Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie kolejna sieć Orange w Europie

Będzie kolejna sieć Orange w Europie

WitekT 20 Czerwca 2007 20:32

0 0
Konsorcjum France Telecom i funduszu Mid Europa Partners, odkupiło od spółki E.ON 50,1% udziałów w trzecim austriackim operatorze komórkowym - ONE - mającym niecałe 2 mln klientów.

Transakcja warta jest 1,4 mld euro. Pozostałymi udziałowcami są France Telecom (17,45%), Telenor (17,45%) oraz TDC (15%).

W tej chwili sieci Orange działają w Europie we Francji, Mołdawii, Holandii, Polsce, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Poza Starym Kontynentem można je znaleźć w Botswanie, Kamerunie, Dominikanie czy Senegalu.


Źródło tekstu: MD, AFP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2007-06-20 20:47:16

    ma niecałe 2 mln klientów i kupują, a Orange NL ma chyba podobną ilość lub więcej, to sprzedają - jaki w tym interes? austriacy mają grubsze portfele i lepiej zarobią na nich niż holendrach?

  • 0

    2.  2007-06-20 20:48:21

    Nie "Bostwanie", a Botswanie :) Cóż, dziwna nazwa to się można pomylić :P

  • 0

    3.  2007-06-20 20:52:09

    biotyt: danke, fixed. ;) A tak swoją drogą, to jest to kraj, którego stolicę doskonale znam z nazwy. Bo razem z nazwą państwa składa mi się w skojarzeniowe zdanie "cwana od urodzenia". ;)

  • 0

    4.  2007-06-20 21:19:28

    fajnie by bylo gdyby mi sie kiedys pokazalo na wyswietlaczu "ORANGE BOTSWANA" albo lepiej- "IDEA BOTSWANA- MILEGO DNIA" ;)))

  • 0

    5. ~  2007-06-20 21:19:32  host: public-gprs24227.centertel.pl

    kwestia ile te 2 milony klientow stanowi % rynku :)

  • 0

    6. ~  2007-06-20 21:24:22  host: 212.160.86.252

    nie ile % tylko ile $ daje... :)

  • 0

    7. ~  2007-06-20 21:27:36  host: w3cache1.icm.edu.pl

    @ WitekT: To MD na www pulsu biznesu to inicjaly depeszowca ;-)

  • 0

    8.  2007-06-20 22:26:30

    No i co z tego, że powstanie nowe Orange??? Co innego, gdyby krajowy cennik obowiązywał w całej sieci Orange, a tak to mnie to g...o obchodzi...

  • 0

    9.  2007-06-20 22:31:54

    Lub będąc w roamingu i logując się do tamtejszego Orange miałbym extra stawki- teraz niejednokrotnie jest drożej w roamingu w Orange, niż od alternatywnego operatora!! Witek, może byś się dowiedział czemu tak jest??

  • 0

    10. ~tkubon  2007-06-20 22:41:46  host: 85-126-221-170.work.xdsl-line.inode.at

    o no, tylko nie to. Jak pomysle, ze jeszcze i tutaj jest ta smierdzaca pomarancza to mi sie niedobrze robi.

  • 0

    11.  2007-06-20 23:57:08

    ***WitekT*** w Holandii Orange już umiera i miał lub został już komuś sprzedany :-) Nie pomogła im nawet taryfa degresywna czy jak to tam zwał w prepaidzie.

  • 0

    12.  2007-06-21 08:35:56

    11 - no właśnie - strategia tej firmy się kupy nie trzyma. Wycofują się z Holandii, gdyż podobno mają się skupić na rynkach wschodzących, a wchodzą do Austrii....

  • 0

    13. ~ee  2007-06-21 19:52:32  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    11 - to może i w Polsce im nie pomoże i spadną?

Dodaj swoją opinię