Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Baza numerów w Plusie

Baza numerów w Plusie

WitekT 16 Stycznia 2006 21:09

0 0

Plus GSM umożliwia sprawdzenie swoim abonentom i użytkownikom do jakiej sieci należy dany numer.

Użytkownik, który chce się dowiedzieć czy dany numer telefonu jest numerem w sieci Plus GSM, powinien przesłać na numer 2609 wiadomość tekstową SMS o treści: plus numer (w miejsce numer należy wpisać numer telefoniczny, o którym ma być dostarczona informacja w formie 48xxxxxxxxx albo xxxxxxxxx).

W ramach zapytania można wysłać pytanie dotyczące tylko jednego numeru telefonu.




Opłata za wysyłanie zapytania na numer 2609 jest naliczana zgodnie z taryfą obowiązującą użytkownika.

Dodatkowo, każdy może sprawdzić przynależność numeru za darmo na tej stronie serwisu internetowego operatora.

Innym sposobem jest połączenie z numerem 605 812 609, które dla abonentów Plus GSM jest płatne 0,20zł za minutę netto. Z innych sieci połączenie jest płatne według taryfy dzwoniącego, jak za połączenia do Plusa.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~apsik  2006-01-16 21:22:22  host: warink00.chello.pl

    Tylko w erze pokazuje konkretnie do jakiej sieci należy numer a w plusie wypisuje tylko, że nie należy lub nalezy do plusa. Ale i tak jest cool.

    http://www.plusgsm.pl/przenoszenie_numeru/

  • 0

    2. ~issa  2006-01-16 21:45:33  host: gprs5.plusgsm.pl

    Bardzo dobrze , że można sprawdzić numer i za darmo i w razie pilnej potrzeby za niewielką opłatą. W końcu często się tego robić nie będzie.

  • 0

    3. ~issa  2006-01-16 22:03:15  host: gprs5.plusgsm.pl

    Na eboku w zakładce "Usługi i ustawienia dla konta" , jest następująca opcja - "Usługa "Konto Rodzinne" - "Konto Rodzinne" to usługa, które pozwalają znacznie obniżyć koszt rozmów pomiędzy wybranymi numerami oraz numerami znajdującymi się na Państwa koncie / Ciekawe co szykuje Plus... Od środy , ewentualnie z minimlanym poślizgiem zmiany w ofercie utrzymaniowej , wchodzi nowość na miejsce DWiW do PWA.

  • 0

    4.  2006-01-16 22:26:11

    Żartujesz?! Co w tym fajnego że za sprawdzenie czy dany numer nalezy do ich sieci ktore powinno byc darmowe, zdzieraja 20 gr??? To jest w ich obowiazku powiadomic swojego abonenta czy dzwoni do swojej sieci czy nie i nawet nie powinni miec prawa pobrac za to zlamanego grosza!!!

  • 0

    5. ~wlo  2006-01-16 22:48:17  host: atp90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GallAnonim - Era jest lepsza bo nie oferuje w ogóle esemesowego sprawdzenia... Nie zapłącisz więc w ogóle ;-)

  • 0

    6. ~ave  2006-01-16 23:19:44  host: helios.nd.e-wro.pl

    a najlepsza, najnowoczesniejsza, najwieksza siec Orange sie nie dorobila mechanizmu sprawdzania .... hehe francuzy jak zwykle w ogonie

  • 0

    7.  2006-01-16 23:23:42

    ave w Orange już od października możesz sprawdzić czy numer należy do Orange pod pezpłatnym numerem *555.

  • 0

    8.  2006-01-16 23:29:57

    czy ten numer w Orange jest na pewno bezpłatny? Na bilingu ostatnim miałem jakieś 50 gr za połączenie z jakimś numerem i tak mi pasowało że to za to, choć mogę się mylić.

  • 0

    9.  2006-01-16 23:44:22

    No i niespodzianka, numer jest jak najbadziej darmowy, ale tylko w POPie i w Orange Go w Twoim Planie i Twoim Miksie połaczenie kosztuje 1zł. Tracę powoli cierpliwość do Orange :/

  • 0

    10.  2006-01-17 00:23:36

    Klusek: ja sobie dzis zlozylem wypowiedzenie umowy w Orange.. musialem odstac prawie 2h.

  • 0

    11.  2006-01-17 08:32:17

    wiec chyba trzeba bedzie sprawdzac przez stronke ery. :) mimo to orange nie takie straszne :P

  • 0

    12. ~mar  2006-01-17 08:52:52  host: mpk-gw.man.poznan.pl

    kombinują jak koń pod górkę. moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś sygnał przed każdą rozmową w sieci lub poza do wyboru a nie jakieś wyszukiwarki, smsy czy inne naciąganie na parę groszy.

  • 0

    13. ~Adam  2006-01-17 12:40:04  host: 82.160.20.5

    To aby wypowiedzieć umowę orangutanowi trzeba czekac az 2 godz !? Ja zwykle od reki na poczcie fax lub polecony wysylalem ;)

  • 0

    14.  2006-01-17 13:13:38

    Ja chce prznośność w prepaidach!!

  • 0

    15.  2006-01-26 01:53:09

    wlo - no tu masz racje ze nie zaplace, bo mam jednakowa stawke do wszystkich (50gr) tak wiec problem mnie nie dotyczy ;) era rulezzz

  • 0

    16. ~jaszczur99  2008-06-09 09:16:59  host: abil234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wasze opinie są po prostu do dupy

  • 0

    17. ~ola  2009-06-07 14:39:06  host: ip-159-236.ib.tcz.pl

    a najbardziej twoja pyszałku!

Dodaj swoją opinię