Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie kara za neostradę tp

Będzie kara za neostradę tp

sirmark 11 Sierpnia 2006 19:45

0 0

UKE zawiadomił TP o rozpoczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej za nierozdzielenie neostrady tp od abonamentu za usługi telefoniczne.






Zdanie UKE, Telekomunikacja Polska ma obowiązek ustalania cen świadczonych usług telekomunikacyjnych na podstawie przejrzystych, obiektywnych i niedyskryminujących kryteriów. Ponadto cena usługi neostrada tp powinna być ustalana na podstawie kosztów jej świadczenia.

W związku z tym Telekomunikacja Polska została wezwana do przekazania w terminie 14 dni wszelkich dowodów mogących przyczynić się do wszechstronnego wyjaśnienia sposobu określenia wysokości ceny za usługę neostrada tp. Spółka ma też 30 dni na przekazanie danych dotyczących wielkości przychodu osiągniętego w 2005 r. w celu ustalenia podstawy wymiaru kary.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~D  2006-08-11 20:40:40  host: 80.51.255.150

    Bla bla bla... a ja się cieszę że mają kolejną karę :) oby była najwyższa jaka może być :D

  • 0

    6. ~venro  2006-08-11 21:23:04  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    *5. - Skoro chca przychody za 2005r. to na pewno bedzie duza :]

  • 0

    7. ~tyrlik  2006-08-11 22:22:33  host: dwk162.internetdsl.tpnet.pl

    a niech im dowala ile wejdzie

  • 0

    8. ~xaver  2006-08-11 23:27:09  host: dyb111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    powiem tylko tyle mam stacjonarny tylko dla neostrady abonament to 42 złote plus abonament za neo i wychodzi za tp rachunek comiesięcznie 130-120 złotych za to że korzystamz neo.. paranoja... cush taka polska...

  • 0

    9.  2006-08-12 00:01:01

    *7. i sam ja po czesci zaplacisz w DSLu...

  • 0

    10.  2006-08-12 00:02:49

    u mnie jest od dawna opcja ze mozna miec Dsla bez telefonu niestety za wyższa cene (20 PLN) w porwonaniu do abo 36.6 Pln

  • 0

    11. ~poznaniak  2006-08-12 10:13:54  host: 213-238-98-91.adsl.inetia.pl

    Mały byczek: "Zdanie UKE..." Powinno chyba być "Zdaniem UKE" :-)

  • 0

    12. ~  2006-08-12 10:21:58  host: nat01.rtk.net.pl

    i bardzo dobrze-niech UKE nakłada kar &TP ile wlezie-nie mam dla Nich litości odkąd mi kiedyś w DWiW za 85zł miesięcznie co było-dowalili rachunek coś koło 600zł(!!!)wkurzyłem się wtedy-kazałem przejść Im na plan socjalny(do czasu aż nie spłacę rachunku) zablokowałem rozmowy na połączenia wychodzące *(co niepamiętam już dokładnie - ale chyba też dodatkowo kosztowło mnie 3,66zł misięcznie) i po 2 miesiącach gdy spłaciłem to(+obowiązkowy abonament socjalny(czyli około 30zł miesięcznie za NIC!!) wysłąłem pismo o likwidacje linii &TP(pamiętam jak do mnie potem z kilka kilkanaście razy wydzwaniali z pytaniami głupimi typu: "a dlaczego Pan chce zrezygnować?" "a może Pan jeszcze zmieni zdanie?" "moze jednak Pan da się namówić?" itp podobne bzdety - mówili mi że jak do tych 30 dni nawet w ostatnim dniu zadzwonie z informacją że jednak chce mieć &TP to nie wyłączą mi linii. Ale byłem nieugięty-i teraz bardzo sie z tego cieszę:))Mam abonament w Erze (30zł brutto na 2000min rozmów w miesiącu w weekendy do sieci era(era/hehah) i na wszystkie stacjonarne w Polsce.
    Na dzień powszedni mam Ere TT (gdzie minuta rozmowy do sieci era i na stacjonarne kosztuje mnie 20 gr brutto za min-wszystko z naliczaniem sekundowym bez dwóch zdań. Ludzie narzekali, że nie mam nr stacjonarnego i nie ma jak do mnie zadzwonić-proszę bardzo-jest telefonia internetowa z numerem stacj.za free i rozmowy do wielu krajów za grosze. Więc po co komu &TP??!!-powiem wprost-niepotrzebna jest już telefonia stacjonarna-jedynie na jakie ulepszenie bym czekał to to, by w naszych telefoniach komórkowych było podobnie jak w niektórych zagranicznych sieciach iż dostaje się nr tel kom i stacj w jednym-i to rozwiącuje wszelkie trudności i niedogodności związane z numeracją i kosztami.
    Cóż więcej potrzeba...?
    (chyba jedynie by rozmowy na wszystkie numery stacjonarne były za free..;):)
    No i obniżyć ceny za stałe łącze internetowe - zwiększyć prędkości i jakość łacz.
    puki co 80zł miesięcznie za intenet to wciąż

  • 0

    13.  2006-08-12 10:52:17

    Ja dwa lata temu jak likwidowałem linie TP (telefon stacjonarny plus Neostrada) to nadal podsyłali do mnie rachunki do zapłacenia. Nawet 3 miesiace po rozwiazniu umowy :) Naturalnie ich błąd.

