Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie kontrola przenośności

Będzie kontrola przenośności

WitekT 13 Lipca 2009 11:00

0 0
Będzie kontrola prawidłowości działania procesu przenośności numerów u operatorów - zapowiedziała w TVN CNBC Biznes prezes UKE Anna Streżyńska.

Streżyńska powiedziała, że obecnie obowiązujące przepisy trochę utrudniają szybką reakcję Urzędu na potencjalne problemy. Najpierw Urząd musi poinformować operatora o wszczęciu kontroli, odczekać 7 dni, w ciągu których operator może odwołać się od decyzji, a dopiero potem może zacząć się faktyczna kontrola.

Informacje do operatorów wyślemy dziś, czyli 20. lipca powinniśmy wejść z kontrolą - powiedziała Streżyńska.


Źródło tekstu: TVN CNBC Biznes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~ukenamuniu  2009-07-13 11:58:17  host: 86-59-n1.aster.pl

    ~erazm: nie słyszałem też by były odrzucone. Abonent nie może korzystać ze swoich uprawnień, lub procedura nie musi byż zgodna z rozporządzeniem, jeżeli operator złożył wniosek o odroczenie (nawet gdy nie został jeszcze rozpatrzony)

  • 0

    9.  2009-07-13 12:48:45

    @7 wystarczy, ze taki wniosek zostal zlozony. dopoki wniosek ten nie zostanie oficjalnie odrzucony wg. prawa, operator moze nie stosowac sie do rozporzadzenia MI.

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2009-07-13 12:51:47  host: 86-59-n1.aster.pl

    thonka: dzięki za pojaśnienie mojego @8

  • 0

    11. ~get  2009-07-13 13:04:30  host: host-81-190-112-199.gdynia.mm.pl

    no i prawidłowo, mam nadzieje że przeprowadzą błyskawiczną kontrolę i plusa wdeptają butem w ziemię za POZBAWIANIE KONSUMENTÓW NALEŻNYCH IM PRAW, a za pozbawianie to - nie ponoszą żadnej winy ani konsumenci ani UKE - tylko niekompetencja ludzi pracujących w plusie ! mam nadzieje że im dowalą kilkaset milionów kary za tą chamówę jaką plus robi konsumentom !!! @thonka - może się nie stosować ?! no pięknie, pięknie - ja jako konsument mówię takiej sieci która w tak ordynarny sposób łamie prawa konsumenta - jesteś skreślona u mnie, dla mnie plus już nie istnieje - myślę że nie jestem odosobniony w takim myśleniu, a dla mnie to UKE się za bardzo ociąga, bo te niczym (poza niekompetencją) nieuzasadnione wnioski orange (przy czym orange tak chamsko nie kopie w d... swoich konsumentów jak plus) i plusa powinny być odrzucone w kilka dni, a za nieuzasadnione ociąganie się z przenoszeniem i zasłanianie się jakimiś śmiesznymi, niczym nieuzasadnionymi wnioskami powinni mieć zaraz do zapłaty gigantyczne kary i myślę że milion złotych za każdy dzień zwłoki w przestrzeganiu prawa, nie byłby zbyt wygórowaną kwotą ! jakoś pozostali operatorzy - nawet orange - są przygotowani i w miarę możliwości działają, nie zawsze idealnie - ale przynajmniej się STARAJĄ, a plus to robi z premedytacją... zresztą jak może się czuć konsument któremu firma mówi coś takiego: chcemy zawiesić twoje uprawnienia ! mało tego inne firmy nie chcą tego (play, era) albo mówią że nie do końca są przygotowani, ale wkładają wysiłek żeby w miarę możliwości przestrzegać praw konsumenta (orange), czyli - można było się przygotować ? można było !!! myślę że plus sobie strzela, ale nie w stopę, TYLKO W GŁOWĘ tym posunięciem i kwestią niedługiego czasu jest utrata pozycji lidera przez plus !

  • 0

    12.  2009-07-13 13:05:20

    18.06.2009 zlozone pismo o technicznej mozliwosci przeniesienia numeru w plusie, do tej pory plus nie udzielil odpowiedzi playowi o powtwierdzeniu uwolnienia umowy.. wiec totalna zlewka, kontrole i to z bardzo dotkliwymi karami

  • 0

    13. ~gosicu  2009-07-13 13:25:56  host: apn-77-113-63-96.dynamic.gprs.plus.pl

    I plus mówił o nieetycznych zachowaniach Play'a gdy zmieniali regulamin. Czy etycznym jest utrudnianie klientom przeniesienie numeru? Podoba mi się ten 'bojkot' Plusa nazywając ich Minusem!!!

  • 0

    14. ~ZiomBoy  2009-07-13 13:47:13  host: 176.180.lesio.net

    @Z po zeby :) @ User - Kabaret Smolen i Lasowik sie klania :D a dokladnie " 6 dni z zycia kolonisty :D

  • 0

    15.  2009-07-13 14:09:22

    Ta! Przepisy wszystkim utrudniają kontrolę - inspekcji sanitarnej, pracy, ochrony środowiska, nadzoru budowlanego, biuru szeryfa... i jeszcze kilkunastu orgnom.

  • 0

    16. ~123  2009-07-13 14:31:59  host: wipll-210-13-static.51b.belchatow.pilicka.pl

    usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów. ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów. Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów. Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami cz

  • 0

    17. ~ziomek13  2009-07-13 15:39:33  host: bdn140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16 o czym ty pieprzysz?

  • 0

    18.  2009-07-13 15:40:49

    Pani Anna Streżyńska robi kawał dobrej roboty !

  • 0

    19. ~ahahah  2009-07-13 16:06:23  host: chello089074077126.chello.pl

    16.....na Kube, do Chin....na Białoruś.....tam się przydasz... CIAO

  • 0

    20. ~Ben  2009-07-13 16:41:36  host: adlo72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z Bauc łgał ze oni to są gotowi tylko prawdopodobnie reszta nie jest gotowa. po takich wypowiedzich rzecznika Polkomtela ta firma juz calkowice stracila wiarygodnosc w moich oczach. Nie mozna wierzyc a ani jedno slowo takiej firmie!

  • 0

    21.  2009-07-13 17:11:49

    A jak tam sprawa wprowadzenia nowych regulaminów od 6 lipca bez informowania abonentó?? Także cenników!! ;-)

  • 0

    22.  2009-07-13 17:28:22

    I sieć Plus każe się ogłaszać "największą siecią w Polsce"??? To skandal i chore, żeby klientom utrudniać z Plusa przeniesienie numeru do Ery, Orange, Play'a lub innej sieci... Uffff, dobrze, że w tej sieci (+) nie mam komórki :)

  • 0

    23. ~titq  2009-07-13 20:27:33  host: 87-205-229-230.adsl.inetia.pl

    ja tam nie zauwazylem, zeby Plus utrudnial. Jestem w trakcie obslugi 3 umow (dwie z ery do plusa i jedna z orange do plusa), wnioski poszly, umowy spisane i czekaja na uwolnienie numerow przez dotychczasowych opow (4 dzien).

  • 0

    24. ~  2009-07-13 22:21:23  host: c189-28.icpnet.pl

    16. ~123 Wiecej się nie zmieściło kopisto?

  • 0

    25.  2009-07-14 00:38:02

    23@: chodziło mi o to, że Plus utrudnia przenoszenie numerów Z PLUSA do innej sieci, jeśli przenosisz numer DO PLUSA, to już inna sprawa...

  • 0

    26. ~ziomek13  2009-07-14 04:57:29  host: agv105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25 nie tłumacz sie bo wszyscy wiemy o co chodzi a 23 albo udaje greka albo jest wolontariuszem polkomtela

  • 0

    27. ~ziomek13  2009-07-14 04:59:45  host: agv105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    teraz uswiadomilem sobie ze papszmir oskarzy mnie o rasizm i ksenofobie(grek)ale cóz hanys nigdy nie zrozumie prawdziwego Polaka

Dodaj swoją opinię