Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BBC oszukiwała przy konkursach telefonicznych

BBC oszukiwała przy konkursach telefonicznych

sirmark 31 Lipca 2008 00:45

0 0

BBC zapłaci 400 tysięcy funtów kary za fałszowanie wyników telefonicznych głosowań oraz dezinformowanie odbiorców. Taką decyzję podjął brytyjski regulator rynku telekomunikacyjnego Ofcom. To najwyższa kara jaką kiedykolwiek nałożono na publicznego nadawcę brytyjskiego - podaje IAR.

Ofcom nałożyła karę po przeanalizowaniu sztandarowych programów charytatywnych BBC oraz najpopularniejszych programów muzycznych nadawcy. Kontrola wykazała, że personel BBC fałszował wyniki konkursów podając wydumane nazwiska zwycięzców oraz podstawiał swoich kolegów jako uczestników konkursu. Zdaniem Ofcom, praktyka ta powtarzała się. W wyniku inspekcji wykryto również przypadki, gdy prowadzący program zachęcali odbiorców do udziału w konkursach, w których ci nie mieli najmniejszych szans wygrania.




W opinii kontrolerów, nadużycia BBC wobec odbiorców były bardzo poważne. Korporacja jednak została ukazana karą niższą niż należna, gdyż jest nadawcą publicznym i jej budżet pochodzi z abonamentu płaconego przez obywateli. Rok temu, komercyjnej telewizji ITV wymierzono karę ponad pięciu i pół miliona funtów za naciąganie odbiorców na telefony.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~mucuss  2008-07-31 01:05:58  host: cpc2-birk3-0-0-cust848.bagu.cable.ntl.com

    wiem ze pozno i sie czepiam... ale co to sa konkury???

  • 0

    3.  2008-07-31 01:22:00

    Widać, że są równi i równiejsi wobec prawa. Ukazana to nie ukarana - do poprawki

  • 0

    4.  2008-07-31 01:27:07

    Jestem w stanie podać kilkanaście podobnych "rozporządzeń" ministerialnych naszych ministrów które są równie głupie, ot choćby kierowca jadący autem ciężarowym bez świadectwa kwalifikacji popełnia poważne przestępstwo drogowe, a ten sam kierowca prowadząc ciężarówkę Poczty Polskiej nie łamie prawa o ruchu drogowym. U nas też się traktuje równo firmy prywatne i firmę zarządzaną przez ministrów:)

  • 0

    5.  2008-07-31 01:31:34

    #2. podparlem zapalkami powieki i juz poprawiam, thx

  • 0

    6. ~bigman  2008-07-31 04:12:52  host: osiedleprzyjazn.net

    #1: prawie tak samo, u nas kary ida w miliony a nie tysiace ;)

  • 0

    7. ~mirekb  2008-07-31 08:04:49  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    konkursy,wygrane,przegrani.jak w lotto wczoraj.lepiej sie wziac do pracy niz liczyc na łud szczescia.samo nie przyjdzie.jak widac nie zawsze samo.czasem ktos nad tym czuwa.ostatni akapit o abonamencie ;-)cos na czasie,podobnie jak ustawa medialna

  • 0

    8. ~  2008-07-31 08:48:46  host: f143-055.opera-mini.net

    U nas np w polsacie też są takie konkursy - rzekomo nikt nie dzwoni i jest linia wolna a jak zadzwonisz to rozlacza rozmówcę i płaci się odrazu 4 złote - czasem jest komunikat spróbuj ponownie - czasem na 5 sekund przed końcem programu dodzwania się człowiek który nie zna hasła

  • 0

    9. ~  2008-07-31 08:52:20  host: f143-055.opera-mini.net

    To typowe prowokowanie dzwoniących sugerujące że mają szansę kiedy to z definicji szans nie mają - oczywiście nie musi to być wina samej telewizji a firmy prowadzącej program - u nas też powinien się tym ktoś zająć ! Albo przynajmniej sprawdzić co się dzieje w tych programach - może np szefowa uke zadzwoni próbując wygrać :)

  • 0

    10. ~mieeetek  2008-07-31 10:05:26  host: 212.160.172.70

    #1 U nas JEST tak samo.

  • 0

    11. ~Mao  2008-07-31 10:09:27  host: r1-gda-2-gw2optix-gdy.crowley.pl

    Chwila, chwila. To BBC kantowało, a Oni mówia że nie można ich wyzej ukarać bo to publiczny dostawca ? To sie pytam gdzie jest kasa wlasnie z tych oszukanczych tele-konkursow ? Ciekawe jaki byl zysk na tych konkursach ...

  • 0

    12. ~m  2008-07-31 10:17:05  host: aags200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedyś jak u jednego z operatorów, w ofercie prepaid można było mocno się u nich zadłużyć, to zrobiłem mały test. Był konkurs w którym można było wygrać nagrodę - dostawał ją ten, który wyśle jak największą ilość smsów (premium). Wysłałem ponad 250. Na pewno doszły (raporty doręczeń). Efekt? Proszę odpowiedzieć sobie samemu.

  • 0

    13. ~Pablo  2008-07-31 10:21:05  host: apn-77-115-170-111.gprs.plus.pl

    Tak było w Simplusie:P Można było zrobić debet na nawet 1000zł i więcej

  • 0

    14. ~mixxo  2008-07-31 10:26:48  host: wy03.dsk.uw.edu.pl

    heh - ja tez mam przed oczami rozhisteryzowana pania ktora nie moze uwierzyc ze niekt nie moze odgadnac takiego prostego hasla i to za 10 tysiecy zlotych. Haslo brzmi "ŻA*A" - płaz wodny - nietstety nikt nie dzwoni - nikt a nikt - Pani mowi - zlap sluchawke !!! przeciez slyszysz ze nikt nie dzwoni - ta kaska jest na wyciagniecie reki !!! no i dzwonia ludzie - rozlacza ich naliczajac odrazu stawke minutowa - jakie to typowe

  • 0

    15. ~seba  2008-07-31 10:43:14  host: 92.152-246-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be

    no pewnie ze u nas jest tak samo. tylko jak ktos to sprawdzi to dostaje dzialke i siedzi cicho. nie dzwoncie tam ludzie to debilizm.

  • 0

    16. ~yacuza  2008-07-31 11:00:52  host: 64.62.138.101

    u nas to dopieto TVN musi kraść, Polsat pewnie też... a co do tego że publicznego ukarano niżej to to chyba LOGICZNE mądrale, bo publiczny nadawca utrzymuje się z abonamentu, czyli kara byłaby płacona bezpośrednio przez NIEWINNYCH widzów - i warto dodać że brytyjczycy nie są takimi złodziejami jak Polacy i płacą abonament, w Polsce ponad 60% złodzieji nie płaci za przyzwoleniem swojego wodza KWA KWA Donaldu Tusku, natomiast w BBC powinni być pozwalniani dyrektorzy i ludzie odpowiedzialni za to, ale faktycznie nakładnanie kary na obywateli GB za oszustwa BBC byłoby kretznizmem

  • 0

    17. ~art  2008-07-31 12:34:49  host: efq238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie tylko w tv oszukują - ja znam osobiście przykład jak radio ESKA nacinało słuchaczy nagabując do wysyłania smsów premium gdzie biorący udział w tej zabawie nie mieli żadnych - powtarzam ŻADNYCH szans na wygranie jakiejkolwiek nagrody - zainteresowanym moge dokładniej opisać ten proceder jeśli ktoś o to na forum poprosi

  • 0

    18. ~Adi  2008-07-31 13:17:09  host: proxy1.wlb.vectranet.pl

    17 - możesz opisać bo jestem ciekawy o co chodziło..

  • 0

    19. ~mieeetek  2008-07-31 14:56:53  host: 212.160.172.70

    #18 a ja nie mogę, bo zapewne wskazanie złodzieja jest w naszym kraju karalne :-/

  • 0

    20.  2008-07-31 16:19:00

    #19: no jeśli nie masz żelaznych dowodów to jest karalne, niestety.

  • 0

    21. ~nick  2008-07-31 17:45:43  host: cbw76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Te 35M w DL to dokładnie to samo.

Dodaj swoją opinię