Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo szybki Bluetooth

Bardzo szybki Bluetooth

WitekT 5 Maja 2005 19:10

0 0

Grupy pracujące nad standardami bezprzewodowego przesyłania danych Bluetooth i UWB (ang. Ultra Wide Band) postanowiły połączyć siły.

Technologie Bluetooth i UWB będą kompatybilne – sprzęt UWB (którego wciąż nie ma na rynku, specyfikacja nie jest jeszcze zatwierdzona) będzie w stanie porozumieć się ze starszymi produktami Bluetooth. W przyszłości powstanie wspólna platforma Bluetooth with UWB, łącząca możliwości obu rozwiązań. Rozwiązanie Bluetooth jest bardzo rozpowszechnione – ceny chipów spadły do poziomu 2-2,5 dolarów za sztukę, dlatego "sinozęby" moduł trafia do znacznej części nowych komórek. Bluetooth to rozwiązanie energooszczędne, ale ze względu na mały zasięg i wolny transfer danych zaczyna być postrzegane jako coraz bardziej archaiczne. Jednak połączenie standardu z technologią UWB, która zapewnia szybkość transferu na poziomie 100 do 200 Mb/s może sprawić, że Bluetooth także w przyszłości skutecznie będzie walczył z innymi standardami przesyłania danych na małe odległości. Produkty ze wsparciem dla UWB trafią na rynek najprawdopodobniej dopiero za kilka lat, mają być to głównie komputery oraz sprzęt audiowizualny.
Połączenie z UWB wydaje się być logicznym rozwinięciem możliwości Bluetooth, byłoby jednak niemożliwe gdyby nie fakt, że w obu grupach roboczych istotną rolę odgrywają te same firmy – m.in. Intel i Motorola.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~łał  2005-05-05 19:40:00  host: adp127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    yyyyyyyyyy..i tak nie wiem co to ten bluetooth :) az tak się nie znam

  • 0

    2. ~korepetytor  2005-05-10 00:24:00  host: doz146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Juz spiesze z wyjasnieniem. Bluetooth (czyt. blutacz) to technologia pozwalajaca na zdalne zawiazywanie sznurowadel w twoich trampkach za posrednictwem telefonu. Juz nie musisz sie uczyc tej trudnej umiejetnosci oraz zmniejszysz ilosc zaliczonych gleb z powodu rozsznurowanych trampek. proste?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-29-141.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.