Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie boom na VoIP w USA

Będzie boom na VoIP w USA

WitekT 5 Kwietnia 2005 18:44

0 0

Według analityków IDC, liczba użytkowników telefonii internetowej w USA w ciągu najbliższych czterech lat wzrośnie aż dziewięciokrotnie.

W roku 2005 z technologii VoIP skorzysta 3 mln Amerykanów, a w roku 2009 – już 27 mln. Adopcja technologii nabierze rozpędu za sprawą lawinowego wzrostu użytkowników domowych. Możliwość korzystania z VoIP oferuje w USA coraz większa liczba operatorów tradycyjnych usług telefonicznych.
Użytkowników telefonii internetowej przyciągają przede wszystkim atrakcyjne ceny. Jednak ważnym zadaniem, jakie według ekspertów IDC stoi przed operatorami, jest edukowanie klientów na temat możliwości VoIP. Udowodnienie, że telefonia internetowa jest czymś więcej, niż tańszym zamiennikiem tradycyjnych usług, to szansa na uniknięcie wojny cenowej i utrzymanie rentowności.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych na rynku VoIP prym wiodą operatorzy telefoniczni i wyspecjalizowane firmy, ale według IDC wkrótce należy się spodziewać ofensywy firm z innych segmentów, takich jak np. telewizja kablowa.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-85.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet