Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie Android 4.1 Jelly Bean dla Galaxy S II i S III

Będzie Android 4.1 Jelly Bean dla Galaxy S II i S III

Q! 17 Sierpnia 2012 09:17

0 0

Dwa flagowe smartfony Samsunga, Galaxy S II oraz Galaxy S III, otrzymają aktualizację do najnowszej wersji systemu Android, 4.1 Jelly Bean - informuje serwis SamMobile. Kiedy to nastąpi?

Według informacji serwisu, aktualizacja dla Samsunga Galaxy S II ma zostać udostępniona za pomocą aplikacji KIES we wrześniu lub październiku. Obecnie mają trwać testy związane z działaniem najnowszej wersji systemu na tym modelu.

Android 4.1 Jelly Bean trafi również do Galaxy S III. Dostępny ma on być za pomocą aplikacji KIES lub OTA (ang. Over the Air) na przełomie sierpnia i września. Tymczasem warto zobaczyć co przyniesie ze sobą aktualizacja oprogramowania dla tego modelu.




Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Z informacji, do których dotarł serwis SamMobile, wynika również, że najnowsza wersja systemu Android trafi również do hybrydy telefonu i tabletu, Galaxy Note. W tym przypadku data jego udostępnienia nie jest wciąż znana.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy S II w katalogu
Zobacz: test telefonu Samsung Galaxy S II
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu
Zobacz: test telefonu Samsung Galaxy S III
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy Note w katalogu
Zobacz: test hybrydy telefonu i tabletu Samsung Galaxy Note

Źródło tekstu: SamMobile     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • -1

    33.  2012-08-17 22:40:59

    @6: jaki obowiązek? Masz napisane na umowie/w instrukcji że producent zobowiązuje się do update'u swoich telefonów? W którym miejscu? To jest czysty marketing, tego nikt nigdy nie zmieni. Efekt uboczny tego, że Android to system "otwarty" i do tego masówka. Trzeba ratować się customami.

  • -1

    34. ~  2012-08-18 00:46:26  host: z29-01.opera-mini.net

    28- jak wypuszczają poprawioną wersję auta, to też od razu zmieniasz wóz?

  • 0

    37. ~  2012-08-18 10:33:15  host: z33-05.opera-mini.net

    @36, tu się zagalopowales. Soft to nie urządzenie, więc zmiana auta na nowszy jest nietrafiona.

  • 1

    38. ~Zbyszek  2012-08-18 12:01:20  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @36: Ty tak serio? po pierwsze samochód to urządzenie mechaniczne, tu od działania zależy mechanika, sposób zaprojektowania itd, telefon to przede wszystkim system, więc to jak dobrze działa Twój telefon, zależy od oprogramowania, rozumie to Apple, BlackBerry, Nokia, tylko nie rozumie tego przeciętny user Androida. Oprogramowanie to najważniejszy czynnik przy zakupie smartphonu, najlepszym dowodem na to jest fakt że słaby sprzętowo, w porównaniu z takim SGSIII - iP4S sprzedaje się świetnie, bo ma właśnie system i wsparcie, przy recenzji Nokii 808 wielu też narzekało że telefon jest fajny, ale system go dyskwalifikuje, zauważ że cała zabawa w tematyce smartphonów opiera się o system, dlatego aktualizacje tego właśnie systemu jest taka ważna. Wam te telefony ktoś w prezencie daje, czy używacie ich tylko do zabaw i gier, że nie rozumiecie że aktualizacje są ważne, czy jak?

