Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bauc nie przekreśla szans Vodafone

Bauc nie przekreśla szans Vodafone

WitekT 10 Września 2010 19:24

0 0
Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, potwierdził informacje, że przejęciem udziałów w kierowanym przez niego operatorze zainteresowane są duże fundusze inwestycyjne - pisze Warsaw Business Journal.

Financial Times podał, że te fundusze to Apax, Blackstone i TPG. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Co ciekawe, Bauc nie przekreślił starań Vodafone o przejęcie pakietu kontrolnego Polkomtela, o ile zaoferowana zostanie odpowiednia cena.


Źródło tekstu: Warsaw Business Journal, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2010-09-10 22:25:39

    jak vodafone sprzeda akcje china mobile o czym mysli to bardzo możliwe jest przejecie, pakiet w China mobile warty jest okloło 6 mld dolarów tak wiec grosaza z sakiewki dołorza i może kupią :) pZdr

  • 0

    11.  2010-09-10 22:36:39

    Gdyby Vodafone miał przejac Plusa to już dawno by to zrobił. Teraz trzeba za dużo za niego zapłacić. Udziałowcy Vodafone chcą odzyskać trochę pieniędzy więc jak będzie dobry kupiec na polskiego operatora to opchną bez skrupółów. I tak sporo zarobią.

  • 0

    12. ~mirekb  2010-09-10 22:50:45  host: user-188-33-114-241.play-internet.pl

    @11 masz juz odpowiedz na swoje ostatie pytanie do mnie ;-)pozdrawiam

  • 0

    13. ~  2010-09-10 22:53:38  host: 157.etlink.pl

    @10 Vodka juz kilka dni temu sprzedala akcje China Mobile. A kase Vodka zbiera na zaplacenie kilku miliardow dolarow zaleglych i zasadzonych podatkow...

  • 0

    16. ~  2010-09-10 23:40:47  host: t12-14.opera-mini.net

    nadal uwazam ze jak pewne lobby wsadza swojego typa do firmy,odpowiedzialnego za siec i jej jakosc to ma w tym cel.sadze ze nowe haslo plusa powinno brzmiec:przewaga dzieki inwestycjom.iplus to przyklad..kto ma siec pod kontrolą ten rządzi.mirekb

  • 0

    17. ~zzz  2010-09-10 23:47:45  host: 87-205-63-205.adsl.inetia.pl

    @15 i 14 - dziwić się, że na świecie jest taka opinia o Polakach... Kochany, a ty wiesz chociaż jak wygląda akcjonariat Vodafone, czy tak za przeproszeniem pieprzysz dla pieprzenia?

  • 0

    18. ~  2010-09-11 00:24:40  host: t14-03.opera-mini.net

    ad 17. Kim sa najwieksi udzialowcy Vodafone? Fundusze inwestycyjne. A ich wlascicielami sa jeszcze wieksze fundusze, ktore z kolei nalezą do wielkich bankow. A kto rzadzi bankami? Eee głupie pytanie. rcicho

  • 0

    21. ~olaf  2010-09-11 09:06:35  host: 87-205-197-211.adsl.inetia.pl

    Też mi się tak wydaje. Ostatnio Vodafone ogłosił że udziałowcy chcą odzyskać trochę kasy z inwestycji. A co do Plusa, gdyby chcieli go przejąć to by to zrobili już dawniej, teraz chyba nadszedł czas sprzedaży i kto kupi ten będzie miał. Polscy inwestorzy chcą wyjść z Polkomtela, Vodafone także także to było już od dawna planowane. A że akcjonariusze się dogadać nie mogą jak wyjść z tej inwestycji to co innego.

  • 1

    23. ~  2010-09-11 11:27:10  host: t18-03.opera-mini.net

    @22 Nie ma sprawy. Zdarzaja sie wieksze hardcory typu ubrac buty :-) Czepilem sie bo paru ludzi uzylo slowa na pare roznych sposobow z czego bodaj nikt poprawnie. Kwistas zdecydowanie najoryginalniej.

