Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą problemy z WLR w TP dla kolejnych firm

Będą problemy z WLR w TP dla kolejnych firm

WitekT 28 Grudnia 2006 17:06

0 0

20. grudnia Telekomunikacja Polska poinformowała UKE, że nie posiada obecnie wystarczających zasobów w centralach umożliwiających realizację WLR. W obecnie eksploatowanych typach central istnieją ograniczenia w implementacji tej usługi dla więcej niż jednego przedsiębiorcy telekomunikacyjnego.

TP wskazała, że biorąc pod uwagę obecne zasoby może zaimplementować WLR dla 1 - 5 przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zależności od typu centrali. TP poinformowała także, że do końca września przyszłego roku zakończy rozbudowę posiadanych systemów tak, by liczba przedsiębiorców telekomunikacyjnych możliwa do obsłużenia zwiększyła się do przedziału 15 - 50 w zależności od typu centrali. Dla niektórych typów central termin sięga do końca kwietnia 2008 roku.




TP wskazała, że nie uwzględnienie ww. terminu rozbudowy posiadanych zasobów, w decyzjach wydawanych przez Prezesa UKE, będzie oznaczać, że TP nie będzie miała możliwości technicznych świadczenia usług WLR dla kolejnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2006-12-28 17:50:14

    Witek >Czy wobec tego wynika że WLR Netii bedzie zagrożony ???

  • 0

    2. ~Karol  2006-12-28 18:23:11  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Najpierw odwlekali preselekcję podobnymi argumentami to teraz próbują z WLR. Dziady...

  • 0

    3.  2006-12-28 19:40:41

    I co szeryf zrobi? Może nakaże rozbudowę? Dobre... ;-)

  • 0

    4. ~nick  2006-12-28 21:43:47  host: 195.189.142.207

    Dno ta tpsa

  • 0

    5. ~poznaniak  2006-12-28 21:48:05  host: 213-238-107-138.adsl.inetia.pl

    ***wlo: naucz się, że "brak możliwości" jest najprostszą i najbardziej prymitywną techniką negocjacyjną. Doucz się trochę, a potem zacznij krytykować UKE :-)

  • 0

    6. ~maca  2006-12-28 21:57:22  host: aakw106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Świetna sprawa chciała doić ale krowie brak cycków....

  • 0

    7. ~issa  2006-12-28 22:25:29  host: abpp32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    E tam od razu naucz się , ucz się , doucz się... Ja tam uważam , że wystrczy być fizykiem i można na przykład zarządzac Bankiem. Nieważne , że jak się było premierem , to trąbiło się o konkursach do spółek skarbu państwa. Wystarczy być w odpowiednim czasie , w odpowiednim miejscu , obrosnąć trochę w piorka i już Prezio , wyciągnie cię z teczki... Naucz się ***wlo , że najprymitywniejszą techniką negocjacyjna , jest zafajdane kolesiostwo;-) A co do firm prywatnych , to je się pognębi , jak to mawia mistrz Jacek Kurski "ciemny lud to kupi". Nie widzisz ekstazy na forach? "Ukrzyżuj go , ukrzyzuj!" A konkretnie ją - TP ;-P

  • 0

    8.  2006-12-28 23:23:45

    poznaniak - jeśłi ktoś da się nabierać na taką jakmówisz prymitywną metodę, to sam mocno prymitywny jest, szczególnie, że ma narzędzia kontroli i może sprawdzić czy prymityw prawdę mówi, czy nie ;-) Sporo umiem ;-)

  • 0

    9.  2006-12-28 23:42:47

    Tu was zaskoczę........... będzie KARA ;)

  • 0

    10.  2006-12-28 23:43:36

    i odwołanie oczywiście

  • 0

    11. ~cromo  2006-12-29 02:48:05  host: klej.net

    Nieuwzglednienie piszemy lacznie, jako ze to rzeczownik jest. Pozdrawiam.

  • 0

    12.  2006-12-29 06:24:58

    znowu sie sianem wykrecaja....

  • 0

    13. ~kz1976  2006-12-29 07:42:56  host: acwb100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do "7" "Ukrzyżuj go , ukrzyzuj!" czy Ty sie starych książek naczytałeś ???? Tepsa miała monopol przez wiele lat,a teraz boli ja to,że wchodzi konkurencja....A im więcej alternatyw,tym lepiej dla mnie i chyba dla Ciebie (jeżeli nie pracujesz w FIRMIE MATCE :))))))))))))))))) Happy NEW YEAR 4ALL

  • 0

    14. ~  2006-12-29 11:27:27  host: 195.189.142.171

    ***kz1976 -"starych ksiazek":) Co do konkurencji , wiesz jak to jest , a moze i nie wiesz. Jest ona mile widziana tylko z punktu widzenia klienta. Z punktu widzenia firmy duzo mniej , a juz na pewno nie konkurencja ktora narzucaja i "tworza" politycy i urzednicy. Nie bede juz tego rozwijal , wystarczajaco razy o tym pisalem. Pozostaje mi tylko zalowac , ze TPsa nie jest panstwowa. Bys mial zapewne taka "konkurencje" , ze az by Ci szczeka opadla. Oni sa mocni w uszczesliwianiu , tylko tam gdzie sami nie ciagna profitow. Daj mi swoj portfel , ja rozdam z niego sporo pieniedzy , zostawie czesc Tobie , a potem przystroje sie w piorka dobrodzieja. Twoim kosztem.

  • 0

    15. ~  2006-12-29 12:01:45  host: abka78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obrońcom TPSA polecam http://telekomunikacyjny.blox.pl/html i tekst o deja vu.

  • 0

    16. ~dt  2006-12-29 12:44:29  host: wap.plusgsm.pl

    To juz jest kpina. Nagle tepsa sie obudzila? A gdzie byli wczesniej? WLR nie wszedl od wczoraj a martwym zapisem byl b. dlugo i tepsa nic nie robila. Kara sie nalezy i juz!

  • 0

    17. ~KO  2006-12-29 19:15:39  host: ekn158.internetdsl.tpnet.pl

    Dla TP SA proponuję comiesięczną OPŁATĘ DODATKOWĄ uzależnioną od ilości central nie spełniających wymogów. Oczywiście nie będzie to żadna kara, jedynie opłata :)

  • 0

    18. ~getITright  2006-12-30 00:29:46  host: chello087206210054.chello.pl

    "20. grudnia Telekomunikacja Polska poinformowała UKE, że nie posiada obecnie wystarczających zasobów w centralach umożliwiających realizację WLR." yyyyy sory, ale kogo to w ogóle interesuje ?!?! MA BYĆ WLR i tyle, nie będzie - będzie kara ! @wlo(3) - oczywiście ! a dlaczego niby nie ? czasem mam wrażenie że Ty to byś był szczęśliwy gdybyś płacił 2zł za minutę, jak za starych "dobrych" czasów kiedy to "szeryfa" nie było ;D @14 - "Co do konkurencji (...) Jest ona mile widziana tylko z punktu widzenia klienta." tylko jedno, z punktu widzenia klienta czyli jakichś 37 milionów Polaków, w stosunku do kilkuset tysięcy pracujących w telekomunikacji, bilans na czyją korzyść powinno działać państwo i czyich interesów bronić, chyba jest bardziej niż oczywisty...

  • 0

    19. ~getITright  2006-12-30 00:32:00  host: chello087206210054.chello.pl

    @KO - heh, świetny pomysł, ciekawe jak szybko by znaleźli "możliwości techniczne" ja obstawiam że... BŁYSKAWICZNIE :)

  • 0

    20. ~JS  2006-12-30 20:21:00  host: edz2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyznam się, że w tym temacie jestem subiektywny ;-). Mam parę spostrzeżeń. Co do haseł "konkurencja, monopol" to dygresja: monopol to dopiero jest w gazie i w prądzie. Jestem zawodowo "stacjonarny" i mam wrażenie, że ten biznes się zwija. Co do oferty Tepsy, to nie jest pewnie zbyt atrakcyjna i pewnie gdybym nie był związany, to pewnie poszukałbym innej oferty. Ale czy inna oferta szuka mnie? Mój kolega w akcie desperacji (mieszka pod Szczecinem i korzysta stacjonarnie z szumofonu NMT) poszedł do konkurencji i ... nadal korzysta z szumofonu. Teraz odnośnie artykułu i "braku możliwości technicznych". Centrala jaka jest każdy widzi ;-). To ni mniej, ni więcej specjalizowany komputer i baza danych. Ten komputer jest skrojony na miarę, bo nie ma sensu kupować komputera, który ma możliwości większe, niż potrzebujemy. A jeśli potrzebujemy, to wykładamy pieniądze. A w przypadku WLR to przecież Tepsa nie potrzebuje i nic dziwnego , że nie pali się do ich wydawania. Jeszcze o konkurencji. Konkurencja to jest Netia, Dialog, czy Multimedia, które mają swoje centrale i podłączają abonentów, a Tele2, co to?!?! To subiektywnie ;-) byłoby na tyle. Pozdrawiam, JS.