  • 0

    39. ~kormoran  2012-08-18 12:18:09  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Jelly Bean bez Flasha?To oznacza kłopoty.Lepiej nie instalować!"Początek końca wtyczki Flash w systemie Android rozpoczął się wraz z premierą telefonu Galaxy Nexus i systemu Ice Cream Sandwich. W tamtym czasie (konkretniej w listopadzie) Adobe ogłosiło, że wtyczka, którą stworzy specjalnie dla Lodowej Kanapki będzie ostatnią jaka trafi dla mobilnego systemu Google. Teraz, gdy system został zaktualizowany po raz kolejny – posiadacze urządzeń z Jelly Bean będą musieli obejść się smakiem, zostając przy właściwościach, które dostarczą im developerzy zewnętrznych aplikacji. Brak Flasha oznacza naturalnie niemożność otworzenia większości filmów, oraz praktycznie wszystkich gier z poziomu przeglądarki internetowej. Co gorsza, nie tylko właściciele nowych smartfonów będą dotknięci zmianami. Każdy kto od dziś kupi, lub przywróci telefon do ustawień fabrycznych nie będzie miał możliwości pobrania wtyczki, bowiem Adobe usunęło ją ze sklepu Google Play. Tym samym w miarę jak pojawią się kolejne wersje systemu, Flash umrze śmiercią naturalną."

  • 0

    41. ~marcia  2012-08-18 16:20:03  host: 188.146.111.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kormoran. Można se z apk'i zainstalować GO nie niezbędny. Pozatym ktoś już wstawił flasza

  • 0

    42.  2012-08-18 17:40:01

    @38 co sie tak spinasz? wszystko co ma dzialac dziala mi na 2.3 aktualizacja do zycia mi nie potrzebna, i bez 4.0 mój telefon robi to czego nawet po aktualizacji iOS nie zrobi. to jest jedynie dodatek, a zanim nawet 10% aplikacji bedzie potrzebować 4.0(bo na razie to nawet 1% nie jest) ja juz zmienie telefon. w kazdej chwili moge sobie wgrać ics z xda ale na razie nie musze, bo stockowy gb jest szybki stabilny i nie znalazlem aplikacji ktora by mi nie dziala. a jak kupujesz jakiegos lowenda lub odgrzewanego kotleta pokroju sgs+ i myslisz ze cos ci zacznie lepiej dzialac po aktualizacji to sorry ale aktualizacja nie zmieni ci telefonu w cos nowego, są nawet przypadki gdy ics po prostu żle działa na telefonie po zmianie. ja po xperii kupuje wp i doskonale zdaje sobie z jego ograniczeń i wad i pierdzieli mnie brak aktualizacji. telefon robi to co ma robić.

  • 0

    43. ~wziuuuu  2012-08-18 18:26:54  host: c47-247.icpnet.pl

    Tak na marginesie, plany wprowadzenia JB w HTC : " Phones that will get the Android 4.1 update - HTC One X , HTC One S , HTC One V , HTC One XC , HTC One XT , HTC DROID Incredible 4G LTE , HTC EVO 4G LTE , HTC EVO V , HTC EVO 3D , HTC Sensation , HTC Sensation 4G , HTC Sensation XE , HTC Sensation XL , HTC Amaze 4G , HTC Raider , HTC Rezound , HTC Desire C , HTC Desire V , HTC Desire VT , HTC Desire VC " Czekam na zrzędzenie, że na liście nie ma najsłabszego z oferty HTC Wildfire S i niszowego ChaCha :)

  • 0

    44. ~Sakim  2012-08-18 19:58:30  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    ludzie zastanówcię się co piszecie. Apple, Nokia, BlackBerry aktualizują wszystkie fony bo działają one na ich własnym systemie, Android jest od Google a nie od Samsunga więc po pierwsze producent musi otrzymać kod źródłowy od Googla, po drugie zmodyfikować go pod konkretne modele, trzy nie piszcie o windowsie na kompa bo tam do podzespołów macie odzielne sterowniki a w telefonie macie jeden hardware i nie wymienicie części. Nexusy dostają pierwsze aktualizację bo kolejne fersje są pod nie pisane przez Googla, teraz po oficjalny przejęciu Motki one też powinny być szybciej aktualizowane przynajmiej nowe modele po przejęciu

  • 0

    45.  2012-08-19 08:45:40

    Google udostępnia system dla każdego krótko po premierze. To tylko od producenta zależy, czy zaktualizuje, Wracając do aktualizacji. Ktoś powie, że bije pianę i powinienem kupić nowy telefon. Kupiłem HTC Hero, gdzie po pół roku HTC zapomnialo o nim. Gdyby nie heroiczna walka z, nie dałoby to efektu w postaci 2.1 po pół roku. Kolejne pół roku to było wydanie 2.3, wszystkie ciekawe aplikacje i dodatki Google zaczęły działać od 2.2. Zdecydowałem się na nieoficjalne 2.3. Próbowałem ICS. Jaki efekt? Tak samo wydajny (tutaj optymalizacja ma znaczenie) i bardziej sprawny. Teraz przeciwnicy aktualizacji, powiedzcie mi. Czy nie leży to w waszym interesie, żeby po pół roku od kupna, nie trzeba było czekać na aktualizacje?

  • 0

    46.  2012-08-19 08:47:03

    Czekać na aktualizacje w postaci nowego telefonu?

  • 0

    47.  2012-08-19 09:36:33

    @45 tu nie ma przeciwników aktualizacji, poprostu trudno niektórym zrozumieć, że aktualizacja nie zmieni ich telefonów w coś nowego. ics nie wnosi gigantycznych zmian, bardziej lifting I dopucowanie niektórych elementów. Może za rok jakiś większy procent aplikacji będzie działać tylko na 4.0 ale teraz? Co zainstalowałem działa bez problemu na 2.3 sam system też działa idealnie... A jak mówiłem, jak ktoś ma ch**owy telefon to żadna aktualizacja nie zmieni go w demona szybkości, wręcz przeciwnie, im nowszy system tym większe wymagania.

  • 0

    48. ~Zbyszek  2012-08-19 10:03:09  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @42: nie wiem czy zauważyłeś ale mowa jest o najwyższych modelach Samsunga, a nie o odgrzewanych kotletach, spinam się jak mam przed sobą rozmówcę, którego inteligencja jest na poziomie pasikonika, a pomimo tego wypowiada się porównując branżę telefonów, do... nie wiem, może coś idiotycznego... może samochodów :p Przypominam Ci też że może i Twój telefon na starszym systemie jest tak samo szybki jak na nowym (wszak wszystkie Andki się tną i są niestabilne), ale na starszym masz wiele luk bezpieczeństwa, dlatego przede wszystkim aktualizacje są ważne, ale przecież bezpieczeństwo danych w piaskownicy nie jest ważne, dlatego większość z tu obecnych nie dba o to.

  • 0

    49. ~activex  2012-08-19 13:11:54  host: cbb62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    48. ~Zbyszek cały przemysł konsumencki można zrównać do jednego : kupuj kupuj kupuj planowe postarzanie produktów i tyle w temacie opisany w artykule zabieg marketingowy ma na celu pokazanie że "warto" kupić jeden z najdroższych i najnowszych modeli mimo że nie jednemu wystarczyła by zwykła słuchawka. Sam mam Note'a ale dlatego że wielkość i rozdzielczość i bardzo odpowiadają i szereg innych udogodnień które zastępują mi torbę z laptopem. Nie ma się co ograniczać tylko używać wszystkiego na miarę swoich potrzeb. Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.

  • 0

    50. ~hgfd  2012-08-19 13:28:15  host: user-164-127-161-246.play-internet.pl

    @ up. A propos planowanego postarzania produktów film na YT: "spisek żarówkowy". Kupuj, kupuj, kupuj bo sprzęt jest zaplanowany tylko do czasu upływu gwarancji. Po upływie gwarancji nie opłaca się naprawiać bo naprawa droższa od nowego sprzętu. Kupuj, kupuj, kupuj, pracuj, tyraj a życie przez palce przecieka... Co w życiu jest ważne, ważniejsze i najważniejsze a co wszystko niemal wszyscy tracimy > chwilo trwaj: http://www.youtube.com/watch?v=Q_I6jc0iJ8A

  • 0

    52. ~Zbyszek  2012-08-19 15:10:05  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @49: masz całkowitą racje, ale po pierwsze: Nokia, Apple i BlackBerry działają na tych samych zasadach i aktualizują swoje sprzęty (fakt faktem że BlackBerry i Nokia nie radzą sobie najlepiej ostatnio, ale może to być sytuacja przejściowa, podobnie jak dobra sytuacja Apple), po drugie: klienci w pewnym sensie wymuszają takie działania na producentach, większości z nas nasze rzeczy się nudzą, więc kupujemy nowe, nie dlatego że coś z nimi jest nie tak, więc zamiast znowu kupić coś dobrego, pozwalamy sobie na zakup czegoś tańszego, w końcu i tak zmienimy to jak nam się znudzi, więc tnąc ceny, koszty itd, producenci zmniejszają jakość produktów, nikt teraz nie chce zapłacić na pięciomiejscowego sedana, który będzie działał wieki 3-krotność konkurenta, który będzie bez problemu działał 5 lat, a po tym czasie zacznie się psuć.

  • 0

    53.  2012-08-19 16:24:00

    @48 tyś się chyba z choinki urwał... Wszystkie androidy się tną? To że używałeś jakiegoś średniaka-masówke od opa nie znacz, że reszta(a androidów już jest parę setek) jest *** I jakie luki bezpieczeństwa??? Wyjaśni to bo takiej pierdoły to dawno nie słyszałem, nigdy, ale to nigdy nie miałem problemów z bezpieczeństwem zaczynając od 2.1. Ty wchyba w jakimś paranoidalnym świecie żyjesz gdzie masz ciągle problemy z bezpieczeństwem I bez aktualizacji nie możesz korzystać z telefonu. I nie pierdziel bo przecież flagowe modele dostały aktualizacje(o tym w końcu jest news), ja mówię o tych narzekaczach z masówkami wciskanymi przez opów co myślą że aktualizacja do ics da im cholera wie co...

  • 1

    54.  2012-08-19 21:12:30

    Dobrze gadasz paranoia... Nie wiem dlaczego coniektórzy mają tak wy**** w kosmos wyobrażenie o aktualizacjach... 4.0 to mrzonka, jak nowy launcher, już ważniejsza jest 4.1 bo ma ,,project Butter" czyli w końcu dopracowane wspomaganie cpu przez gpu w renderowaniu interfejsu... Ale nie przesadzajmy bo ,,obowiązek" to już przesada... Producent ma obowiązek dać Ci urządzenie z specyfikacją taką samą jak na pudełku i tyle. Jego dobra wola czy będzie miał Cię w *** czy zrobi łachę i rzuci coś na Twój tel. I tyle. Aktualizacje nie zmienią Twojego życia na lepsze. Mogą co najwyżej zabrać Twójcenny czas na naukę nowego interfejsu. Więc nie bądźcie prosze tym mięsem armatnim które płacze że milestone nie dostała 4.1 pozdro i trochę więcej rozsądku!

  • 0

    55. ~Colo  2012-08-20 09:17:48  host: 79.124.126.187.rybnet.pl

    A ja mam już w swoim czysty Android Jelly Bean 4.1.1 + Flash i jest miodzio. Na nic czekać nie trzeba wystarczy wizyta na forum XDA :-D

  • 0

    56. ~  2012-10-06 17:01:12  host: z54-14.opera-mini.net

    to wszystko jest głupie! mam HTC Sensation XL dałem za niego 1700zł on ma procesor 1,5 Ghz co prawda jednordzeniowy no ale sama szybkość taktowania procesora jest wysoka to po cholere taka duża jest skoro nie ma aktualizacji do JB, mogli dać 800Mhz tak jak miałem w LG GT540 (po podkręceniu), dawał sobie radę bez problemu...

Dodaj swoją opinię