  • 0

    24.  2010-09-11 15:22:10

    No proszę, serial "Sprzedajemy Playa bo fundusze inwestycyjne nie rządzą w telekomach " został zastąpiony "Sprzedajemy Plusa rządzącym w telekomach funduszom "

  • 0

    25. ~  2010-09-11 16:27:27  host: us201.boltbrowser.com

    Ja myślę że radio maryja/wRodzinie pokusi się o przejecie polkomtela bo od dawna wiadomo że mają silnego sponsora z Izraela plus kapitał własny

  • 0

    26. ~  2010-09-11 16:58:44  host: p20-09.opera-mini.net

    Który to już raz słyszę o vodafonie-ale na pewno nie ostatni.

  • 0

    27. ~CRSMTH  2010-09-11 20:13:38  host: 178-37-116-210.adsl.inetia.pl

    Chciałbym Vodafone mieć w Polsce... od dawna mieli przejmować Plusa i jeszcze nie przejęli... mam nadzieję, że coś z tego przejmowania będzie i na wyświetlaczu swojego drugiego telefonu zobaczę "Vodafone" PS. na pierwszym mam "PLAY" hehe :D

  • 0

    28. ~sparco  2010-09-11 22:10:32  host: public56110.xdsl.centertel.pl

    nie rozumiem niektorych z was. dlaczego chcecie sie pozbyc w obce globalne ręce, polskiej dobrej sieci, z najlepszymi MVNO, reklamami z mumio itd. itd.

  • 0

    29.  2010-09-12 01:30:40

    ~Lordi - mój sąsiad baaardzo chce sprzedać samochód... Ale każdemu kto przyjdzie mówi, ze mu nie zależy na sprzedaży ;-) tymis - mówisz o błędach? No szynko piszę, klawiatura ma 10 lat, i niestety lietróki często mi się zdarzją - szczególnie po "alt" - kiedy po "polskiej" literze jest inna, ale któa też może być z ogonkiem, to alt niestety nie zdąży odskoczyć... Wtedy na. "w" po "ó" nie wyskakuje ;-) W GG pokazuje w takich przypadkach wielkie litery, np. óW ;-) Na to nic nie poradzę - tak samo jak na przestawianie liter - szybciej palce chcą pisać niż są w stanie ;-) Stą te czeskie błędy pewnie... Co do ortografii, to powiem, ze dostałem 3 z pisemnego polskiego na maturze ponieważ miałem na 12 stronach pracy jeden ortograficzny (Sarmoci napisałem z małej litery - to się pamięta) i 3 interpunkcyjne... A maturę pisałem kiedy jeszcze matematyka była obowiązkowa przed okresem 20-letniego zaniedbania tego podstawowego przedmiotu...

  • 0

    30.  2010-09-12 01:31:43

    Sarmaci oczywiście - znowu za szybko się staram... ALe kończę grzyby z dzisiejzego grzybobrania obrabiać - mam już 20 godzin na koncie dzisiej ;-)

  • 0

    31. ~JA  2010-09-12 10:54:03  host: 82-160-51-168.tktelekom.pl

    Za to ja przekreślam szanse Bauca.

  • 0

    32. ~  2010-09-12 13:56:59  host: t22-15.opera-mini.net

    Jeszcze został inwestor z Kataru, trzecie wyjście

  • 0

    36.  2010-09-12 18:41:30

    To już jak "Moda na sukces", sprzedajcie wreszcie ten Polkomtel nawet mongolskim pasterzom bydła, wtedy będzie wreszcie spokojnie.

  • 0

    38. ~fire  2010-09-12 21:19:44  host: chello089074230228.chello.pl

    Bauc tak jakby obawia się tego, co się stanie jak vodaphone kokosi się na polskim podwórku, w końcu to zachodni operator,który zmiecie z rynku polski brand "Plus". Dlatego też Bauc woli fundusze, może nie będą tak się wtrącać do telekomunikacji i Polkomtel będzie sobie egzystował w takiej postaci jeszcze przez długi czas.

Dodaj swoją opinię