Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bauc: Exatel tak, Dialog raczej nie

Bauc: Exatel tak, Dialog raczej nie

WitekT 22 Grudnia 2010 11:15

0 0

Polkomtel jest zainteresowany Exatelem i jego ogólnopolskim szkieletem światłowodowym, ale zakup Dialogu najwyraźniej nie wchodzi w rachubę - wynika ze słów prezesa Jarosława Bauca, które padły podczas rozmowy z pracownikami.

Prezes Polkomtela stwierdził, że posiadanie drugiego pod względem wielkości szkieletu światłowodowego w Polsce, to kwestia strategiczna, szczególnie w kontekście budowy sieci LTE. Problematyczna i czasochłonna jest długość jego budowy od podstaw, biorąc pod uwagę problemy natury administracyjnej. Bauc widzi także wiele synergii produktowych i sprzedażowych pomiędzy Exatelem, a kierowaną przez siebie firmą. Czy zakup dojdzie do skutki, zależy od ceny i warunków około transakcyjnych.

Przypomnijmy, że 6. grudnia Polkomtel wystąpił do UOKiK o zgodę na przejęcie Exatela, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W tej chwili jest on jedynym podmiotem, który pozostał jeszcze aktywny w procesie sprzedaży operatora szkieletu światłowodowego.
Odnosząc się do kwestii przejęcia Dialogu, Bauc powiedział, że aktualnie nie jest prowadzony taki projekt w spółce.

Przypomnijmy, że pod koniec września rada nadzorcza Polkomtela miała podjąć decyzję dotyczącą przejęcia Dialogu, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ole  2010-12-22 20:14:59  host: 178.180.166.160.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    a netia się cieszy. Bo cena dialogu po ym komunikacie spadła o jakieś 50mln

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-57-230.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet