Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie drugi dostawca infrastruktury dla Polkomtelu

Będzie drugi dostawca infrastruktury dla Polkomtelu

Q! 8 Sierpnia 2012 09:54

0 0

W ciągu dwóch tygodni powinniśmy móc oficjalnie poinformować, który z vendorów będzie drugim obok Ericssona dostawcą infrastruktury dla Polkomtelu - mówi w wywiadzie udzielonym rp.pl Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtelu.

W połowie maja Ericsson wygrał wielki przetarg na dostawę infrastruktury dla Polkomtelu. Dostarczy nie tylko stacje, ale i urządzenia szkieletowe. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Jednak Polkomtel chce postawić na dwóch dostawców sprzętu. Kto nim będzie? Tego wciąż nie wiadomo. Według nieoficjalnych informacji, nie będzie nim Huawei, ale Nokia Siemens Networks. Oficjalne informacje na ten temat mają pojawić się za około 2 tygodnie - informuje rp.pl.

Wartość całej umowy z obydwoma dostawcami szacowana jest na 1 do 1,5 mld zł w ciągu 3 lat.

Źródło tekstu: rp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 2

    1. ~Longman  2012-08-08 10:06:41  host: acux67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Drugi z vendorów. Ujęła mnie ta piękna polszczyzna.

  • 2

    2. ~gość  2012-08-08 10:26:05  host: z48-10.opera-mini.net

    Przygotowuje się do ogólnopolskiego dyktanda i nie wiem jak pisać. Język polski jest tylko jeden. To dlaczego rp pisze Polkomtela z literką "a" na końcu, a telepolis pisze Polkomtelu z literką "u" na końcu. Wojciech Pytel też używa odmiany Polkomtela, więc jako członek zarządu chyba wie jak odmieniać nazwe firmy w której pracuje. Kto ma racje?

  • 1

    3.  2012-08-08 10:31:55

    @2 ciekawe jest to, że telepolis cytując rp.pl zmienia polkomtela na polkomtelu. tutaj źródłu: http://www.rp.pl/artykul/922719-Drugi-dostawca-Polkomtela-za-2-t yg-.html

  • 1

    4.  2012-08-08 10:37:37

    Pewnie jakaś awersja do "a" na końcu wyrazów, pewnie zaraz będzie mowa o skrótowcach itp... Uparli się na te skrótowce maksymalnie, szkoda że pozostała część "polszczyzny" kuleje.

  • 0

    5. ~lord  2012-08-08 10:42:12  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    ad1 piją la x angolom i temu zamiast po polsku pie r dolą po angielsku :)

  • 0

    6. ~  2012-08-08 10:53:05  host: 62.244.153.149

    Polkomtel miło zaskakuje, bo jako jedyny z operatorów w naszym kraju nie postawił na Huaweii. To bardzo cieszy

  • 0

    7. ~@4  2012-08-08 11:14:08  host: 79.162.127.152

    Do tego dochodzą skróty 3Q2012 :)

  • 1

    8.  2012-08-08 11:46:03

    WU ciągU dwóch tygodniU powinniśmy móc oficjalniU poinformować, który z U-vendorów będzie drugim obok EricssonU dostawcU infrastrukturU dla PolkomtelU - mówi wU wywiadU udzielonym rpU.plU WojciechU PytelU, członek zarządU PolkomtelU. W połowie majU EricssonU wygrał wielki przetargU na dostawU infrastrukturU dla PolkomtelU. Dostarczy nie tylko stacjU, ale i urządzeniU szkieletoweU. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomościU. Jednak PolkomtelU chce postawić na dwóch dostawców sprzętU. KtU nim będzie? Tego wciąż nie wiadomoU. WedługU nieoficjalnych informacjU, nie będzie nim HuaweiU, ale NokiU SiemensU NetworksU. OficjalnU informacjU na ten tematU majU pojawić się za około 2 tygodniU - informujU rpU.plU. WartośćiU całej umowU z obydwoma dostawcami szacowanU jest na 1 do 1,5 mldU zł w ciągU 3 latU. (U!)

  • 0

    9. ~zulu  2012-08-08 12:19:40  host: 77-253-101-21.adsl.inetia.pl

    @8 dobre :p

  • 1

    10. ~zulu  2012-08-08 12:21:13  host: 77-253-101-21.adsl.inetia.pl

    @2 pewnie zmieniają po to żeby nikt im nie zarzucił że tylko kopiują tekst ale i go redagują :op

  • 0

    11. ~Mike  2012-08-08 12:46:07  host: rybka126.fucio.net

    John Kowalsky poszedł do store, a tam clerk. Nie było beera, bo vendor nie zrobił delivery. Mało sweetaśny disappointing dla Johna, będzie egzekwował swoje consumer rights w innym shop. PS. Q! Zgłaszam Was stosownym władzom za złamanie Ustawy o języku polskim!!!

  • -1

    12.  2012-08-08 12:55:12

    @Mike - c'on, mój friendsie! Nasz site nie crackuje żadnego acta! Looknij sobie do dicta SJP. Ale jeśli już chcesz nas submitnąć, to nie zapomnij się checknąć spod odpowiedniego departmentu!

  • 0

    13. ~Irek  2012-08-08 15:02:15  host: 62-148-77-0.ip.netia.com.pl

    Nie czepiajcie się Witku!!! :-)

Dodaj swoją opinię