Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie ciasno na "pudle"

Będzie ciasno na "pudle"

WitekT 23 Stycznia 2007 14:58

0 0

Będzie ciekawie. Polkomtel w ostatnim kwartale zeszłego roku pozyskał prawie tyle samo klientów, co dwaj pozostali konkurenci łącznie. Mocno zmniejsza to dystans między operatorami i o ile już teraz nie będzie ciekawie, to na pewno będzie tak po trwającym właśnie kwartale.

Z opublikowanych właśnie danych GUS i wcześniejszych słów prezesa Polkomtela Jarosława Bauca można wywnioskować, że wszystkie trzy sieci pozyskały w IV kwartale 2006 roku 1,966 mln klientów, z czego sam Polkomtel około 900 tys.




1,066 mln przyrostu bazy pozostaje do podziału między Centertela i PTC. Przy założeniu, że obaj operatorzy pozyskali podobną ilość klientów (tak było w III kwartale, kiedy to także Polkomtel mocno się wyróżniał) oznacza to, że liczba abonentów poszczególnych telekomów wygląda następująco:
PTC - 12,487 mln,
Centertel - 12,271 mln,
Polkomtel - 12 mln.

Co będzie w przyszłym kwartale? Trudno powiedzieć, choć przyrost bazy klientów jeszcze nie powinien przystopować, gdyż na koniec 2006 roku penetracja wyniosła, według danych GUS, dopiero trochę ponad 95%.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 100
  • 0

    81.  2007-01-24 01:01:20

    81 to się kupuję drugą kartę sim by mieć więcej pakietów. I znów kwadratura koła powstaje.

  • 0

    82.  2007-01-24 01:41:35

    Kończąc kwestie zacytuję wypowiedź jednego internauty : "Pepaidy są dobre do GPRS bo dane spływają z częsym opóźnieniem :P Można robić debeciki. A potem kolejny starterek." Wiecie że niektórzy tak robią w erze czasem jak się błąd pojawi to kilka godzin nawet się pociągnie. Nie wspomne już o słynnych pomyłkach heayh i znów kolejne tysiące kart sim do smieci idą. W koszu prócz butelek, papierów opakowań po jajkach nie bawem będziemy codziennie wyrzucać karty sim :D

  • 0

    83.  2007-01-24 07:33:09

    Marketing: Ja uważam, że telefon abonamentowy jest lepszy, a przede wszystkim tańszy. Ja nie podpisuję umowy na 24 miesiące, tylko na 12. Przy obecnych cenach telefonow na wolnym rynku i zmieniających się cenach usług bez sensu jest podpisywanie umowy na 24 miechy. Ja nie biorę telefonu przy przedłużaniu umowy a wolę więcej minut lub tańszy abonament i umowę na 12 miesięcy. W tej chwili minuta kosztuje mnie nieco ponad 9 groszy brutto. Po co mi prepaid? Po co mi doładowania? Mam polecenie zapłaty w moim banku i nic nie wiem o rachunkach.

  • 0

    84.  2007-01-24 07:35:36

    Przy abonamencie nie muszę jeszcze interesować się jaki kod wprowadzić, aby skorzystać z tańszych rozmów, albo gdzie mam zadzwonić i do kiedy mam czas itp.

  • 0

    85.  2007-01-24 11:43:54

    taaa... akurat... w cuda to może wierzą na Madaskarze ;-)

  • 0

    86.  2007-01-24 11:49:19

    krzycho123 - kochacie afery, co? tyle, że afery nie ma - wszystkie cenniki tepsy są w jednym cenniku ;-) a ten jest jak najbardziej dostępny. Jesli Ty w nim nie widzisz cennika dla taryfy socjalnej, to może kup sobie jakieś kropelki do oczu albo okulary?

  • 0

    87.  2007-01-24 11:52:51

    joasia_23 - nie wiem w czym problem? Możesz je po prostu wyrejestrować - bez podawania nowego użytkownika - ja oddałem kiedyś dwa zarejestrowane simlusy znajomym - jeden podpisał mi kartę jako nowy użytkownik (rejestracyjną, którą sam wysłałem) drugiego nie byłem pewien, mailem porosiłęm o wyrejestrowanie - dostałem pisemną odpowieć, że zostały moje dane usunięte. Bez problemów i szczególnego zabiegania.

  • 0

    88.  2007-01-24 11:56:40

    jojo - nie rozumiem - jak jedną kartę? Ja mam w jednej sieci już z 10 kart - czynnych, nie że "zaszufladkowancyh" - ktoś komuś broni? Zakaz jakiś jest czy moralnie nie wypada?

  • 0

    89. ~Czytek Newsów  2007-01-24 12:43:20  host: 212.182.35.36

    *** wlo #87 - Ciekawostki opowiadasz. Ja też oddałem Simplusa (z bardzo dobrym telefonem) znajomemu dzieciakowi. Też był zarejestrowany. I Plus w żadnym wypadku nie zgodził się na wyrejestrowanie numeru bez _osobistego_ stawienia się z nowym właścicielem w salonie. Co ciekawe rejestracja zawsze była listowna. W końcu wymieniłem SIM-a na nowego, i odtąd zawsze oddaję aparaty tylko z nowym starterem. A i coraz mniej mam ochotę po tym cyrku użerać się z rejestracją. A korespondencję z BOK-iem Plusa zachowałem sobie na pamiątkę - zresztą nawet trudno powiedzieć z BOK-iem - po telefonicznych interwencjach dostałem pismo bodaj jako odpowiedź na formalną reklamację.

  • 0

    90. ~Czytrek Newsów  2007-01-24 12:44:35  host: 212.182.35.36

    *** wlo #87 - ale może Tobie było łatwiej, bo dostałeś "odpowieĆ"... ;-))

  • 0

    91. ~Czytek Newsów  2007-01-24 12:46:59  host: 212.182.35.36

    *** wlo #87 - nie mogłem się powstrzymać, sorry... ;-))

  • 0

    92. ~jojo  2007-01-24 13:17:16  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    "wlo", czy Ty się zastanawiasz o czym piszesz? Skoro wszystkie karty, które posiadasz "SĄ CZYNNE", to o co Ci chodzi. Czy ja gdzieś napisałem, że jeżeli UŻYWASZ (korzystasz) ze wszystkich kart które posiadasz, to nie możesz mieć 10 kart. Miej sobie i 50, byleby bezczynnie nie leżaly w biurku. Ktoś inny mógłby przeciesz skorzystać z numerów, których Ty i tak nie używasz. Najpierw przeczytaj dokładnie, a potem zadawj pytania. :-)

  • 0

    93. ~mirekb  2007-01-24 13:56:56  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    jesli macie az tak duza wątpliwosci:jesli zawieramy umowe o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych(specjalnie pisze o pre-paidzie,np. w simplusie poprzez wlączenie sie do sieci -czyli wykonanie 1 polacznia lub otrzymanie/wyslanie smsa bądz zasilenia konta)zawieramy taką umowe.wiec:z chwila zakonczenia wspolpracy z opem Wasze dane osobowe nie sa juz przetwazane(zgodnie z ustawa o chronie danych osobowych(zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883).Nadal jednak sa przechowywane gdyz taki obowiazek naklada na operatora artykul 88 Ordynacji Podatkowej z dnia 29-08-1997 roku(Dziennik Ustaw nr 137 z dnia 13-11-1997 z pozn. zmianami).dodam ze nasze billingi(prepaidowcow)leża 5(slownie pięć)lat od ostatniego zasilenia konta ;-)))))))po okreslonym w ustawie okresie dane sa usuwane.w skrócie:Kaczynscy osiagneli swoje-ustwawa o przechowywaniu bilingow 5 lAT NIE PRZESZKLA BO TO NIE ISTOTNE-POPRZEZ PODATKOWY DO NAS DOTRĄ...A5LAT TO DUUUZZZOOOO.POZDR

  • 0

    94.  2007-01-24 21:09:00

    Czytek Newsów - podaj mi swojego maila - wyślę Ci skan pisma z Polkomtela w tej sprawie - poważnie. Nie lubię kiedy tak kategorycznie zaprzeczasz temu co mówię. Nie mam zwyczju kłamać. Uważam to za bardzo negatywną cechę. Ja generalnie nie "kumpluję się" z ludźmi którzy kłamią - jeśłi i to chcesz sprawdzić, mogę podać Ci kilka numerów moich przyjaciół - zapewne potwierdzą. Nie uważam tego jednak za zbyt sensowne. W końcu to Internet - nikt nikomu nie musi nic udowadniać ;-)

  • 0

    95.  2007-01-24 21:14:55

    jojo - no właśnie przeczytałem Twój pierwszy post w tym wątku: "Ale rejestracja + wymóg posiadania TYLKO jednej karty danego operatora może już coś da. Chyba, że ktoś ma usprawiedliwioną potrzebę korzystania z większej ilości kart SIM w danej sieci..." Z podkreśleniem na TYLKO ;-) - w tym kontekście tylko mój komentarz był - w żadnym innym ;-) I co to znaczy "usprawiedliwiona potrzeba"? Wiem co piszę.

  • 0

    96.  2007-01-24 21:17:29

    Czytrek Newsów - Tobie też się spieszyło kiedy pisałeś swój nick?? ;)

  • 0

    97. ~jojo  2007-01-24 22:51:04  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Widzisz "wlo", żeby cokolwiek wywnioskować z czyjejś wypowiedzi, trzeba najpierw zapoznać się CAŁA treścią tej wypowiedzi, a nie TYLKO z jednym postem. Tak TYLKO jednej! A JEŻELI MASZ UZASADNIONĄ POTRZEBĘ, to korzystaj sobie i z 10. Są poprostu ludzie , którzy co chwila kupują nowy starter, a potem odkładają go na półkę, tworząc "kolekcję", albo wyrzucają do śmietnika gdy skończy się promocja. A jeżeli Ty CAŁY CZAS korzystasz z danego/danych numeru/numerów, a nie TYLKO JEDNORAZOWO, to miej i 10 numerów. Korzystasz z nich, to Twoja sprawa, nie marnują się w śmietniku. Czy to tak trudno zrozumieć? Jeżeli wyciąga się wnioski po przeczytaniu tylko jednej wypowiedzi, to fakt - można nie mieć z tym problemy. Co do reszty - nie będe się powtarzał, nie ma sensu. Wszystkie moje argumenty są we wcześniejszych wypowiedziach.

  • 0

    98.  2007-01-25 11:09:36

    jojo - ja doskonale rozumiem - naprawdę tępy nie jestem. nie rozumiem tylko dlaczego "znając się" tak długo nie znasz jeszcze mojego stanowiska w tego typu sprawach - w szczególności własnie korzystania z usług operatorów, rejestrowania pre-paidów itd.? Czepiasz się dwriaćej wypowiedzi czasem, podczas kiedy moje intencje są zupełnie inne. Ja tak samo - wybacz - to działa w obie strony ;-) Poza tym w kolejnej wypowiedzi też piszesz o jakimś dziwnym uzasadnianiu potrzeby - zupełnie tego nie rozumiem! Uzasadnioną potrzebą jest wejść do sklepu i kupić - wykorzystać i wyrzucić. Nie ma prawa, które tego zabrania. A to, że myślimy inaczej... To Stary nie ma tutaj najmniejszego znaczenia! Tym bardziej, że, jak to mi jeden kierowca przed moim bankiem, gdzie tylko samochody konwojów bankowych i policji (dowożą do prokuratury przestępców na przesłuchania - w tym samym budynku jest) mogą stawać powiedział, że to że jest zakaz to nic - nigdzie nie wyczytał, że jest nakaz przestrzegania zakazów ;-) Takich idiotów też jest sporo - mandat dostał - ponieważ mało mnie nie rozjechał wjeżdżając na chodnik, poprosiłem drogówkę o interwencję - a jakże. Może go to wyleczy z takich poglądów. Jeden przypadek potwierdza powszechność tego typu zachowań. Tak więc możemy sobie pogadać tylko co wypada a co nie. Życie jest życiem, a prawo... jest obok.

  • 0

    99. ~jojo  2007-01-25 13:22:52  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl