Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bauc: Play gra nieczysto i ma gorszej jakości usługi

Bauc: Play gra nieczysto i ma gorszej jakości usługi

WitekT 8 Czerwca 2009 17:39

0 0

To jest nie pierwsza zmiana regulaminu na rynku komórkowym. Ale wcześniej po takiej operacji odejść było mniej. Dzisiaj nie byłoby tej sytuacji, gdyby nie Play, który podgrzał atmosferę, postępując w opinii wielu obserwatorów na granicy prawa lub wręcz poza prawem - mówi w wywiadzie dla Dziennika Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.

Bauc powiedział, że to była zaplanowana kampania obejmująca cały zespół działań nakierowanych na odebranie klientów kierowanej przez niego firmie, a ich standard pozostawia wiele do życzenia - od wręczania klientom na ulicy ulotek ze wzorem wypowiedzenia umowy po przychodzenie z klientami do salonów Polkomtela.

Groteskowość tej sytuacji polega też na tym, że Play namawia klientów do zmiany dla nich niekorzystnej. Jakość usług Polkomtela jest bowiem znacznie lepsza niż Play - dodaje.

Bauc mówi, że średnia prędkość transmisji danych w sieci Polkomtela to 2 Mb/s, a P4 - 0,8 Mb/s. Jeżeli chodzi o ceny, to zdaniem prezesa są one w P4 złudnie niższe, bo jeśli weźmie się pod uwagę średnią cenę za połączenia, uwzględni dostępne promocje i inne usługi obniżające koszty, to przeciętny koszt połączenia dla klientów Plusa jest znacznie niższy niż dla klienta Play.

Ponadto Play korzysta z pomocy prezesa UKE. Chodzi o stawki interkonektowe, według których rozliczają się między sobą ope¬ratorzy. Polkomtel płaci 2,5 razy więcej za każde połączenie do Play niż klienci Play do Plusa. Czyli dostaje od prezesa UKE nieuzasadnioną premię, której notabene nie otrzymują np. operatorzy wirtualni - mówi Bauc.




Prezes liczy, że odpływ klientów ustanie zaraz po zaprzestaniu kampanii Play. Ale, jego zdaniem, precedens powstał i jest obawa, że za jakiś czas inni pójdą drogą tego operatora i będą grać nieuczciwie.

Jestem jednak przekonany, że Play zostanie za to wkrótce ukarany i będzie żałował nieczystej gry - mówi Bauc.

Pod koniec maja TELEPOLIS.PL szacował, że z Polkomtela może odejść od 70 do nawet 100 tys. klientów. Dziennie robiło to 2-3 tys. osób. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Nigdy nie było trzech tysięcy i nie będzie. Przez kilka dni rosła skala wniosków rezygnacyjnych. Teraz jest to trend malejący. Szacuję, że jest to średnio około 1,5 tys. i dotyczy jedynie klientów post-paidowych. Jednocześnie dziennie pozyskujemy powyżej 3 tys. nowych klientów usług abonamentowych. Nie jest to więc dla nas skala dotkliwa z punktu widzenia biznesowego - powiedział prezes.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 261
  • 0

    242. ~stz  2009-06-15 20:13:11  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    Panie Bauc najlepszą obroną jest atak, czyli obniżka cen usług. Niestety pan schował się za podwójną gardą. Od kilku lat ceny rozmów pozostają bez zmian, ba nawet poszly w górę. Aby nie byc golosłwnym podam przykład. W tryfch NP55 czy G55 w abonamencie za 55 zł było 90 minut do wszystkich. W obecnych taryfach jest to samo, czyli minuta wychodzi 61 groszy. Oczywiście są pakiety obniżające koszty, ale są one mniej korzystne niż 4 lata temu. Kiedyś mieliśmy pakiet darmowe wieczory i weekendy za 10 zł 270 minut do Plusa i na stacjonarne. Obecnie jest darmowe wiecory TYLKO do Plusa (bez stacjonarek) i w mniejszej ilości - 200 minut. Panie Bauc Pan się zachowuje jak rak, czyli Pan się cofa... niestety.

  • 0

    243.  2009-06-15 20:17:08

    ~marta - więc nie ma znaczenia data doręczenia ;-) Przeczytaj regulamin. Masz na potwierdzeniu nadania stempel z datą 27.05? Jeśli tak, to naprawdę nie wiem w czym problem - nie umiecie romawiać?

  • 0

    244. ~  2009-06-15 22:27:31  host: 245-42-51-80.metronet.pl

    przeczytałem artykuł i to co sobie pomyślałem... widzisz prezesuniu trzeba było myśleć, myślenie nie boli... czasami tylko nie idzie w parze z wynagrodzeniem. Gdyby nie PLAY doilibyście z nas do teraz i jeszcze dłużej.

  • 0

    245. ~plus->play  2009-06-16 02:04:52  host: 87-205-91-118.adsl.inetia.pl

    przeniosłem się z plusa i nie załuje!!! oszczedzam miesiecznie na samych smsach srednio 20 zł!! a nie mowie o BOK'u w plusie... 3 razy dzwonilem zeby zalatwili sprawe w przeciagu 2 miechow i nic!! nie dosc ze nie mogelem wykonywac polaczen ponizej 1 zł to jeszcze zadnej odpowiedzi od nich!! zaaal!! jehhhhbac PLUS!! ludzie pier... i ten prezez od 7 bolesci, ze Play gra nieczysto, a dla mnie to jest po prostu piekne!! cos sie w koncu ruszylo, pojawila sie konkurencja ktora nie wchodzi w uklady, wczesniej juz ustalone podzialy rynku i robi zamet!! TAK DALEJ PLAY!!

  • 0

    246. ~kami  2009-06-16 11:28:16  host: host88-89-206-34.limes.com.pl

    Liczba wniosków nie jest tak duża bo prawownicy wprowadzają w błąd klienta. Play nie jest tańszy ale jak komuś nie chce się śledzić promocji jest jak znalazł.

  • 0

    247. ~marta  2009-06-16 13:17:33  host: 213.215.80.146

    Ja rozmawiac umie , tylko ze z PLusem nie ma rozmowy, maja zaznaczone w systemie 28.05 i system naliczył karę. Pisma od nich nie mam, tylko ustne stwierdzenie. Mogę złozyc reklamację , ale teraz karę mam naliczoną. Zastanawiam czy wycofac przeniesienie?, tylko tez nie wiem czy ta kara teraz zniknie, bo może plus znalazł sobie nowy sposób odkucia się?

  • 0

    248. ~plusiak  2009-06-16 19:56:24  host: 86-82-n1.aster.pl

    Stań sobie Pan, Pani Bauc w koljce w Mariocie. Chce przedłużyć umowę, przede mną 40-50 osób, a oferta dla mnie jest tylko w salonie firmowym. Pracują 3-4 stanowiska obsługi klienta...

  • 0

    249.  2009-06-17 08:49:36

    28.05 - co to za data jest? jak uzasadniają, ze to ta data jest "ważna"?

  • 0

    250. ~  2009-06-17 16:27:16  host: f96-025.opera-mini.net

    Bauc tylko sie nie poplacz. Haha

  • 0

    251. ~Pepe  2009-06-17 19:58:21  host: host-81-190-213-215.wroclaw.mm.pl

    Złożyłem wypowiedzenie , ponieważ nie zgadzam się z nowym regulaminem w Plusie (mam na numery na firmę) i już na drugi dzień dostałem z sieci na oba numery sms straszący konsekwencją kar za zerwanie umowy i podany numer na który mam zadzwonić odwołać wypowiedzenie!!! I kto tu gra nie fair, teraz dopiero mnie wkurzyli - wybieram się do Federacji Konsumentów i do mediów, sami chcieli...

  • 0

    252. ~Bela  2009-06-17 20:04:05  host: host-81-190-213-215.wroclaw.mm.pl

    Mnie nie przysłali informacji z rachunkiem, mam jeszcze czas do zapłaty 5 dni, ale już złożyłam rezygnację w związku ze zmianą regulaminu. Mnie też na drugi dzień przysłali sms o karze za zerwanie umowy i możliwości odwołania pod numerem... Piękne chwyty stosują, ale nie dam się zastraszyć-jako konsumentka mam swoje prawo to Plus zmienia regulamin w trakcie trwania umowy choćby nakazując sobie płacić za szczegółowy wydruk połączeń do faktury 5 PLN !!!

  • 0

    253. ~ahahah  2009-06-17 22:56:04  host: chello081018196226.chello.pl

    piszcie skargi do UKE. ponizej macie linka: http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?place=Menu07&news_cat_ id=326&layout=9

  • 0

    254. ~  2009-06-18 05:19:03  host: 94.254.237.64

    Marta - nie poddawaj się i nie rezygnuj. Pisz/dzwoń do uke, uokik'u. Oni liczą właśnie na to, że zastraszając słabych którzy się nie znają/nie walczą zmuszą ich do łaskawego powrotu i będą z nich doić dalej.

  • 0

    255. ~krokody  2009-06-18 21:00:07  host: host-241.sun.net.pl

    witam po ostatniej awarii plusa to tak sie zastanawiam kto ma gorszej jakości usługi??

  • 0

    256. ~a ja wolę playa  2009-06-18 22:04:21  host: apn-77-114-98-170.dynamic.gprs.plus.pl

    Cóż - a ja wolę playa! To dzięki takiej konkurencji ceny lecą w dół! Przy okazji korzystam jeszcze z orange ale niedługo odejdę całkiem do playa albo plusa - zobacze jak się sytuacja bedzie rozwijała. Mam 2 telefony na abonament w playu - wszystko klarownie i przejrzyście!! Nie wiem o co chodzi człowiekowi piszącemu ten artykuł....

  • 0

    257. ~  2009-06-18 22:34:04  host: ech147.internetdsl.tpnet.pl

    play tez ma haczyki. doladowywac nie musisz konta ale po 30 dniach tracisz darmowe smsy i do wszystkich nawet w sieci musisz placic 8gr za smsa no to sila rzeczy musisz doladowac konto by miec za darmo. poza tym do play z innych sieci jest drozej:)

  • 0

    258. ~Marta  2009-06-19 12:47:21  host: acxi244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten 28.05 to jest wymyslony przez plusa, wg. nich wyslam 28.05 czyli po czasie i musze zapacic karę . Juz przesly mi oficjalne listy z karą. Napiszę reklamację i może się zmiszcze w tym miesiącu. Widzę że nie tylko ja jestek straszona karami.

  • 0

    259. ~ciekawy  2009-06-19 19:03:50  host: 093105230153.zory.vectranet.pl

    wlo napisał: "~marta - więc nie ma znaczenia data doręczenia ;-) Przeczytaj regulamin". Pokaż mi w którym miejscu regulaminu jest napisane, że nie ma znaczenia data doręczenia? Bo w innym przypadku obowiązuje art. 61 kc, który mówi że liczy się data doręczenia, więc wprowadzasz w błąd

  • 0

    260. ~Marta  2009-06-20 19:36:49  host: acyo69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 259 plus twierdzi że liczy sie data wysania, ale dzisiaj sie dowiedziaam że liczą faktycznie 6 dni , 20 termin platnosci , i 7 dni to dla nich jest 26 ostatnim dniem zlozenia wypowiedzenie, tak mi dzisiaj powiedzial nowy konsultant, co jest sprzeczne z tym co mowi UOK, bo wg nich to sie liczy od nastepnego dnia. Co konsultant to inna odpowiedz.

  • 0

    261. ~Pep  2009-06-23 21:31:33  host: host-81-190-213-215.wroclaw.mm.pl

    Dzięki za radę , napisałem skargę do UKE. Zadzwoniłem też do konsultanta Plusa o wyjaśnienie, bo mi teraz nadesłali pismo,że naliczą karę! On powiedział,że ... nie wie od kiedy jest zmiana regulaminu (rozbrajający gostek)!!! Ale ,że łaskawcy mi nie naliczą kary jeśli wycofam wypowiedzenie ! Konsultanci mają za zadanie nie dopuścić za wszelką cenę do rezygnacji, dlatego ja teraz na pewno już zdania nie zmienię! Bezczelni, nie dość,że nie przysłali mi nowego regulaminu w nadesłanej 15.06 fakturze (to właśnie rozliczenie za maj kończy mi się 5.06) z fakturą - termin płatności do 22.06, aby nie zmieścić się z wypowiedzeniem w ciągu siedmiu dni , to jeszcze po tylu latach (od 1996 roku) robią ze mnie durnia i wmawiają,że niby regulamin może wysłali z ... fakturą kwietniową (a też nic nie było) !!! Jestem też umówiony na spotkanie w Federacji Konsumentów, bo to podłe postępowanie, mnopolistyczne wręcz... Taki wał im dam tysiaka kary, którą mnie straszą !!! Nie dajcie się ludzie, trzymam za Was kciuki!!!