Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bateria przyczyną pozwu przeciwko Apple

Bateria przyczyną pozwu przeciwko Apple

sirmark 22 Sierpnia 2007 13:01

0 0

Sydney Leung, prawnik z San Francisco złożył pozew przeciwko firmom Apple i AT&T. W piśmie domaga się wielomilionowego odszkodowania z powodu braku informacji, że bateria w iPhone wymaga wymiany po kilku setkach ładowań. Złość prawnika jest tym większa, że wymiany można dokonać tylko poprzez wysyłkę telefonu do fabryki.

W czerwcu Sydney Leung zakupił dwa aparaty. W swoim pozwie utrzymuje, że nikt go nie poinformował, że baterie będą stopniowo ulegać degradacji i będą coraz mniej wydajne.

Oczywiście informacja, że baterie litowo-jonowe zużywają się i wymagają wymiany jest ogólnodostępna. Na swojej stronie internetowej, Apple ostrzega posiadaczy iPhone'a, że bateria po 400 ładowaniach traci około 80% pojemności.




Roczna gwarancja, z jaką jest sprzedawany telefon upoważnia do darmowej wymiany baterii. Użytkownicy mogą również dokupić 2-letnie rozszerzenie, które gwarantuje wymianę już po stracie połowy pojemności.

Wymiana baterii w telefonach, które już nie będą objęte gwarancją, kosztuje 85,95$. Wysyłka do producenta jest konieczna z powodu sposobu montowania baterii.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2007-08-22 13:11:17  host: p07-06.opera-mini.net

    Ten kraj juz dawno osiagnal dno smiesznosci. Ostatni pozew na kilkadziesiat milionow dolarow za spodnie zgubione w pralni , dodatki do instrukcji pralki , ze "nie wolno prac ludzi" , albo odszkodowanie dla zlodzieja za polamane rece podczas kradziezy kol.

  • 0

    2.  2007-08-22 13:28:10

    "bateria w iPhone wymaga wymiana" - chyba powinno być wymaga wymiany ;)

  • 0

    3.  2007-08-22 14:03:14

    1: A u nas nawet nie można uzyskać odszkodowania za sprawy oczywiste. Więc?

  • 0

    4. ~  2007-08-22 14:12:10  host: p07-06.opera-mini.net

    ***3 - wiec jedna i druga sytuacja jest nienormalna. Tam samo brak poszanowania prawa , jak i jego ohydne , instrumentalne , zaprzeczajace jakiejkolwiek logice i zdrowemu rozsadkowi , ktorego efektem sa tego typu pozwy w ktorych wymagane zadoscuczynienie jest niewspolmierne do ewentualnej straty , o ile wogole taka nastapila.

  • 0

    5. ~poznaniak  2007-08-22 14:16:07  host: 87-205-67-201.adsl.inetia.pl

    zwrot pieniędzy za telefon bym zrozumiał, ale wielomilionowy pozew...

  • 0

    6. ~Wieszak  2007-08-22 14:28:07  host: host-81-190-157-249.olsztyn.mm.pl

    Fakt, to jest dno śmieszności. Jeżeli jednak o tym mowa, to oglądając niektóre wiadomości z PL widać, że śmieszność ma podwójne dno : )

  • 0

    7.  2007-08-22 14:37:18

    Nie no...ROTFL jednym słowem :D

  • 0

    8. ~PROZAK  2007-08-22 14:43:43  host: ns2.km30216.keymachine.de

    Może to i jest śmieszne a nawet absurdalne,ale napewno pomogło by w polsce usunąć firmy lekceważące prawo,pracowników czy klientów.

  • 0

    9. ~oommen  2007-08-22 15:05:05  host: 87-205-194-106.adsl.inetia.pl

    http://www.gsmarena.com/iphone_european_resellers_announced-news -298.php no to już wiemy że o2 w uk, orange we francji i tmobie w niemczech... najśmieszniejsze że nie wolno operatorom subsydiować iphona haha :P

  • 0

    10. ~jarekt  2007-08-22 15:15:44  host: gaja.tpnet.pl

    Ma gosc racje ze sie wkurzyl. Normalne telefoy na bateriach litowych dzialaja bez problemu po 5 lat i wiecej wiec ten efekt pamieciowy jest jakas koszmarna niedorobka. Jak mozna w dzisiejszych czasach dac tylko rok gwarancji? I co to znaczy ze JUZ po utracie 50% pojemnosci mozna wymienic za doplata???? Czyli jak strace 40% i telefon zamiast 3 dni bedzie trzymal tylko 2 to nikt mi tego nie naprawi? Paranoja.

  • 0

    11.  2007-08-22 15:34:42

    Tutaj widać zachłanność Appla. Mało im kasy za pełne ceny iPhonów to na częsciach zamiennych jak i całym serwisowaniu też chcą nieźle zarobić. Ta wymiana baterii to wg mnie całkowity niewypał, może gdybym mieszkał w Stanach byłoby to opłacalne ale tutaj? Jeszcze traktowanie naprawianych fonów jak nie wiadomo co..Mi to psuje wizerunek firmy. No, może ten zachłan nazwałbym "strachem przed zalewem akcesoriów made in china";)

  • 0

    12.  2007-08-22 15:37:54

    Co do tego gościa to z jednej strony dziwie się a z 2giej nie. Gdy w reklamie chociażby zabawek narrator chwali, że zabawka lata a zaraz ukazuje się napis "zabawka nie lata" to już coś jest nie tak. tak samo jak u nas z tym co darmowe (a w rzeczywistości takie nie jest). Dzisiaj wiele opiera się nie na kłamstwie a na niedopowiedzeniu lub przemilczeniu pewnych spraw.

  • 0

    13. ~z  2007-08-22 18:22:58  host: egi85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ten prawnik wygra co wcale nie jest tam niemożliwe za rzekomą swoją "niewiedzę" i będzie miał kilkanaście milionów dolarów to trochę się zdziwicie zazdrośnicy ;)

  • 0

    14. ~z  2007-08-22 18:25:23  host: egi85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BTW idiotyczny sposób montowania baterii to kuriozum jakieś tylko po to żeby producent dodatkowo zarobił za frajer kupę kasy. To tak jakby chcąc kupić rolkę papieru toaletowego trzeba byłoby przynieść ze sobą muszlę z WC ;)

  • 0

    15. ~Ziomek  2007-08-22 19:08:59  host: p03-12.opera-mini.net

    Już Ericssony T65 miały na stałe zbudowane baterie... Ale można je było samemu wymienić... Ale pragnę zauważyć, że taka Nokia daje 6 miesięcy gwarancji na baterię... No ale jak taka się zepsuje to za 30zł kupimy i sami wymienimy baterię... :) Ja wciąż nie rozumiem sukcesu Apple. Strasznie drogie produkty nie reprezentujące najwyższej jakości... Chyba jednak często nieprzeciętny wygląd robi swoje...

  • 0

    16. ~venro  2007-08-22 19:24:33  host: 87.246.218.161

    *15 - oraz iTunes. W zasadzie chodzi o prostote dzialania.

  • 0

    17. ~zammer  2007-08-22 23:27:12  host: dmg218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kontakt z produktami Apple mam już od 1998 roku... Na początku zwykłe "Maki", potem "iMaki", wszelkiej maści "iPody" i wiele innych. Od zawsze przerażała mnie polityka tej firmy, ich podejście do klienta. Może i plus dla nich, że wprowadzili na rynek MacOS X... Apple to nic innego jak ogromny sukces marketingowy, oparty na pięknie pomalowanym, ale przerdzewiałym od środka szkielecie.

  • 0

    18.  2007-08-23 07:25:32

    17: damn, nie ma to jak trafne podsumowanie!

  • 0

    19.  2007-08-23 13:45:49

    kiedyś nasz profesor...od informy mówił, że czytał instrukcję obsługi do skanera (była ona dedykowana na rynek amerykański) i na jednej ze stron było napisane nie siadać na obudowie !!!!:P

Dodaj swoją opinię