje - nie wiem jak ten kontrakt wyglądał, ale powinni 1) naliczyć im kare 2) wypieprzyć na bruk i dac te pieniadze innym - niestety w Polsce wiekszość naszych pieniedzy idzie na cwanaików

  • 1

    9. ~stefan  2011-08-29 16:45:28  host: apn-77-115-107-202.dynamic.gprs.plus.pl

    niech aero2 zacznie to w koncu reklamowac. NA stronie to bardzo ciezko znaleźć!

  • 0

    10. ~Sebastian  2011-08-29 17:03:49  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    "Wymóg powszechnego dostępu do sieci Internet zostanie spełniony, jeśli Uczestnik przetargu będzie wykorzystywał powszechnie dostępne rozwiązania techniczne jako urządzenia końcowe, np.: terminale GSM/UMTS. W przypadku konieczności posiadania terminala z aktywną kartą SIM Uczestnik przetargu powinien zapewnić możliwość pracy terminali z kartą SIM dowolnego operatora (Uczestnik przetargu jest zobowiązany udostępnić innym operatorom wszelkie dane techniczne umożliwiające zaimplementowanie tej funkcjonalności) oraz bezpłatnie udostępniać dodatkowe karty SIM umożliwiające uzyskanie dostępu do Internetu."

  • 0

    11. ~Sebastian  2011-08-29 17:05:55  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    zapomnialem link http://www.uke.gov.pl/_gAllery/19/07/19078/wyjasnienia_dokumenta cji_przetargowej_2570_2620_MHz.pdf

  • 0

    12. ~Sebastian  2011-08-29 17:08:35  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    Uczestnik przetargu powinien zapewnić możliwość pracy terminali z kartą SIM >>DOWOLNEGO

  • 0

    13.  2011-08-29 17:41:25

    Z tą dowolnością to nie przesadzajmy. Jednak koncesja jest na UMTS 900MHz oraz LTE 2,6GHz, więc to naturalnie ogranicza listę modemów. Ale faktycznie namieszali z tzw. nowymi kartami SIM: http://tnij.org/nowesimyaero2

  • 0

    14. ~Sebastian  2011-08-29 17:53:54  host: dslb-178-003-054-183.pools.arcor-ip.net

    "Z tą dowolnością to nie przesadzajmy" Dlaczego? To sa przeciesz warunki przetargu ! Uczestnik przetargu jest nawet zobowiązany udostępnić innym operatorom wszelkie dane techniczne umożliwiające zaimplementowanie funkcjonalności pracy z karta DOWOLNEGO operatora!

  • 0

    15. ~paolo  2011-08-29 18:34:24  host: 62.244.154.219

    a ktos mi powie czy coś się płaci? jakaś kaucha, jakieś opłaty za ten starter i wysyłkę?

  • 0

    16.  2011-08-29 19:04:04

    Sebastian: tego wymogu działania z dowolnym SIMem nie ma w rezerwacji. Co do opłat: to teraz jest 55 PLN kaucji zwrotnej. Co będzie w nowym regulaminie to nie wiadomo, ale jak sądzę kwota została zredukowana, bo UKE nie ma zastrzeżeń.

  • 0

    17. ~oregano  2011-08-29 20:08:34  host: ip-178-214-148-167.silesiamultimedia.com.pl

    a co z użytkownikami, którzy wpłacili pieniądze i przesłali skany w dniu 21 lipca? bo ja należę do tych szczęśliwców, którym umknął termin 20 lipca :) a maila nie dostałem żadnego od tamtej pory.

  • 0

    18.  2011-08-29 23:07:09

    Jeśli zmniejszą opłatę + wprowadzą odbiór wszędzie to może się skuszę przyda się jak skończy się limit w mobilnym,zamierzam kupować pakiety 500 mb/1gb które powinny mi starczyć na jakiś czas ponieważ nie korzystam z internetu mobilnego cały czas,już więcej w telefonie;p

  • 0