Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bauc nie ruszy fundamentów Polkomtela

Bauc nie ruszy fundamentów Polkomtela

sirmark 16 Czerwca 2008 19:31

0 0

Jarosław Bauc pytany, czy widzi konieczność zmian w strategii, którą pod koniec 2007 roku przedstawił radzie nadzorczej zarząd Adama Glapińskiego, odpowiedział, że podstawowe założenia obowiązywały już wcześniej i nie będą modyfikowane. Nie uszczegółowił, co należy rozumieć pod sformułowaniem "podstawowe założenia" - pisze Parkiet.

Pierwszym wydarzeniem, które sygnował prezes Bauc, było wprowadzenie nowej marki pre-paid: 36,6. Mówił wówczas, że jego zdaniem globalny operator nie może rezygnować z rozwijania oferty w systemie przedpłaconym.

O ile prezes Bauc zapowiedział, że przychody firmy urosną w tym roku szybciej niż rynek, o tyle na temat wyniku netto mówić nie chciał, zachowując tę informację dla akcjonariuszy. Sądził, że cały rynek może powiększyć swoją wartość mierzoną przychodami operatorów komórkowych o około 10%. Jeśli Polkomtel ma rosnąć szybciej, to jego wpływy sięgnęłyby w tym roku 8,6 mld zł (w 2007 r. przychody operatora miały wartość około 7,8 mld zł, a jego czysty zysk przekroczył 1,356 mld zł). Według Bauca, ważnym źródłem wzrostu firmy ma być usługa mobilnego dostępu do szybkiego internetu (iPlus).




Operatorzy komórkowi coraz częściej mówią o konieczności inwestycji w łącza naziemne. Jarosław Bauc mówił o tym w 2006 r. Polkomtel analizował wówczas korzyści ze współpracy operacyjnej, a także kapitałowej m.in. z takimi firmami, jak Dialog. Do tego mariażu nie doszło, a na niedługo przed odejściem w 2007 r. prezes Bauc deklarował, że Plus nie będzie przejmował operatorów. Jednym z powodów, dla których rok wcześniej jednak to rozważał, było stworzenie oferty z wykorzystaniem różnych technologii.

Docelowo będzie jeden operator, jedna faktura, jedna słuchawka - mówił wówczas. Ostrzegał, że firmy będą tracić ruch na rzecz transmisji głosu internetem, i mówił o nowych źródłach przychodów. Polkomtel za Bauca jako pierwszy "wpuścił" do sieci innych operatorów: P4 (Play) i mBank Mobile. Jako doradca firmy One-2-One, Bauc złożył w kwietniu roczną deklarację podatkową (PIT) przy wykorzystaniu technologii mobilnego podpisu elektronicznego.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-06-16 19:44:04  host: staticline23090.toya.net.pl

    Jak zawsze... Plus sux :P

  • 0

    2.  2008-06-16 20:28:15

    U mnie w mieście Plus ponad pół roku nie "potrafi" nodeB włączyć :/ w lipcu kończy mi się umowa na Iplusa i albo zrezygnuje z niego albo wezmę Play jak do tego czasu da ofertę na internet - w przeciwieństwie do Plusa mam Play umts !!! Play zrobił i uruchomił dosłownie nodeB w 2 tygodnie :)

  • 0

    3.  2008-06-16 20:56:57

    Dołuje mnie że należę do sieci która jest zwykłym politycznym korytem i dojną krową do wypłacania dywidendy... Sprzedać Plusa!!! Uwolnić go od grubych politycznych wieprzy którzy nic nie wnoszą do firmy i tylko zmieniaą się co pół roku żeby dostać odprawe!!

  • 0

    4. ~me  2008-06-16 21:21:21  host: 105-74.echostar.pl

    3. dołuje cię? ale nikt ci nie każe być w danej sieci. jest trochę ofert komórkowych w polsce. Jasne - sprzedać Plusa, niech wielka czwórka z właścicielami niepolskimi robi z polskimi konsumentami, co chcą??? Tak jak wspaniały orange - najdroższa sieć, ale łapią naiwniaków na znane pomarańczowe logo. W końcu Francja musi mieć odpowiednie przychody, a Polacy sie do tego znacznie przyczyniają. Może trochę partiotyzmu. Poza tym Bauc dobrze kierował ostatanio Polkomtelem, że ten walczy teraz o pierwsze miejsce pod względem ilości klientów i przychodów. No ale lepiej jakby jakiś mości anglik był prezesem i robił niewiele więcej od Bauca. Wtedy miałbyś wewnętrzny spokój. Gratuluję "myślenia".

  • 0

    5. ~09.09.2009  2008-06-16 21:47:55  host: emi235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli beton...

  • 0

    6.  2008-06-16 22:20:06

    4. A co - teraz czwórka nie robi z nami czego chce? Czy plus pod prawdziwie polskim zarządem rozdaje telefony i minuty za darmo?? Prawda niestety jest taka że te znakomite wyniki finansowe plusa to efekt tego że doi nas tak samo jak orange. Telefony z przed 3 lat w cenach jak za nowości i poza pakietami wewnątrzsieciowymi drogo jak cholera. Taryfy kubali są gorsze niż poprzednie godziny. Niestety to wynik działania prawdziwie polskich patriotycznych akcjonariuszy jak KGHM, orlen, PSE. No i politycznych figurantów którzy przychodzą po odprawy. Doją teraz ile mogą a akcje prędzej czy później i tak sprzedadzą Vodafone. Taki to polski patriotyzm właśnie i prawdziwie polska własność. Gdybyś znał trochę życie to byś wiedział że pieniądz i chęć posiadania nie mają narodowości. Więc wolę jak mnie kroją zagraniczni kapitaliści niż tłuste wieprze z politycznego nadania (czyli kapitaliści w naszym polskim,swojskim wydaniu).

  • 0

    7. ~  2008-06-16 22:25:52  host: aaix20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dopuszczasz się znacznych uogólnień i popadasz w skrajności. Szklanka zimna wody przed napisaniem kolejnego posta powinna Ci dobrze zrobić.

  • 0

    8. ~Marcin  2008-06-16 22:55:32  host: abup75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiecie, czy Plus już odpuścił sobie Simplusa? Czy planują jakąś promocję wakacyjną? Gdyż od niepamiętnego czasu, nie ma żadnych nowości w Simplusie...

  • 0

    9. ~me  2008-06-16 23:32:06  host: 105-74.echostar.pl

    6. no widzisz - ja wolę, jak doi mnie polskie państwo, bo pieniadze zostaną w kraju. Niezbyt chyba sie znasz na tematyce, bo akurat Bauc - mimo, że był politykiem - dobrze zarządzał polkomtelem, więc propagandowa gadka, że wszystko, co należy do skarbu państwa, jest nic niewarte, jest nie na miejscu.

  • 0

    10. ~  2008-06-17 01:45:51  host: f142-051.opera-mini.net

    Powiem otwarcie, że jak mają mnie "okradać", to wolę żeby to robiła polska firma, aniżeli jakiś zagraniczny gniot ;-) [tak się fajnie składa że Plus mi najbardziej pasuje, ale jakbym miał taniej np w Erze, nie miałbym sentymentów;-)] / nicram

  • 0

    11.  2008-06-17 11:57:42

    8.Na GSM online masz informacje o wakacyjnych pakietach minut w Simplusie.

  • 0

    12. ~  2008-06-18 11:26:05  host: vlas-72.sb.spnet.net

    #1 twoja stara wyruchana preze erem

  • 0

    13.  2008-06-22 13:22:24

    #8 Są przecież nowe pakiety w Simplusie. Za 15 PLN masz 250 minut do Plusa (min. 6 gr.) codziennie od 12,00 do 8,00 następnego dnia oraz od 12,00 w piątek do 8,00 do 8,00 w poniedziałek, oraz drugi pakiet w tych samych godzinach do Plusa to 500 minut za 24 PLN. Pakiety są do wykorzystania przez 90 dni, ale jeśli wykorzystasz wcześniej to możesz uruchomić następny. Pierwszy włączasz kodem *121*11*21 (250 min za 15 PLN), a drugi kodem *121*11*22# (500 min. za 24 PLN).

Dodaj swoją opinię