Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą tendencje wzrostowe, będzie nowy operator

Będą tendencje wzrostowe, będzie nowy operator

sirmark 30 Marca 2009 23:11

0 0

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozważa dopuszczenie nowych graczy na rynek telekomunikacyjny. Jak przyznała w TVN CNBC Biznes szefowa urzędu Anna Streżyńska, miałoby to zapobiec podwyżce cen za połączenia.

Z badań Komisji Europejskiej wynika, że w ubiegłym roku usługi komórkowe podrożały. Obecnie UKE przeprowadza własne badania, które maja zweryfikować raport KE. Jeżeli się potwierdzi, że są tendencje wzrastające, jeśli chodzi o ceny i że to jest trend na rynku, to wtedy pozostaje nam nałożenie dodatkowych obowiązków regulacyjnych - przyznała Streżyńska na antenie TVN CNBC Biznes. Jak zaznaczyła zmiany nie polegałyby na administracyjnym ustalaniu pułapów cenowych, ale na wpuszczaniu nowej konkurencji na rynek.




Z danych KE wynika, że wartość "typowego rachunku" z koszyka wybranych usług (65 rozmów, z czego 72% na inny telefon mobilny, 50 wiadomości SMS i 2-3 MMS) w roku 2008 wzrosła w Polsce do 13,62 euro wobec 13,02 euro w 2007 r.

Źródło tekstu: TVN24     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-03-30 23:23:17

    Nie wydaję mi się aby pojawił się jeszcze jeden operator. Nawet Centernet ma niewielkie szanse na start. Play'owi nie jest łatwo pozyskiwać nowych klientów a co dopiero ktoś całkiem nowy?

  • 0

    3. ~daleki  2009-03-30 23:29:26  host: acjy60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jaki wzieli kure Euro ? Czy taki wygodny dla KE... ?

  • 0

    4. ~  2009-03-30 23:44:32  host: oo7.ipartners.pl

    #3 A jaki interes ma KE w tym kursie euro? Zaden. Aby moc cos porownac trzeba przeliczyc na jedna walute. A ze w UE ta waluta jest euro, wiec sie przelicza na euro.

  • 0

    5.  2009-03-30 23:56:19

    Anna Streżyńska to chyba jedyna w naszej kochanej RP osoba ktora jest na swoim miejscu i robi co trzeba,podziwiam Ja!

  • 0

    6. ~adamski8  2009-03-31 00:04:56  host: 143.8.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    @5 tez tak sadze, tylko szkoda, iz na innych stanowiskasz rzadzacy w wiekszosc nic nie robia lub robia nic udajac, ze cos robia... (specjalnie tak zagmatwalem, gdyz politycy czesto cos robiac mowia ludnosci ze to cos wielkiego a tak naprawde to jest nieistodne dla 99,99% spoleczenistwa...)

  • 0

    7. ~tyle w temacie  2009-03-31 00:43:12  host: aur152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hettman: Szkoda że to szpetne babsko lekką ręką pozwala Poczcie Polskiej podnosić ceny. Wiadomo Państwowa firma więc jej nie rusza. Tak samo jak DIALOGU i PLUSA.

  • 0

    8. ~Nigger  2009-03-31 02:01:15  host: 217.153.171.130

    @ Ania lovers: jakos pani szeryf "zapomniała" dodac, ze ceny polaczen komorkowych w Polsce sa ponizej sredniej europejskiej i powoli zblizamy sie do "chwalebnego" benchmarku w postaci Cypru ... BTW: na Cyprze rynek 15. jes regulowany, ale jest tam bardzo malo MVNO ... a mimo to ceny najniższe ... dziwy na dziwy. W wizji świata według AS to niemożliwe ...

  • 0

    9.  2009-03-31 02:02:59

    @7 nie przesadzaj, ze uslugi PP az tak podrozaly... te najpopularniejsze czyli kartki i listy do 50g podrozeja az o cale 10gr (przy czym priorytety beda tansze o 15gr). w skali roku przecietny Polak wyda przez to moze 2-3zl wiecej wysylajac hurtem kartki na swieta w kwietniu i grudniu...

  • 0

    10. ~me  2009-03-31 07:30:04  host: 194.114.62.72

    To fakt,drożeją. Każda usługa w w najnowszej taryfie Simplusa jest droższa od taryfy poprzedniej. Śmiech na sali!!!

  • 0

    11. ~me  2009-03-31 07:35:31  host: 194.114.62.72

    do 10: jeśli ktoś nie potrafi liczyć - minuta poza sieć 1 grosz tańsza, ale przedtem po 60 gr nawet do Play, teraz do Play 72 gr. sms poza sieć droższy o 3 gr. pakiet smsów większy i droższy (po co komu 600 zamiast 500), pakiety internetowe gorzej rozliczane. pakiet minut sieciowych droższy o 4 zł - taka sama ilość minut. BEZNADZIEJA

  • 0

    12. ~lee  2009-03-31 08:44:28  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    kolejny operator czyli "7" ?? no niewiem centernet to będzie mvno dla ojca i ryb... dalej "6" to niewiadomo czy wogóle wypali... a ma być kolejny? żart to... ? :P

  • 0

    13. ~  2009-03-31 08:52:31  host: egb57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehhh te obliczenia całej UE ;) zarabiamy w złotówkach wydajemy na razie w złotówkach a ci liczą rachunki w Euro nie zważając co działo się z kursem Euro w ciągu roku. Dla przypomnienia: przez ponad pół(właściwie moźna by przyjąć że gdzieś do września) roku Euro pikowało w dół i to całkiem nieźle przez co rachunek wyrażony w Euro rósł i rósł

  • 0

    14. ~  2009-03-31 09:41:34  host: 80.51.91.252

    @11 do pleja to może być nawet 2,99 zł za minutę - guzik mnie to obchodzi :D

  • 0

    15. ~trek  2009-03-31 10:03:35  host: dpf63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakoś nie widzę szans dla nowego operatora, anwet centernet będzie miał problemy z udanym debiutem. nasycenie rynku jest już spore, a zyski dla opów będą co raz mniejsze

  • 0

    16. ~nestor  2009-03-31 10:08:53  host: 213-238-104-192.adsl.inetia.pl

    Nie śmiejscie się z KE: w uproszczeniu: jeśli rok temu 1 € = 3 PLN a obecnie 1 € = 4 PLN, to usługa za 1 PLN staniała po przeliczeniu: wcześniej 0,33 €, obecnie 0,25 PLN! To mogłoby nie tyle podważać, ale nawet wzmacniać tezy KE!

  • 0

    17. ~xxx  2009-03-31 11:22:12  host: h081217141057.dyn.cm.kabsi.at

    Jeśli któryś z operatorów podniósłby koszty połączenia w roamingu (z racji wysokiego kursu Euro)czy byłby to pretekst do rozwiązania umowy ?

  • 0

    18. ~get  2009-03-31 19:06:32  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @5 - dokładnie tak samo uważam :]

  • 0

    19. ~get  2009-03-31 19:09:41  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @14 - a co zrobisz jak ci do których dzwonisz zaczną myśleć w przeciwieństwie do ciebie i przeniosą numery do play, wtedy też cię to będzie guzik obchodzić ? i powiedz mi jeszcze - masz mniej niż 12 lat tak ?

  • 0

    20. ~get  2009-03-31 19:11:51  host: host-81-190-123-135.gdynia.mm.pl

    @xxx - niestety nie (chyba) bo to tylko zmiana cen, a nie regulaminu

  • 0

    21. ~ech  2009-03-31 19:13:14  host: chello083144118120.chello.pl

    Ja mimo wszystko stawiam na kurs po którym przeliczyli. Czemu? Patrząc na taki np Orange (bo jedyny musi publikować sprawozdania giełdowe) AUPU wzrosło o jakieś 15% ARPU pozostało takie same. Efekt spadku cen -800M PLN efekt wzrostu użycia +470 M PLN. Wolałbym by policzyli to w złotówkach.

Dodaj swoją opinię