  • 0

    14.  2006-08-12 10:54:15

    *12 masz racje - zrobili ci chamstwo jakich malo ; numer stacjonarny do numeru kom - świetna sprawa ,szkoda że nie ma u nas takiej możliwości - w Niemczech to sie nazywa HomeZone czy jakoś tak - i to tez pewnie będzie jak DT przejnmie PTC :) bardzo na to czekam:)

  • 0

    15.  2006-08-12 10:55:18

    a co do dzwonienia na stacjonarne - to ja polecam NAGŁOS Gadu-gadu jakość połączeń nawet nieco lepsza niż w Skype:)

  • 0

    16.  2006-08-12 10:56:05

    ***rcicho - i co ?? posłałes ich na drzewo?:))

  • 0

    17.  2006-08-12 11:21:31

    Olek_skype - mniej więcej :)

  • 0

    18. ~maniek  2006-08-12 12:56:05  host: aug242.internetdsl.tpnet.pl

    Napisał aż mu atramentu zabrakło ,nabiadolił i co, to co masz napewno jest za darmo?Widzę że za uszami masz jeszcze mleko matki i masz nadzieję na darmochę nikt ci nie da za darmo......

  • 0

    19. ~  2006-08-12 13:08:15  host: 106-mo6-2.acn.waw.pl

    Pani Ania na urlopie a tu praca nad demonopolizacją trwa ;-)

  • 0

    20.  2006-08-12 15:14:47

    maniek,nie chodzi o to żeby za free było tylko żeby płacić Realne stawki - chciałbyś płacić za chleb 7 złotych a nie 1,40 ?? mamy najwyzsze stawki w Świecie! i trzeba to zmienić:)

  • 0

    21.  2006-08-12 15:20:46

    rcicho - masz racje - trzeba walczyć z oszustami i wyzyskiwaczami pod płaszczykiem "atrakcyjności oferty" :P :)

  • 0

    22. ~Gear  2006-08-12 17:13:07  host: bng176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "GW": Szykuje się bardzo surowa kara dla TP SA

    http://biznes.onet.pl/0,1370224,wiadomosci.html

  • 0

    23. ~wilku  2006-08-12 17:33:51  host: host-217-172-245-133.lodz.mm.pl

    tepsa to wywłoka z komuzimu i tak jej zostalo dopuki nie beda jej gnebic doputy nic sie nie zmieni.Poprzednicy moi co poniektorzy maja racje , nie chcemy nic za darmo ale realnych cen ,realnych znaczy w POLSCE!!!!!!!

  • 0

    24. ~12  2006-08-12 20:21:09  host: nat01.rtk.net.pl

    do maniek: hmm - mam wrażenie że ten Twój tekst: "Napisał aż mu atramentu zabrakło ,nabiadolił i co, to co masz napewno jest za darmo?Widzę że za uszami masz jeszcze mleko matki i masz nadzieję na darmochę nikt ci nie da za darmo...... " odnosi się do mojej wcześniejszej wypowiedzi..?
    Faktycznie część mi urwało..(chyba faktycznie się za bardzo rozpisałem) ale co do pomysłów z darmowymi rozmowami - to najpierw zapoczątkował go chyba skype na szerszą skalę - gdzie użytkownicy tego programu mogli i mogą ze sobą za free rozmawiać - jeśli tylko posiadają stałe łącze internetowe, nie trudno było się domyślić - że w ślad skypem pójdą inne firmy (i poszły) narosło Ich tak dużo - że w końcu jedna z nich pomyślała sobie a co by było jakby można było wprowadzić jakiś system dzięki czemu rozmowy za free będą możliwe nie tylko wewnątrz tej jednej telefonii internetowej ale i na inne telefonie internetowe (najtańszym rozwiązaniem było by gdyby na razie spróbować między tymi telefoniami internetowymi wykorzystujący protokuł SIP i dotyczących tych którzy mają nr telefonu.
    A więc pomysł jest - możliwości techniczne (podobno są..) a dlaczego takich rozmów nie ma...??
    Powód jest prosty inne telefonie się na to nie zgodziły - a coś takiego mogło by być możliwe do realizacji gdy usługa bez naliczania dzałałaby w obie strony...
    (to tak apropo darmowych rozmów...)
    Co będzie w przyszłości - czas pokaże.
    I dla pewności też uważam - że dla mnie ważne jest, nie by "wszystko było za darmo" lecz po rozsądnych, realnych cenach..

Dodaj swoją opinię