Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Baterie na światło gwiazd

Baterie na światło gwiazd

WitekT 29 Maja 2006 11:15

0 0
Na razie słońce nie może rozwiązać problemów ludzkości z energią. Baterie słoneczne są jeszcze za mało wydajne i drogie, a przede wszystkim dobrze działają tylko tam, gdzie mocno świeci słońce. Rosyjscy naukowcy twierdzą, że odkryli substancję, dzięki której można budować baterie słoneczne, które ładują się także poświatą gwiazd w nocy.Walentin Samojłow, szef instytutu badań stosowanych ośrodka w Dubnej twierdzi, że taką całoroczną baterię słoneczną zbudowano, wykorzystując niezwykłą substancję wynalezioną przez rosyjskich naukowców. Nazwano ją heteroelektrykiem. Dodał, że baterie z nową substancją wykorzystują energię widzialnego promieniowania Słońca dwa razy efektywniej niż obecne baterie, a ich wydajność w promieniowaniu podczerwonym jest o 50% wyższa. Samojłow twierdzi też, że koszty produkcji baterii słoneczno-gwiezdnych będą niższe niż obecnych baterii słonecznych.

Na międzynarodowych forach w internecie ogłoszony w Rosji wynalazek przyjęto z rezerwą. Naukowcy zwracają uwagę na bardzo ogólnikowe informacje o wynalazku i cudownej substancji. Z drugiej strony ośrodek w Dubnej cieszy się renomą na świecie.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~  2006-05-29 14:14:45  host: dvg38.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Rosyjska myśł techniczna. Aby aktywować działanie na poświatę księżycową trzeba będzie godzinę śwecić latarką na substancję.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~getITright  2006-05-29 16:47:55  host: phantom.teldom.pl

  hłe hłe baaardzo śmieszne :/ rosyjska, nie rosyjska, jeśli te informacje okażą się prawdziwe, będzie to początek rewolucji w wykorzystywaniu energi słonecznej, być może niedługo każdy będzie miał na dachu swojego domku kilka bateri słonecznych, wspomagających zasilanie. W Japoni już tak jest, mimo że dzisiejsze baterie są drogie i mało wydajne...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2006-05-30 09:41:00  host: 192-dz2-6.acn.waw.pl

  Heteroelektryk - Giertych się ucieszy :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-98-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet