Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Baterie na światło gwiazd

Baterie na światło gwiazd

WitekT 29 Maja 2006 11:15

0 0

Na razie słońce nie może rozwiązać problemów ludzkości z energią. Baterie słoneczne są jeszcze za mało wydajne i drogie, a przede wszystkim dobrze działają tylko tam, gdzie mocno świeci słońce. Rosyjscy naukowcy twierdzą, że odkryli substancję, dzięki której można budować baterie słoneczne, które ładują się także poświatą gwiazd w nocy.

Walentin Samojłow, szef instytutu badań stosowanych ośrodka w Dubnej twierdzi, że taką całoroczną baterię słoneczną zbudowano, wykorzystując niezwykłą substancję wynalezioną przez rosyjskich naukowców. Nazwano ją heteroelektrykiem. Dodał, że baterie z nową substancją wykorzystują energię widzialnego promieniowania Słońca dwa razy efektywniej niż obecne baterie, a ich wydajność w promieniowaniu podczerwonym jest o 50% wyższa. Samojłow twierdzi też, że koszty produkcji baterii słoneczno-gwiezdnych będą niższe niż obecnych baterii słonecznych.
Na międzynarodowych forach w internecie ogłoszony w Rosji wynalazek przyjęto z rezerwą. Naukowcy zwracają uwagę na bardzo ogólnikowe informacje o wynalazku i cudownej substancji. Z drugiej strony ośrodek w Dubnej cieszy się renomą na świecie.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2006-05-29 14:14:45  host: dvg38.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Rosyjska myśł techniczna. Aby aktywować działanie na poświatę księżycową trzeba będzie godzinę śwecić latarką na substancję.

 • 0

  2. ~getITright  2006-05-29 16:47:55  host: phantom.teldom.pl

  hłe hłe baaardzo śmieszne :/ rosyjska, nie rosyjska, jeśli te informacje okażą się prawdziwe, będzie to początek rewolucji w wykorzystywaniu energi słonecznej, być może niedługo każdy będzie miał na dachu swojego domku kilka bateri słonecznych, wspomagających zasilanie. W Japoni już tak jest, mimo że dzisiejsze baterie są drogie i mało wydajne...

 • 0

  3. ~  2006-05-30 09:41:00  host: 192-dz2-6.acn.waw.pl

  Heteroelektryk - Giertych się ucieszy :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet