Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Be My Eyes trafia na Androida

Be My Eyes trafia na Androida

Isand 8 Października 2017 22:15

4 0

be my eyes screenshot tecake

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu bez wątpienia jest pomoc innym. Z takich założeń wyszli też twórcy aplikacji Be My Eyes. Do tej pory pomagać niewidomym mogli jednak tylko użytkownicy systemu iOS. Teraz taką możliwość mają właściciele telefonów z Androidem.




Po pobraniu aplikacji będziemy musieli zadeklarować czy jesteśmy niewidomi, czy też chcemy pomóc. W pierwszej sytuacji - wystarczy skierować swoje urządzenie na (przykładowo) potrzebną do odczytania informację. W drugim przypadku - odbierzemy połączenie od osoby niewidomej (władającej naszym językiem) i będziemy mogli jej coś przeczytać, doradzić w kwestii ubioru lub pomóc zorientować się w okolicy.

Zastanawia tylko dlaczego droga na Androida zabrała twórcom aż kilka lat.

Źródło tekstu: androidauthority, wł     

Dodaj do:

Tagi: android

w sumie: 28
  • 0

    10.  2017-10-09 10:25:41

    Jednak niektóre języki są lepsze niż polski język...

  • 1

    11. ~  2017-10-09 10:36:43  host: 178-37-152-107.adsl.inetia.pl

    Ja również jestem ślepy/niewidomy, i faktycznie może ślepy trochę tak nie do końca miło brzmi, ale jakby nie było to bierze się z terminu medycznego "ślepota", więc mnie to tam nie rusza. Jeśli kogoś niewidomego to wkurza czy coś to może oznaczać że nie ma do swojej ślepoty dystansu:)

  • 0

    12.  2017-10-09 11:18:14

    @11 - jesteś dwaplusbezwidzący.

  • 0

    13. ~Anonim  2017-10-09 12:36:37  host: h172007.net.pulawy.pl

    Już widzę jak wrażliwcy biorą się za poprawianie języka polskiego.
    Jurand ze Spychowa był "niepełnosprawnym niewidomym".
    "Niewidomy traf " "Niewidząca furia".

    Może spróbujcie przełożyć na mniej nacechowany język, sformułowanie; "Całkowita ślepota".

  • 0

    14. ~  2017-10-09 12:38:28  host: 178-37-152-107.adsl.inetia.pl

    @12 - jestem jaki jestem:)

  • -1

    15. ~CIEKAWE  2017-10-09 12:57:17  host: a12-01-05.opera-mini.net

    Dobrze te problemy ujmuje http://tlp.is/f3v oraz http://tlp.is/f3w

  • 0

    16. ~Janek  2017-10-09 14:59:18  host: internet.radio7.pl

    Co za buc to pisał. To jeszcze dać kulawego, ułomnego...

  • 0

    17. ~  2017-10-09 19:25:45  host: 89-75-32-159.dynamic.chello.pl

    No jak? Przecież do mnie można mówić "Wasza Niewidomość" :) Nie mylić z wasza jasność :) Ktoś tu dobrze napisał. Ślepy niby dla mnie na przykład nie jest obraźliwe, ale dla większości i ogólnie w społeczeństwie ma raczej pejoratywny wydźwięk.

  • 0

    18. ~koziolku  2017-10-10 08:44:12  host: 89-65-53-47.dynamic.chello.pl

    Spodobało mi się stwierdzenie mojej koleżanki (niewidomej, niekoniecznie ślepej), która stwierdziła, że "ślepe mogą być zwierzęta - ludzie są niewidomi". Słowo "ślepy" samo w sobie nie jest niczym złym, ale już stawiając je w kontekście człowieka sugeruje się jego ignorancję, a nie wadę wzroku. I nie chodzi tutaj o poprawność polityczną, tylko o uprzedmiotowienie człowieka. Może wyolbrzymiam, według niektórych, ale prawda jest taka że jedno z tych słów przypisuje pewną cechę charakteru czy przedmiotu, drugie - wadę organizmu, niezależna od intencji człowieka.

    PS: Lubię Carlina, ale w języku angielskim nie ma chyba podziału na różne warianty słów związanych ze ślepotą, więc przykład nietrafiony.

  • 0

    19.  2017-10-10 08:55:56

    Przepraszam w imieniu Isanda. Początkowo sądziłem, że chodziło bycie ślepym na czyjeś potrzeby, ale z tego co widzę tym razem, to nie popularne sformułowanie, tylko niekulturalne tłumaczenie. Tekst został poprawiony.

  • 0

    20.  2017-10-10 09:11:55

    18 - a moim zdaniem jednak chodzi o poprawność polityczną ;-)
    Jest całe mnóstwo słów, które kiedyś były jednoznaczne i nikomu nie uwłaczało ich stosowanie... Niedługo o człowieku bez włosów na głowie łysy nie będzie można powiedzieć - bo będzie to niekulturalne (abstrahując od poprawności politycznej oczywiście) ;-)
    Ja wiem - ludzie mają różną wrażliwość, szczególnie... kalecy (przepraszam, to też niekulturalne, czy niepoprawne politycznie?) o określonym kalectwie... Nie mam problemu z używaniem poprawnie politycznych określeń, tylko nie rozumiem - z jakiego powodu?

  • 0

    21.  2017-10-10 09:17:39

    @20, wlo - w zależności od kontekstu i czy nie są częścią powszechnie stosowanych związków frazeologicznych, niektóre określenia mogą przyjąć bardzo pejoratywny wydźwięk. Trzeba mieć dużo wyczucia i tym razem go zabrakło.

  • 0

    22.  2017-10-10 09:25:25

    LuiN - zgadza się. Jednak oni w uniwersalnym światowym mają jedno słowo... I nikomu to zdaje się nie uwłacza ;-) No, chyba, że niektóre grupy społeczne już to zmieniają?

  • 0

    23.  2017-10-10 09:26:53

    Ciekawe, czy jak będzie się mówić i komu będzie uwłaczać - człowiek naturalnie łysy vs. człowiek ogolony do skóry? ;-)

  • 0

    24. ~koziolku  2017-10-10 09:32:47  host: apn-31-0-38-136.dynamic.gprs.plus.pl

    @18: Poprzez stosowanie pewnych słów ciągle i ciągle w pewnych kontekstach, ludzie nadali im pewien wydźwięk. Gdybyśmy zaczęli korzystać ze słowa "łysy" w kontekście skinheadów (których subkultura w pewnych kręgach jest źle kojarzona), to też w pewnym momencie "łysi" zaczęliby z nimi być częściej kojarzeni. Nie wiem, czy po latach takiej stygmatyzacji chcieliby być nazywani "łysymi", gdyby okazało się, że z tym słowem kojarzą się ludziom same negatywy.

    Widzisz analogię?

  • 0

    25. ~koziolku  2017-10-10 09:42:39  host: apn-31-0-38-136.dynamic.gprs.plus.pl

    @20, @22, @23 - j.w.

  • 0

    26.  2017-10-10 09:44:32

    24/25 - mi się z terminem "dobra zmiana" kojarzy hasło "program partii programem narodu" ;-)

  • 0

    27. ~koziolku  2017-10-10 14:08:24  host: 89-65-53-47.dynamic.chello.pl

    @26: możemy wywracać dalej kota ogonem, mogę też spróbować podać ci jakieś bardziej merytoryczne źródło niż nasza dyskusja tutaj (np. http://tlp.is/f49 - ale dopóki nie postarasz się wczuć w punkt widzenia "łysych", "ślepych" i innych "odmieńców" (którzy, dodajmy, często chcą się rehabilitować), to nie mamy o czym rozmawiać.

  • 0

    28. ~koziolku  2017-10-10 14:09:50  host: 89-65-53-47.dynamic.chello.pl

    Durny skracacz. Przepraszam.
    http://tlp.is/f4a

  • 0

    29. ~tfd  2017-10-11 20:50:51  host: public-gprs385877.centertel.pl

    Wreszcie...

Dodaj swoją opinię