Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą nowe założenia konwersji opłat za UMTS

Będą nowe założenia konwersji opłat za UMTS

WitekT 27 Maja 2006 11:27

0 0

Ministerstwo Transportu chce wstrzymania prac nad projektem ustawy o konwersji opłat koncesyjnych za częstotliwości telefonii komórkowej UMTS.

Jak poinformowało biuro prasowe ministerstwa, potrzebny jest czas na podjęcie prac nad zintegrowaniem wszystkich obecnie realizowanych i planowanych przez poszczególne ministerstwa programów upowszechniania dostępu do Internetu szerokopasmowego z konwersją opłat za koncesję UMTS.

Programem konwersji miały być objęte opłaty, które operatorzy komórkowi (Centertel, PTC i Polkomtel) powinni uiścić w latach 2007-2022 za częstotliwości UMTS (w sumie 1,08 mld euro). Środki te miały zostać przeznaczone na rozwój dostępu do szerokopasmowego Internetu na obszarach wiejskich.

Obecnie programy dostępu rozwoju internetu szerokopasmowego są realizowane przez m.in. resort spraw wewnętrznych i administracji, resort rozwoju regionalnego i resort rolnictwa. Jak wynika z informacji biura prasowego MT, resort transportu chce wykorzystać efekt synergii i połączyć wszystkie programy w jeden, w skład którego wchodziłaby także konwersja opłat za UMTS.
Według przyjętej przez resort transportu koncepcji konwersji opłat, zostaną one przeznaczone na sfinansowanie przez gminy wiejskie budowy infrastruktury dostępu do internetu przez wybrane w konkursach firmy. W tych konkursach będą mogli brać udział wszyscy operatorzy telekomunikacyjni, ze szczególnym uwzględnieniem małych operatorów lokalnych.

O poprzednich założeniach planu konwersji opłat UMTS pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Operatorzy kilkakrotnie domagali się umorzenia tych opłat koncesyjnych; ostatnio po rozstrzygnięciu przetargu na czwartego operatora komórkowego UMTS.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-05-27 11:59:46

    no jasne a gminy wiejskie kase przechlaja i taki bedzie otyo final tego calego spisku zalosny kraj

  • 0

    2. ~Szalony  2006-05-27 12:06:18  host: host-108-002.wlan.plusgsm.pl

    Ciekawe kiedy u nas będzie normalny umts - w kazdym miescie pow. 50tys ludzi ? Pewnie za 5lat :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet