Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą zmiany w przenoszeniu numerów

Będą zmiany w przenoszeniu numerów

sirmark 21 Września 2007 22:18

0 0
21 września Prezes UKE przekazał Ministrowi Transportu projekt rozporządzenia zmieniającego dotychczasowe rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 1 marca 2006 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych.

Celem najistotniejszych zmian, wprowadzonych w projekcie, jest uproszczenie procedur związanych z realizacją uprawnienia abonenta do przeniesienia numeru przy zmianie operatora, a także przejrzyste i jednoznacznie uregulowanie w przepisach prawa procedur przenoszenia numeru.


Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    53. ~ukenamuniu  2007-09-23 13:27:11  host: nat-go2.aster.pl

    #52 nazwałbym to raczej SRDA/NMT (system radiowego dostępu abonenckiego)a nie siecią. Jest na ten temat rozporządzenie. TP w związku z likwidacją w TP (decyzje UKE) SRDA 800MHz i 2,4GHz zastępuje te dostępy tzw. G4F. Nie spotkałem nigdzie przepisu, że sieci ruchome mogą być wykorzystywane dla dostępu "stacjonarnego". PTC ma rozdwojenie jaźni, bo będąc operatorem sieci ruchomej udaje, że ma też SIEĆ stacjonarną. Stawki za zakończenie połączenia w takiej sieci "stacjonarnej" wg RIO a nie F2M? Jeśli tak to wprowadzić RIO zamiast F2M. Zniknie wtedy też "problem" FCT-ów.

  • 0

    54.  2007-09-23 14:11:40

    #50: dzięki za odpowiedź. Najważniejsze, że dało radę i jest ok. A dział reklamacji i w ogóle dział obsługi klienta PTC ma dość dobry. Z moich doświadczeń wynika, że wiodą tutaj prym. Najgorzej jest w Orange ale to inna bajka.

  • 0

    55.  2007-09-23 16:13:27

    #50: Tak można powiedzieć. Miałem do czynienia z wieloma konsultantami w trzech sieciach i z małymi wyjątkami mogę powiedzieć, że w Erze Konsultanci są na 6-

  • 0

    56.  2007-09-23 23:16:37

    ukenamuniu: widzę, że świetnie interpretujesz prawo. Szkoda tylko, że pod publikę TP:)

  • 0

    57. ~ukenamuniu  2007-09-23 23:18:43  host: nat-go2.aster.pl

    piotrM: żeby jeszcze sprawiedliwość...

  • 0

    58. ~zdenerwowany klient  2007-09-24 08:22:20  host: 80.51.91.252

    halo, czy wie ktoś, czy jest możliwe przechodzenie do z mixa Ery do play? Udało się komuś "uciec" ze swoim numerem?

  • 0

    59. ~marnet  2007-09-24 09:33:13  host: ano34.internetdsl.tpnet.pl

    #58. Możliwe jest przeniesienie numeru z abo, mixa, karty, itp. Dla abo i mixa muszą wygasnąć zobowiązania względem dotychczasowego operatora.

  • 0

    60. ~  2007-09-24 13:11:38  host: w3cache1.icm.edu.pl

    #53: widocznie PTC ma radiowy system dostępowy SRDA/GSM ;-)

  • 0

    61. ~zdenerwowany klient  2007-09-24 13:24:21  host: 80.51.91.252

    @59 - dzięki za odpowiedź

  • 0

    62. ~  2007-09-24 14:54:54  host: aclk55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    najgorsza siec to plus,drozyzna straszna! ,prefiksy tez maja beznadziejne ,nawet nie ma po co przenosic tych gównianych numerow

  • 0

    63. ~gość...  2007-09-24 18:50:43  host: dhcp9-69.eastwest.com.pl

    ja w tym miesiącu uciekłem z orange do play. w lipcu złozyłem wypowiedzenie. po jakimś czasie dostałem pismo z orange o przyjęciu zgłoszenia przeniesienia. zpałaciłem za przeniesienie, odebrałem karte w play. pewnego wstałem rano, zobaczyłem że nie mam zasięgu w orange. zmieniłem kartę, sms powitalne w play, sms kofiguracyjne. Zadnych kłopocików. Elegansio.

  • 0

    64.  2007-09-24 19:52:55

    @62: sam jestes gowniany. Plus ma najzajebisze numery 601 :)

  • 0

    65. ~bodopl  2007-09-25 12:14:46  host: cht168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy brak przenaszalności numerów z Heyah do TT nie jest naruszeniem przepisów ?

  • 0

    66. ~no name  2007-09-25 12:47:29  host: acmt89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ty 64 w orange jest 500,515,510 a plusie jest wielke gowno 601 to max na co ich stac zreszta,nie znam nikogo kto ma 601 a ja kur.wa prefix 505 MAM i numer tez zajebisty 505 x00 950 mozesz mi tylko pozazdroscic bałwanie

  • 0

    67.  2007-09-25 19:59:58

    65: nie jest to naruszeniem przepisów, ponieważ (jak za pewne wiesz) Era i Heyah to jeden i ten sam Operator: PTC sp. z o.o. Zgodnie z prawem numery można przenosić ale pomiędzy operatorami ;-)

  • 0

    68. ~ukenamuniu  2007-09-25 20:35:47  host: nat-go2.aster.pl

    no name: ja mam ABS = 601 od 1997 r. Reboot może ci pozazdrościć, ale chyba nie wychowania.

  • 0

    69.  2007-09-27 11:20:09

    a ja mam zaj*** nr w play - 790 566 9xx :]

  • 0

    70. ~grucha  2007-09-27 20:55:33  host: asn238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    69: a ja mam paszport POLSATU:d

  • 0

    71. ~Orangutanek  2007-09-29 22:11:53  host: byz119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam prefiks 501 dużo nizszy niż 601 ;))))))))))))))))))))))))))

  • 0

    72.  2007-10-01 19:26:02

    te procedury rzeczywiscie wymagaja uproszczenia... ja czekam juz prawie 4 tygodnie i nie wiem czy to Orange nie chce mnie puscic czy to Play nie chce mnie przyjac, jak ktos ma cierpliwosc to polecam, osobliwe doswiadczenie...

Dodaj swoją opinię