Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo szybki Bluetooth

Bardzo szybki Bluetooth

WitekT 5 Maja 2005 19:10

0 0

Grupy pracujące nad standardami bezprzewodowego przesyłania danych Bluetooth i UWB (ang. Ultra Wide Band) postanowiły połączyć siły.

Technologie Bluetooth i UWB będą kompatybilne – sprzęt UWB (którego wciąż nie ma na rynku, specyfikacja nie jest jeszcze zatwierdzona) będzie w stanie porozumieć się ze starszymi produktami Bluetooth. W przyszłości powstanie wspólna platforma Bluetooth with UWB, łącząca możliwości obu rozwiązań. Rozwiązanie Bluetooth jest bardzo rozpowszechnione – ceny chipów spadły do poziomu 2-2,5 dolarów za sztukę, dlatego "sinozęby" moduł trafia do znacznej części nowych komórek. Bluetooth to rozwiązanie energooszczędne, ale ze względu na mały zasięg i wolny transfer danych zaczyna być postrzegane jako coraz bardziej archaiczne. Jednak połączenie standardu z technologią UWB, która zapewnia szybkość transferu na poziomie 100 do 200 Mb/s może sprawić, że Bluetooth także w przyszłości skutecznie będzie walczył z innymi standardami przesyłania danych na małe odległości. Produkty ze wsparciem dla UWB trafią na rynek najprawdopodobniej dopiero za kilka lat, mają być to głównie komputery oraz sprzęt audiowizualny.
Połączenie z UWB wydaje się być logicznym rozwinięciem możliwości Bluetooth, byłoby jednak niemożliwe gdyby nie fakt, że w obu grupach roboczych istotną rolę odgrywają te same firmy – m.in. Intel i Motorola.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~łał  2005-05-05 19:40:00  host: adp127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    yyyyyyyyyy..i tak nie wiem co to ten bluetooth :) az tak się nie znam

  • 0

    2. ~korepetytor  2005-05-10 00:24:00  host: doz146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Juz spiesze z wyjasnieniem. Bluetooth (czyt. blutacz) to technologia pozwalajaca na zdalne zawiazywanie sznurowadel w twoich trampkach za posrednictwem telefonu. Juz nie musisz sie uczyc tej trudnej umiejetnosci oraz zmniejszysz ilosc zaliczonych gleb z powodu rozsznurowanych trampek. proste?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet