Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie HSDPA 3,6 Mb/s w Plusie

Będzie HSDPA 3,6 Mb/s w Plusie

WitekT 15 Maja 2007 14:57

0 0

Na dzisiejszej konferencji prezes Polkomtela Jarosław Bauc powiedział, że choć na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami mówił, że jego firma nie planuje wprowadzić HSDPA w wersji szybszej niż 1,8 Mb/s, to jednak tak będzie.






Wszystkie stacje 3G Polkomtela - obecne i nowo stawiane - mają mieć HSDPA w wersji 3,6 Mb/s do końca września tego roku.

Przypomnijmy, że jedynym operatorem w Polsce udostępniającym HSDPA o prędkości większej niż 1,8 Mb/s jest Orange - 3,6 Mb/s. W PTC z kolei pracuje już kilka testowych stacji na 7,2 Mb/s - być może taką prędkość będzie oferowała firma do końca roku omijając wdrożenie samej wersji 3,6 Mb/s.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~m  2007-05-15 16:36:58  host: 212.2.101.28

    musza podnieść limity danych bo tak to niech sobie podnoszą predkosći. ja rezygnuje

  • 0

    16. ~Szalony  2007-05-15 16:37:52  host: 212.2.101.29

    Konio gafe strzelil ;) to oczywiste ze na modemie hsdpa do 1,8mb/s nie uzyska predkosci do 3,6mb/s :) ale stacja nodeB z hsdpa do 3,6mb/s bez problemu obsluzy modem do 1,8mb/s.

  • 0

    17. ~~Szalony  2007-05-15 16:41:15  host: 212.2.101.29

    To fakt ja na hsdpa ERy mam srednia 160kB/s do mnie - jak era zwiekszy predkosc i niech srednia bede mial okolo 300kB/s to nawet limit 4gb jest maly a ten 500mb to juz wogole parodia przy takich predkosciach...

  • 0

    18.  2007-05-15 16:47:06

    Jeżeli jest ktoś z okolic Piaseczna/Warszawy, może się udać do punktu dilerskiego Plusa i poprosić o zaprezentowanie działania modemu (konkretnie model Merlin XU870 3G); numion.com wskazuje 3.1Mb/s :)

  • 0

    19. ~Tomasz  2007-05-15 17:05:59  host: 212.2.101.28

    Szalony - predkosc z jaka bedziesz pracowac w zasiegu komorki zalezy nie tylko od mozliwosci od twojego terminala, ale od uwarunkowania propagacyjnego, ilu uzytkownikow korzyta na raz z neta oraz od uzywanych aplikacji, osiagniecie 7,2 Mb/s to teoria, w praktyce to bedzie gora 6Mb/s i to tez zalezy czy sie poruszamy i jak daleko jestesmy od stacji bazowej.

  • 0

    20.  2007-05-15 17:14:55

    ~issa - jako bywalec powinieneś znać pokrętne myslenie czytelników portalu... Chodzi o to, że jak masz terminal który wydoli 1,8 maks, to już nie 3,6! I ja wcale się nie dziwię bo to jest prawda! Myślisz czy jesteś po czymś? ;-)

  • 0

    21.  2007-05-15 17:16:40

    A że głos zupełnie nie w temacie, to już nie ma najmniejszego znaczenia - najwyżej zaraz się odezwie, że się czepiamuy pierdół...

  • 0

    22.  2007-05-15 17:33:34

    taaa neich bedzie anwet 50 000 GB/s ale jakie cany na to dowala...

  • 0

    23. ~lola  2007-05-15 17:37:48  host: 212.160.172.70

    i oto chodzi płacę to wymagam a nie jakieś tam powolne predkości

  • 0

    24. ~issa  2007-05-15 17:39:01  host: apn-99-87.gprspla.plusgsm.pl

    Jestem po 5 Crazy Wolfach , taki RedBull dla ubigich , i po pół paczki kukurydzy , która być może zakłóća propagację moich fal mózgowych:) , ale byłbym się założył , że ***bigmanowi chodziło o to , czy sprzęt 1.8 będzie hulał ze stacją która ma 7.2 , a nie o to czy osiągnie 7.2:-)

  • 0

    25. ~  2007-05-15 17:51:09  host: 87-205-188-56.adsl.inetia.pl

    Pewnego ranka prezes obudził się spocony i doszedł do wniosku, że trzymał rękę w nocniku a dywidenty puchł od tej wilgoci, bo tylko zasięgiem GSM są w stanie walczyć z innymi sieciami, ale do czasu.

  • 0

    26. ~byly plusowiec  2007-05-15 17:59:53  host: inet20909na-3.eranet.pl

    To fakt plus tylko zasieg gsm ma bardzo dobry ale juz zasiegiem edge i umts przegrywa z era bardzo , zaraz sie okarze ze zasieg umts orange takze bedzie lepszy od plusa.

  • 0

    27.  2007-05-15 18:07:51

    ~issa - zrezygnuj z tego taniego czegoś... Przeleci przez Ciebie tylko bez efektu - walnij coś raz a porządnie ;-D 25. to jak jest w końcu z tm zasięgiem - w ostatnich kilku newsach już czytałem, że Era powinna popracować nad zasięgiem, żeorange powinien coś zrobić z zasięgiem, Że Plus ostaropowinien się wziąć do roboty nawet nie wspominam...

  • 0

    28. ~tejerek  2007-05-15 18:19:26  host: p03-03.opera-mini.net

    a jaka prędkość można uzyskać na wysylanie w technologii hsdpa?

  • 0

    29. ~  2007-05-15 18:58:38  host: widzew.4web.pl

    U mnie na Olechowie w Łodzi Plus ma taki sygnał, że muszę na balkonie rozmawiać, bo w mieszkaniu nie ma zasięgu, a oni bajki o HSDPA opowiadają. Nie mają pełnego zasięgu GSM w milionowej aglomeracji, a się za 3G biorą.

  • 0

    30. ~joker  2007-05-15 20:00:43  host: chello084010052112.chello.pl

    ~tejerek - hsdpa to do sciagania, czyli wysyłanie jest standard czyli 128kbits, do szybkiego wysyłania jest hsupa.

  • 0

    31. ~xD  2007-05-15 21:15:28  host: avt165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "W PTC z kolei pracuje już kilka testowych stacji na 7,2 Mb/s" Przy limicie: -500mb = 15min -4gb = 1godz

  • 0

    32. ~tymis  2007-05-15 21:57:44  host: proxy5.tkdami.net

    *kmis #18: kiedyś, chyba z 8 lat temu, jeden z marketów w Piasecznie był "używany" za tester czułości telefonów. Nie pamiętam już czy to kąt obok garmażerki czy jakiś inny obok był polem testowym. Jak tam telefon umożliwiał rozmowę to miał dobrą czułość :-))) Jak ktoś pamięta to może potwierdzi albo skoryguje ;-) A teraz proszę, HSDPA 3,6 Mb/s...

  • 0

    33.  2007-05-15 22:39:45

    Z tego co się orientuje to wysyłanie w HSDPA to coś koło 40-48 kb/s.

  • 0

    34. ~szalony  2007-05-15 22:46:58  host: 87.251.241.164

    Ja robilem testy i upload w umts lub hsdpa jest taki sam max 9kB/s !!! to juz w edge mam lepsze predkosci bo max 14kB/s ... dziwne to ale prawdziwe.

Dodaj swoją opinię