Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie kara dla Polkomtela

Będzie kara dla Polkomtela

sirmark 29 Grudnia 2006 18:48

0 0
28 grudnia UKE wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na firmę Polkomtel.

Wg UKE Polkomtel nie poinformował z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego, użytkowników usługi "Sami Swoi" o zmianie Cennika tej usługi w zakresie podwyższenia opłaty za SMS międzynarodowy.



Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~Longman  2006-12-30 08:38:44  host: evg112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kara bylaby jak najbardziej sluszna. Nie wiem ile osob pamieta ze Polkomtel wprowadzil te podwyzke w sposob zakamuflowany i z data (a wlasciwie godzinami) wsteczna. Jak dzis pamietam, ze wlasnie na telepolis.pl offtopicznie pytalem czy ktos nie ma egzemplarza GW, bo tam na jej lamach bylo ogloszenie, ktore przeczytala znajoma, a co do tresci mialem watpliwosci. Okazalo sie, ze znajoma wcale nie przesadzala. Tryb wprowadzenia tej jak to w PRLu nazywano regulacji cen - co zawsze oznaczalo podwyzke - byl absolutnie skandaliczny i niedopuszczalny (zakamuflowanie w ogloszeniu, jedyne medium w jakim sie oglaszano jakim byla Gazeta Wyborcza (nawet na ich stronach internetowych nic nie bylo przez dobry tydzien!!!), wprowadzenie podwyzki od polnocy dnia takiego a takiego, podczas gdy gazeta z tym ogloszeniem ukazuje sie dopiero rano, a wiec poslizgiem kilkugodzinnym, co stawia uzytkownika sieci przed faktem dokonanym).

  • 0

    23. ~Włodek  2006-12-30 11:14:02  host: aatf163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Od kiedy to w pre-paid są okresy rozliczeniowe ? ? ! Ile trwa taki okres ?

  • 0

    24.  2006-12-30 11:21:21

    Myślę, że oprócz zwyczajowej długości "okresu rozliczeniowego", czyli miesiąca, jako taki okres można potraktować okres, o jaki przedłuża najmniejsza zdrapka niepromocyjna - czyli też miesiąc.

  • 0

    25.  2006-12-30 13:21:30

    *** Witku - a co z simplusem? tez mu sie oberwie? bo przeciez w sim+ tez eski poza poza skoczyly z 20 do 61 gr, i rowniez bez zadnej zapowiedzi :-/

  • 0

    26. ~  2006-12-30 13:29:44  host: 195.189.142.222

    Kiedy kara za beznadziejny zasięg EDGE?

  • 0

    27.  2006-12-30 13:47:48

    A kiedy kara za brak 4G w pre-paidzie?

  • 0

    28. ~Leon  2006-12-30 14:36:01  host: de7.tcompressor.com

    A kara za brak możliwości migracji pomiędzy abo a simplusem lub samymi swoimi. Kara też się należy za traktowanie połączeń z abo i simplusa do samych swoich jako połączeń pozasieciowych (i odwrotnie).

  • 0

    29. ~  2006-12-30 15:23:09  host: 195.189.142.222

    Wlo - już widzę jak Plus w Twoim mieście odpali 3G... Najpierw niech porządnie pokryją Warszawę. Typowe dla Plusa jest robienie inwestycji "na odwal" a potem ogłaszanie, że są pierwsi. Żałosne.

  • 0

    30. ~r  2006-12-30 16:45:31  host: chello087206151164.chello.pl

    #29: przecież u wlo Plus już odpalił nawet 4G tylko w prepaidzie nie chcą i pewnie mu się syn skarży ;)

  • 0

    31. ~mirekb  2006-12-30 17:00:47  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    do wszystkich majacych mobile i odpalilone karty:wpiszcie ustawienia do neta lub gprs(dostepne na www.mobile.pl) i zobaczcie jak chodzi GPRS PLUSA.jak ktos ma ze zlotowke na koncie i nie zalezy mu na numerze niech sprawdzi..;-)czekam na informacje

  • 0

    32. ~jojo  2006-12-30 17:34:50  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    "wlo", a czemu nie. Według Ciebie w ofercie na kartę nie powinno byc równoprwanego dostępu do najnowszych usług np. UMTS? jeżeli tak uważasz, to Ci się dziwie!

  • 0

    33. ~dramz  2006-12-30 17:50:36  host: apn-99-32.gprspla.plusgsm.pl

    nabroili, to teraz niech po sobie posprzataja

  • 0

    34. ~  2006-12-30 19:10:09  host: 80.48.175.10

    #27: wlo, wzbiłeś się na wyżyny intelektu swym komentarzem.

  • 0

    35. ~marnet  2007-01-02 08:18:38  host: ano34.internetdsl.tpnet.pl

    Okres rozliczeniowy w prepaidach to zwykle 30 (31) dni. Jak dobrze pamiętam to w Idei (teraz Orange) 31-dniowy okres stosowany był przy doładowaniach pakietów, choć czasami stosowali okres miesiąca kalendarzowego (np. styczeń, luty, marzec, itd.)

  • 0

    36.  2007-01-02 11:15:20

    34. - taki miał cel... ;) dla tej części czytelników, którzy kontekst potrafią właściwie odczytać ;-)

  • 0

    37.  2007-01-02 11:16:09

    29. - dam znać ;-)

  • 0

    38.  2007-01-02 11:49:04

    częściej takie kary, to zaczeli by w końcu dbać o klientów!

  • 0

    39. ~ktronic  2007-01-02 15:11:54  host: bev18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I prawidłowo, w końcu sie należało. powinni dbac o klientów. mam nadzieje ze to sie zmieni w tym roku.. za kare powinni obnizyc cene smsów krajowych i miedzynarodowych o minimum 30%

  • 0

    40.  2007-01-02 15:58:53

    A co to jest okres rozliczeniowy w pre-paidzie? Ustawa tego nie definiuje (chociaż własnie tylko w jednym punkcie, przy zmianie cennika skukującej wzrostem cen mówi się o powiadomieniu abonentów z wyprzedzeniem jednego okresu rozliczeniowego na piśmie i w stosunku do użytkowników poprzez podanie do publicznej wiadomości - przy zmianie regulaminu już tylko o abonentach jest mowa), tak samo regulamin nie. Przejrzałem regulaminy Orange i Ery - taże ani słowa o okresie rozliczeniowym w pre-paid... W Orange jest wspólny regulamin - w słowniku jest tylko określenie okresu rozliczeniowego w stosunku do abonenta. W Erze też jest wspólny regulamin, w regulaminie natomiast nie ma definicji okresu rozliczeniowego - jest cykl, trwający 30 dni... Ciekaw jestm rozstrzygnięcia ;-)

  • 0

    41. ~jahu  2007-01-24 16:37:26  host: bxh206.internetdsl.tpnet.pl

    w mBankwoym mobile - ten sam walek

Dodaj swoją opinię