Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą punkty za rozmowę podczas jazdy

Będą punkty za rozmowę podczas jazdy

WitekT 5 Marca 2010 11:14

0 0

Policja przygotowuje poprawki do punktatora, który przewidują nawet 5 punktów za rozmowę przez telefon - pisze Rzeczpospolita.

Do Sejmu trafił właśnie projekt ustawy o kierujących pojazdami, która też nie ma zamiaru pobłażać niezdyscyplinowanym kierowcom. Wiadomo już, że policjanci chcą karać nie tylko mandatem (obecnie 200 zł), ale i punktami kierowców rozmawiających przez telefon komórkowy w trakcie jazdy.




To nagminne wykroczenie - potwierdza Łukasz Załuska z radomskiej drogówki. I dodaje, że rozkojarzenie i nieuwaga kierowcy są często przyczyną lekkich stłuczek, a bywa, że i groźniejszych wypadków.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 1

    28. ~:))  2010-03-05 14:05:46  host: 94.254.178.17

    kazdy wynalazek zakłada użytkowników w miarę inteligentnych - na kretynów nie ma silnych (jedynie kary, mandaty, ale byle były wlepiane) - alkohol tez jest dla takich co mają choć trochę IQ i wyobraźni zarazem, ale pić może nawet nietresowana małpa

  • 2

    29. ~jestem za  2010-03-05 14:26:25  host: ddg234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    $27. I takich pewniaków jak Ty gadających przez telefon trzymany jedną ręką przy uchu, a drugą ręką kierującym, zmieniającym biegi, włączającym kierunkowskazy powinni karać z całą surowością. Dla ochrony Ciebie i nas.

  • 0

    30. ~Miron  2010-03-05 14:40:31  host: sub202-219.elpos.net

    Sluchawka w jednej rece a zmiana biegow i puszczamy kierownice....O takich wlasnie jak najmocniej karac i 1000zl to malo....Nie raz widzialem wlasnie takiego goscia...Pol biedy w trasie ale w miescie to jest jezdzacy zabojca...Kwestia czasu jak na kogos wpadnie....

  • 1

    31.  2010-03-05 15:42:13

    @25 @n nie napisales jeszcze czy to 2.8 czy 4.0 ;) Nie wystarczylo napisac, ze bedziesz robil zdjecia policjantom? :) Normalnie wrodzona skromnosc.

  • 0

    32. ~jAJO  2010-03-05 15:45:52  host: dlf93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ostatnio sample z 2.8 na optycznych sie pojawily i nie zachwyca :) mydełko na pełnej dziurze. Ot taki jasne szkolo do reporterki, plastyka nie najlepsza.

  • 0

    33.  2010-03-05 15:47:03

    @14 a może tak jaśniej??

  • -1

    34.  2010-03-05 16:11:22

    A radio? Karać za radio również. Policja jak zawsze jest za. Im więcej restrykcji tym większe patologie. Za 100 zł mandatu to nawet mi się nie chciało targować z policjantem czy dawać łapówkę. Jak wprowadzą punkty to i owszem, będę zawsze próbował wręczyć. Może o to chodzi Policji?

  • 0

    35. ~:))  2010-03-05 16:16:54  host: 94.254.178.17

    piotrM (34) - czy prawo jazdy też dostałeś za łapówkę?

  • -1

    36.  2010-03-05 16:19:27

    A co to ma wspólnego z tym co napisałem. Po prostu nie chce stracić prawka przez debilne prawo

  • 0

    37. ~Miron  2010-03-05 16:38:13  host: sub202-219.elpos.net

    36- to ile ty masz punktow karnych skoro dodatkowe 5 odbierze ci prawo jazdy..??? Moze w takim razie powinienes zaczac jezdzic rowerem po polu....

  • 0

    38.  2010-03-05 16:40:47

    *36 - z tego co piszesz wynika, że jeździsz z telefonem przy uchu. Kierowca rozmawiający bez zestawu, może sam nawet nie być świadomy, że przez niego właśnie mogło dojść lub doszło do czegoś nieprzyjemnego na drodze. W ferworze rozmowy po prostu tego nie zauważył.

  • 1

    39. ~:))  2010-03-05 16:41:25  host: 94.254.178.17

    piotrM - 36 - debilne to nie jest prawo, tylko takie indywidua jak ty, cwaniaczki, którzy stanowią zagrożenie na drodze

  • 0

    40. ~strach się bać idiotów  2010-03-05 17:29:16  host: ddt56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *piotrM Na zestaw słuchawkowy nie stać Ciebie cwaniaczku i potencjalny komunikacyjny zabójco lub samobójco?

  • -1

    41. ~samobojca  2010-03-05 18:18:24  host: host-89-230-203-48.lublin.mm.pl

    ja juz wielokrotnie rozmiawialem przez dwa na raz, kiere kolankiem i dalej przed siebie, A wam polecam komunikacje miejska

  • 0

    42. ~nick  2010-03-05 22:06:20  host: 109.243.229.97

    Kolejne martwe przepisy. Nie wyobrażam sobie żeby można było karać za trzymanie na wysokości głowy przedmiotu z wyglądu przypominającego telefon komórkowy lub za wykonywanie czynności z wyglądu przypominającej rozmowę przez telefon komórkowy.

  • 0

    43. ~:))  2010-03-06 14:07:17  host: 109.243.7.123

    do 42 - karać można za różne rzeczy, jesli się chce - w USA kiedyś widziałem scenkę, jak facetowi (akurat celnicy) robili awanturę, bo miał komórkę (akurat to była komórka), a w tym czasie były w takiej formie robione wykrywacze radaru (nielegalne). Ale przecież nie o toi chyba chodzi, tylko o to by można było na drodze nie tylko czuć się bezpiecznie, ale i dojechać do celu, a nie skończyć przez jakiegoś debila na cmentarzu....

  • 0

    44.  2010-03-06 14:46:19

    Zawsze znajdzie się ktoś komu rozmowa z komórką przy uchu w najmniejszym stopniu nie przeszkadza w prowadzeniu auta, ani tym bardziej nie utrudnia ;-) Zawsze znajdzie się mądrala, któremu 200 czy 500 zł mandatu nie robi różnicy bo cenniejszy jest czas któy zyska jadąc 120 na godzinę przez miasto. Zawsze znajdzie się debil, który zabije ludzi i powie, ze mogli nie przechodzić przez ulicę w tym właśnie momencie.

  • 0

    45.  2010-03-06 14:46:54

    A najwięcej jest debili z prawem jazdy od dwóch dni do 10 lat ;-)

  • 0

    46.  2010-03-06 14:52:14

    A wystarczy za 50 zł kupić słuchawkę bezprzewodową i nie będzie powodów do pieprzenia o zmuszaniu czy nakazach bezsensownycch, bo za włączanie i obsługę radia się nie karze ;-) Przewodowe jeszcze mniej kosztuję, jeśli dla kogoś koszt zmiany przepisów wydaje się za drogi.

  • 0

    47. ~Bartek  2010-03-06 18:11:25  host: ip-94-42-37-40.multimo.pl

    To co znaczy nawet 5 punktów? Od czego będzie uzależniona ich ilość?

Dodaj swoją opinię