telepolis.pl Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą punkty dla kierowców za rozmowę przez komórkę

Będą punkty dla kierowców za rozmowę przez komórkę

sirmark 15 Grudnia 2008 13:49

0 0
Po listopadowym podwyższeniu kwot mandatów przygotowywany jest projekt zmian w punktowaniu kierowców. Będą punkty za rozmowę przez telefon bez zestawu głośnomówiącego w czasie prowadzenia samochodu.

Projekt zmian rozporządzenia o punktach karnych w styczniu przyszłego roku wyjdzie z KGP. Według policjantów, dotychczasowe przepisy nie we wszystkich sytuacjach się sprawdziły. Są bowiem wykroczenia, które kierowcy popełniają nagminnie i nie odstraszają ich nawet najwyższe mandaty. Do takich należy np. rozmowa przez telefon komórkowy bez korzystania z zestawu głośnomówiącego. Obecnie sprawa kończy się na mandacie w wysokości 200 zł, ponieważ punktów karnych za takie wykroczenie nie przewidziano. Ma to się jednak zmienić. Za przyłapanie na takiej rozmowie grozić mają dwa punkty karne.

To jednak nie najwyższy wzrost punktów, jaki się szykuje. Dużo ostrzej będą traktowani kierowcy niedbający o bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Jazda bez fotelika już nie będzie się opłacać - zamiast trzech planuje się sześć punktów karnych. Litości nie będzie dla kierowców i pasażerów nieużywających pasów bezpieczeństwa - zamiast jednego dostaną za to cztery punkty. Policjanci prześledzili też statystykę i chcą podniesienia punktów za wykroczenia przeciwko pieszym.

Źródło: Zycie Warszawy, wł


Dodaj do:
w sumie: 25
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~  2008-12-15 14:40:53  host: eiw166.internetdsl.tpnet.pl

    Kierowcom podnosza mandaty i punkty karne, a pieszym za przejscie na czerwonym obnizaja, a zagrozenie jest takie samo, jak przejazd samochodu na czerwonym, gdzie tu sprawiedliwosc ?? Najlepsze tlumaczenie Policjanta za wlepieni mi mandatu bylo latanie dziury budzetowej :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2008-12-15 15:03:39

    Do ~6: I bardzo dobrze, że taki przepis wszedł, oby tylko nie było problemu z jego egzekwowaniem! Pieszy krzywdy kierowcy w samochodzie nie zrobi, za to może zrobić krzywdę sobie i za siebie jest odpowiedzialny na tym przejściu. Natomiast kierowca może zabić uprawiając swoje "tetate" przez komóreczkę - fakt niezaprzeczalny, który nie uświadamiają sobie kierowcy notorycznie ten zakaz łamiąc - w szczególności ci, którzy mają - sic! - najlepsze samochody! Powiem tak: sam jestem kierowcą, doświadczyłem 3 niebezpiecznych sytuacji na drodze dzięki pani lub panu gadającemu przez komórkę. Korzystam z zestawu bluetooth, a w ostateczności z głośnomówiącego w telefonie. I moim zdaniem nie ma żadnego wytłumaczenia dla łamania tego zakazu - nie ma co dyskutować, albo przestaniesz paplać przez komórkę i kupujesz słuchawkę BT albo "sznurek", albo masz problem z rosnącym kontem punktowym. Proste.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~a  2008-12-15 15:15:34  host: acjm91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gilbert3: gratulacje!Bardzo chciałbym wejść Tobie na czerwonym świetle na pasy, żebyś musiał bardzo mocno hamować przede mną, a żeby Tobie ktoś z pupy garaż zrobił.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~max  2008-12-15 15:23:31  host: 87-205-204-212.adsl.inetia.pl

    W sumie to za komórki i foteliki kary powinny być jeszcze większe. Każdemu polecam we własnym zakresie sprawdzić co pamięta z jazdy w czasie rozmowy przez telefon oraz niech przyjrzy się innym kierowcom, którzy namiętnie rozmawiają w czasie jazdy przez telefon. Pozdr

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~arE  2008-12-15 15:35:52  host: biaap1.szeptel.net.pl

    Jak dla mnie pasy to moja sprawa wiec pkt i mandatu byc nie powinno (choc sam zapinam, ale jak ktos nie chce to nic na sile). Rozmowa przez telefon w czasie jazdy - jak ktos ma na tyle podzielna uwage, ze moze rozmawiac via zestaw to roznica przy telefonie trzymanym w reku niewielka. Nikt nie zakazuje np palenia w aucie, a to nie mniej zabiera uwage, a moze nawet bardziej. Co z ludzmi pijacymi kawe, jedzacymi kanapki itp?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2008-12-15 15:42:01

    Jak ktoś nie zapina pasów i ma wypadek powinien się leczyć za swoje pieniądze. Do idiotów państwo nie powinno dokładać. A jak chcesz sobie jeździć bez pasów to w lesie na rowerze. A co do palenia - do czasu nikt tego w Polsce nie zakazuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~arE  2008-12-15 15:50:03  host: biaap1.szeptel.net.pl

    Jak jedziesz na rowerze bez kasku to tez nie leczysz sie za swoje...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2008-12-15 16:13:07

    drodzy Państwo nie schodźcie tak nisko z waszymi wypowiedziami, obrażając się na wzajemny nic się nie osiągnie - no może wkurzy się drugą osobę. Uważam, że jazda i rozmowa przez telefon jest ok, ale na trasie w mieście za dużo się dzieje i nie sposób rozmawiać przez telefon, zmieniać bieg i jeszcze skręcać na skrzyżowaniu. Każdy w PL uważa się za najmądrzejszego i że wie wszystko, ale tak się składa że wiemy kto jest w rządzie i jaki jest ich poziom intelektualny... nie wymagajmy od tych ludzi myślenia, bo to może ich przerosnąć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~:))  2008-12-15 16:16:29  host: chello084010144209.chello.pl

    no ciekawe raz twierdzą, że punkty nic nie dają, innym razem, że mandaty to lepsze wyjście niż punkty - swoją drogą chyba powinni pójść w całkiem innym kierunku - NIEPRZEPADANIA punktów - bo jakie jest prawdopodobieństwo, że kogoś przyłapie policja x razy w ciągu ilu - bodaj 2 lat? Natomiast gdyby punkty zbierały się na kupkę i odkładały, to taki delikwent MUSIAŁBY w pewnym momencie pójść na kurs...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~ROBOBOBO  2008-12-15 16:22:58  host: ns2.knc.pl

    Do PIOKUK- Ja sie z tobą bym nie zgodzil poniewaz to moja sprawa czy chce zapiac pasy czy tez nie bo to moje zdrowie a JA place nie male pieniadze na to by wlasnie mnie leczyli w szpitalu...Calej pensji nie dostajesz do reki prawda?Tylko to wlasnie tez idzie na szpitale...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2008-12-15 16:46:16

    14# 1rok, dożywotnio może to jest złe rozwiązanie, ale w UK jest 12 pkt na 2lata.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17.  2008-12-15 17:06:16

    Ja u siebie w mieście widzę strasznie dużo kierowców rozmawiających przez telefon trzymając go przy uchu. Tego chyba nawet zliczyć się nie da. Mamy kolejną plagę kierowców- jedni pijani, drudzy rozmawiający przez telefony komórkowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~ghost  2008-12-15 17:23:01  host: dqg134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie rozumiem tych, którzy gadają przez komórkę trzymając ją przy uchu. Większość ma teraz BT na pokładzie, więc co za problem kupić za ok 50zł słuchawkę BT i mieć wszystko w nosie? Już pomijając względy bezpieczeństwa to jest po prostu wygodniejsze!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~nick  2008-12-15 17:26:13  host: ccc252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17. kowcio - mylisz się, widzisz kierowce trzymającego przedmiot przypominający telefon komórkowy a to jest różnica. W ogóle 99,9% przepisów jest martwa więc kierowcy nie mają się co przejmować nowymi restrykcjami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~:))  2008-12-15 17:27:11  host: chello084010144209.chello.pl

    do 18 - może oni mają nawet zestaw głośnomówiący - ale są tępi - tak po prostu W lecie jeden taki nie wjechał w przechodzących ludzi przez przejście (w tym dziecko), jak wrzasnąłem na niego, że to jest niezgodne z przepisami, to jeszcze zaczął się rzucać burak :)))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2008-12-15 17:43:04

    #20: A Ty kolego powinieneś przestać pisać po forach internetowych. Twój styl jest nie zrozumiały i "kaleczy" młodych czytelników. Za brak interpunkcji powinni zabierać np. połowę pensji. Na miejscu Twoich rodziców zakazałbym Ci przez tydzień oglądać telewizję:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2008-12-15 18:40:52

    #20: Ja kiedyś widziałem barana, który wjechał bezczelnie między pieszych na pasach. Tak mu się spieszyło, że nie patrzył na ludzi. Pewien chłopak, który przechodził po tych pasach, zabębnił pięściami w dach samochodu delikwenta. Kierowca wyskoczył z auta i rzucił się w kierunku chłopaka ale chłopak był szybki i nie dał się złapać. Trzeba tępić chamstwo na drodze :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~lol  2008-12-15 19:41:47  host: 217.153.235.114

    to moze i ja sie wypowiem - rozmowa przez komorke - ok, ale tylko z zestawem, mandaty dla pieszych mniejsze ?!?! e,e nieee... nawet bym dolozyl...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Oli@  2008-12-16 09:16:32  host: 94.254.213.234

    prawidlowo