Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie kolejna kara dla TP - tym razem za "bitstream access"

Będzie kolejna kara dla TP - tym razem za "bitstream access"

WitekT 28 Grudnia 2006 13:00

0 0

W dniach od 29. listopada do 5. grudnia Telekomunikacji Polskiej przeprowadzono kontrolę, przedmiotem której było zbadanie wypełniania obowiązków wynikających z decyzji UKE wprowadzającej z urzędu, do stosowania przez TP, ofertę ramową określającą warunki usługi bitstream access (BSA).

W szczególności sprawdzano czy projekty umów o dostępie, przedstawiane przez TP potencjalnym operatorom korzystającym, nie zawierają ograniczeń transferu danych podobnych do nakładanych przez TP na użytkowników indywidualnych usług realizowanych w technologii ADSL.
W wyniku kontroli stwierdzono, że:
TP w umowach dotyczących świadczenia usługi BSA (w już podpisanych, ale także w negocjowanych) zawarła zapisy wzorowane na decyzji prezesa UKE z 10. maja i wprowadziła limity na ilość transferowanych danych, zgodne z limitami stosowanymi we własnej sieci dla usług ADSL,
po wydaniu przez prezesa UKE kolejnej decyzji 4. października, która m. in. modyfikowała definicję Opcji Usługi poprzez dookreślenie, że nie przewiduje ona ograniczeń w transferze danych podobnych do stosowanych przez TP na rynku detalicznym, TP podjęła działania w celu dostosowania własnej umowy do zapisów z decyzji, ale do dnia zakończenia kontroli nie znalazły one odzwierciedlenia w zawartych lub negocjowanych umowach. Podczas negocjacji aneksów do zawartych wcześniej umów TP zajmuje stanowisko, zgodnie z którym zapisy o ograniczeniu transferu danych powinny być utrzymane. Wszystkim zainteresowanym Operatorom Korzystającym po 4. października udostępniany był wzór umowy nie zawierający zapisów dostosowujących do nowej decyzji,
do dnia zakończenia kontroli TP nie mogła wskazać terminu, w jakim będzie gotowa do przedstawienia potencjalnym Operatorom Korzystającym nowego wzoru umowy określającej warunki usługi BSA zgodnej z decyzją Prezesa UKE z 4. października (czyli bez limitów transferu).

W związku z powyższym, zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym, Prezes UKE 27. grudnia wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia na TP kary pieniężnej, w związku z niewykonywaniem decyzji prezesa UKE z 10. maja i 4. października.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~mirekb  2006-12-28 13:19:03  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

  mam nadzieje ze klienci tp i orange zaplaca ;-))oni napewno ale czy tp??czy znow odwolanie od decyzji?jak sie uda to będzie dobra wiadomosc..dla wszystkich

 • 0

  2.  2006-12-28 13:26:04

  do TPSA chyba jeszcze nie dotarlo, ze wisi nad nimi miecz "straznika" (w dobrym tego slowa znaczeniu), ktorym jest to Pani A.S. i ona to wypunktuje wszystkie uchybienia TPSA, mam wrazenie, ze nasz "n"arodowy operator, ciagle testuje ile moze....

 • 0

  3.  2006-12-28 23:49:17

  A mi się wydaję, że Sąd wypunktuje wszystkie błędy A.S.

 • 0

  4. ~observator  2006-12-30 09:19:46  host: nat-39.wolomin.net

  Karać tą złodziejską firmę a najlepiej rozwiązać. I proszę jeszcze zbadać kulisy prywatyzacji TP SA oraz zmiany marki na Orange. To się wszystko nadaje do prokuratora albo co najmniej do komisji śledczej.

 • 0

  5. ~neo90  2007-01-02 23:34:43  host: fjh34.internetdsl.tpnet.pl

  observator ty się nadajesz do.........................szpitala psychiatrycznego - taki z kratami w oknach, drzwiach bez klamek i z kaftanikami dla lokatorów.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet