Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będą droższe połączenia z audiotele

Będą droższe połączenia z audiotele

sirmark 7 Lipca 2008 22:43

0 0

Opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych rozszerza katalog gier podlegających dopłatom. Efektem będzie m.in. wzrost stawek za połączenia telefoniczne i wysyłane SMS-y w grach - pisze Gazeta Prawna.

Rozszerzenie katalogu gier na niemal wszystkie gry, do których stosuje się dopłaty do stawek podatkowych (uiszcza je grający), związane jest m.in. z pozyskaniem środków na budowę obiektów Euro 2012. Dla podatników oznacza to przykładowo wzrost stawek za połączenia telefoniczne i wysyłane SMS-y w grach organizowanych m.in. przez telewizje. Zgodnie z projektem w loteriach audioteksowych wprowadzone zostaną dopłaty w wysokości 25% ceny połączenia telefonicznego lub wysłania SMS-a. Przewiduje się też wprowadzenie dopłat w wysokości 10% stawki w zakładach wzajemnych.




Obecnie obowiązująca ustawa takich dopłat nie przewiduje. Nowelizacja ma wejść w życie od 1 stycznia 2009 r., a dopłaty obowiązywac mają do końca 2012 roku.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~sympatyczny  2008-07-08 00:24:22  host: chello089077119055.chello.pl

    *oczywiscie nie do igrzysk tylko do Euro - to przez godzine

  • 0

    8. ~aaaa  2008-07-08 00:57:57  host: 77-253-96-65.adsl.inetia.pl

    aż się wierzyć nie chce... tez pomyslalem o jakims spoznionym prima aprilis

  • 0

    9. ~Roman  2008-07-08 02:15:02  host: 89-125-66-86.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie

    Pracuję i mieszkam w Irlandii. Jeszcze nie czas wracać...

  • 0

    10.  2008-07-08 05:55:05

    #9: nie jest jeszcze tak źle skoro się jeszcze łudzisz, że ten czas nadejdzie ;-)

  • 0

    11.  2008-07-08 06:39:09

    Pora zmywac sie na zmywak - 2 mln Polakow nie moze sie mylic :/ W takim razie proponuje ten "podatek" wprowadzic rowniez do paliwa, bo przeciez oprocz stadionow, brakuje u nas drog, zatem bedzie wiecej kasy na wybudowanie drog... Proponuje wprowadzic 25% podatku na namioty i spiwory, bo za cos trzeba wybudowac hotele, ktorych ponoc nie mamy... Proponuje wprowadzic podatek 25% od kazdego sprzedanego samochodu, bo potrzeba nam nowych lotnisk, ktorych nie mamy... etc etc... Po prostu chory narod 0_o

  • 0

    12.  2008-07-08 06:40:43

    W zasadzie, to proponuje podniesc VAT do 50%, bo Polsce wszystkiego brakuje :| a najbardziej brakuje ... rozumu Polakom...

  • 0

    13.  2008-07-08 07:46:01

    Nie widzę problemu... Nie śpię na pieniądzach, ale też nie mam zamiaru pozyskiwać ich poprzez konkursy. Opinię o nich - i dla kogo są - mam wyrobioną. Jeśli natomiast dla zabawy się uczestniczy w konkursie... Wyższa cena za esemesa nie zdecyduje o zrezygnowaniu z tej przyjemności na pewno. Ja nawet dla przyjemności nie biorę udziału.

  • 0

    14. ~użydkownik  2008-07-08 08:14:04  host: chello089077162173.chello.pl

    Powiem brutalnie: zwiększono podatek od głupoty. Jeśli ktos ma chęć branie udziału w idiotycznych konkursach to niech płaci od tego podatek.

  • 0

    15. ~mirekb  2008-07-08 08:18:25  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @13 grupa docelowa tych fantastycznych konkursów w życiu nie czytała regulaminu konkursu i dokladnego przebiegu losowania;-)tez mam wyraobioną opinie na ich temat.trzeba pracowac dla siebie a nie dac zarabiac państwu(vat) i liczyc na łud szczescia(a moze mi sie uda)?wygrana zawsze przypada organizatorom

  • 0

    16.  2008-07-08 08:26:45

    empireus: W paliwach silnikowych jest już podatek na drogi. Jest on stały bez względu na rodzaj paliwa (Pb, ON czy LPG) i nazywa się "opłata paliwowa". Wynosi coś ok. 11gr. Akcyza jest różna a opłata paliwowa jest stała. Wprowadził to minister Pol za SLD.

  • 0

    17.  2008-07-08 08:33:59

    sympatyczny: Ministerstwo Finansów przygotowało kolejne rozporządzenie na temat stosowania kas fiskalnych (jak co roku, poprzednio dostali między innymi taksówkarze) i wprowadziło obowiązek stosowania osobą żyjącym z wynajmu, np. kamienicznikom i właścicielom garaży blaszanych. Brak wyjątków spowoduje to co napisałem wyżej. Szkoda, że Tuskowi zabrakło odwagi na lekarzy, prawników itp.

  • 0

    18. ~switch  2008-07-08 08:35:01  host: apn-77-114-167-101.gprs.plus.pl

    wedle mnie w konkursach audiotele moga podnisc oplaty o 100%, gospodynie, i nietylko sla sms'y jak szaloni, naiwnie myslac ze cos wygraja, ale szkoda im 2 złote na naprawde potrzebujacych, moze ludzie niech tez pomysla jak innym pomoc a nie tylko sobie prubuja

  • 0

    19. ~vari  2008-07-08 08:49:35  host: ejz4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i klops bo serwisy premium-rate to nie tylko idiotele. Są tam też usługi np kody dostępu do treści (i wcale nie xxx) czy nawet usługi sieciowe (lokalizacja numeru w Plusie). Jak znam życie to od wszystkich numerów premium wprowadzą podwyżkę. By żyło się lepiej....wszystkim.....bogatym.

  • 0

    20.  2008-07-08 09:08:47

    ~vari - i widać, ze nie czytasz newsa ;-) przeczytaj pięć razy i spróbuj zrozumieć ;-)

  • 0

    21.  2008-07-08 09:10:25

    żeby mi ktoś nie zarzucił, że wolę kpić niż wznieść się na wyżyny ;-) dodam... czyy ustawa mówi o cenach esemesów?

  • 0

    22. ~nyczaj100  2008-07-08 10:29:24  host: 078088224018.klc.vectranet.pl

    Oj wielu z was z Irlandii wróci, bo tam problemy gospodarcze.

  • 0

    23.  2008-07-08 11:40:44

    16*** alez wiem, ze jest juz taka oplata w cenie paliwa, ale widocznie za malo, bo nie starcza nawet na zalatanie dziur ;-) Totez zaproponowalem, by kwota ta wynosila 25%, co dalo by ok 1zl, a to juz jest 10x wiecej, niz obecnie 11gr. Moze dzieki temu wieksza polowa dziur by zniknela z tych zaplanowanych do zalatania ;P dorzucilbym jeszcze kilka podatkow, ktore by sie przydaly, ale znajac zycie predzej, czy pozniej ktos madry w rzadzie tez na to wpadnie ;-) Tak a propos, ZAiKS ma do zaplacenia ogromna kupe zaleglych podatkow - ciekawe czy zaplaci, czy sie wymiga?

  • 0

    24. ~Remigiusz  2008-07-08 22:22:22  host: net1-1-1.bdi.net.pl

    Uwazam tego kretyna ktory to wymyslił ze jest głupszy niz moja dupa!! a euro jest mi tak potrzebne jak psu gatki na jaja !!!

  • 0

    25. ~nick  2008-07-09 21:55:02  host: bzm160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jeżeli ojro 2k12 się w PL nie odbedzie (co jest bardzo prawdopodobne) to tą kase będą zwracac?

  • 0

    26. ~nick  2008-07-09 21:57:14  host: bzm160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    23. empireus - o ile by nie podniesli i tak nie starczy na załatanie dziur. Nie zapominaj że znaczna część akcyzy jest przeznaczana na budowe bazyliki w Licheniu.

Dodaj swoją opinię