Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo słaba sprzedaż smartfonów Lumia

Bardzo słaba sprzedaż smartfonów Lumia

orson_dzi 1 Sierpnia 2016 07:35

9 0

Z najnowszych informacji opublikowanych przez Microsoft wynika, że w II kwartale 2016 sprzedanych zostało 1,2 mln smartfonów Lumia.



Informacja o ilości sprzedanych smartfonów nie została opublikowana przy okazji prezentacji wyników za II kwartał 2016 roku. Pojawiła się ona za to w ramach podsumowania roku fiskalnego, który trwał od 1 lipca 2015 roku, do 30 czerwca 2016 roku. Wynika z niego, że przez ostatni rok sprzedanych zostało 13,8 mln Lumii. 5,8 mln smartfonów trafiło na rynek w III kwartale (kalendarzowym) 2015 roku, w IV kwartale 4,5 mln, w I kwartale 2016 roku 2,3 mln, a w II kwartale już tylko 1,2 mln.




Spadek sprzedaży bardzo dobrze pokazuje, że Microsoft powoli wycofuje się z rynku smartfonów. Świadczą o tym również kolejne masowe zwolnienia w dziale komórkowym.

Zobacz: Microsoft zwolni 2850 pracowników z działu smartfonów

Źródło tekstu: windowscentral; wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | lumia

w sumie: 49
  • 0

    30.  2016-08-01 12:00:11

    @27
    Nigdy nie było czegoś takiego jak Windows Phone 5 czy 6,5.
    Windows Mobile 5 | 6,5 to się zgodzę.
    Następnie wprowadzili zupełnie nowe dziecko, czyli Windows Phone 7. Później Windows Phone 8 (8.1) i teraz Windows 10 Mobile.

  • 0

    31. ~  2016-08-01 13:02:39  host: 5.254.65.170

    5. To Google sprzedaje telefony? Daj link do sklepu!

  • -1

    32.  2016-08-01 13:06:37

    @30. Był Windows Phone 6.5. Właśnie tą ostatnią wersję tak nazwali.

  • 0

    33.  2016-08-01 13:34:53

    @26 Niby jest coś nowego klasy L735 - L650. Prawie klon, ale z ciut większym ekranem.
    Ja męczę L730, bo ma DS, lecz niestety brak LTE. Bardzo mnie to nie boli, bo nie korzystam intensywnie z internetu przez komórkę (maile, wiadomości i nawigacja), z aplikacjami nie narzekam. Wszystko co trzeba mi do szczęścia jest.

    Pewnie ci co się przyzwyczaili do Lumii będą nadal się starali utrzymać telefon z systemem od MS, ale nowych użytkowników będzie niewielu zważywszy, że MS zapewne nie będzie inwestował w reklamę.
    Może w przyszłości wyciągną białą flagę i zrobią "aktualizację" do Androida 7.0 ;)

  • 0

    34.  2016-08-01 13:42:33

    @32 nie ośmieszaj się...
    http://tlp.is/apz

  • 0

    35. ~Ramzes  2016-08-01 14:00:25  host: public-gprs369803.centertel.pl

    @33 Też mam lumie730 ale pomału rozglądam się za jakims nowym telefonem, wpadły mi oko lg k8 i k10 koledzy z pracy sobie kupili i mają DS i k10 ma chyba lte?, tylko czy wygląd idzie w parze z jakością? Poczekm jak po używają z 3m-ce.

  • 0

    36.  2016-08-01 14:56:00

    @22 "bez syfu" czyli bez żadnych dodatkowych aplikacji od producentów, czy idiotycznych nakładek spowalniających telefon.
    @31 http://tlp.is/aq1

  • -1

    37. ~get  2016-08-01 15:13:16  host: n12-07-02.opera-mini.net

    No i dobrze ! Microsoft niech się zajmie komputerami. Nokia odświeży Symbiana i będzie dobrze. Androidy i iOS to prądożerne systemy, w dodatku nie mają darmowej nawigacji, a Nokia ma Nokia Maps-Here Drive, a teraz po odświeżeniu Nokia HereMAPS GO! W Androidach i iOSach trzeba płacić za dostep do map ! Złodziejstwo, bo raz pobrana mapa powinna być dożywotnio bez opłat !

  • 0

    38. ~pabloki  2016-08-01 15:18:57  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    a oni w końcu zamykają te lumie czy będa ciągnąć na oparach przez 3 lata od ostatnich wypustów bo chyba tyle wynosi tryb serwisowy. wie ktoś?
    czy oni wogóle wprowadzili finalną niewadliwa wersję win 10 mobile? przeciez też juz win10 mobil zasypali.

  • 0

    39.  2016-08-01 15:30:46

    @38 od mojej przesiadki na 10 (jakiś miesiąc temu) zero problemów z WM10. Możliwe, że już jest wersja dopracowana.
    @35 ja raczej celuję w L950.
    @37 Póki co w Lumiach nawigacja offline za friko działa.

  • 0

    40. ~Baobab  2016-08-01 15:34:32  host: 89-66-151-62.dynamic.chello.pl

    U mnie na Limii 535 wgrał się w końcu Windows phone 10. Poprawiła się nawigacja z tego co zauważyłem, bo w tych lumiach 535 nawigacja to wielkie g..... Potrafi się w ogóle nie zalogować. Telefon Asusa loguje się do GPS w 3-5 sekund.

  • 0

    41. ~Ramzes  2016-08-01 16:05:03  host: public-gprs369803.centertel.pl

    @39. Cena lumii 950 jest jak dla mnie za wysoka, L730 kosztowała mnie ok.700zł, a 950 kosztuje ok2tys zł, maksymalna cena jaką chce przeznaczyć to 1000zł.

  • 0

    42. ~Calm7  2016-08-01 19:41:10  host: adlh180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakby nie zmienili nazwy z Nokia na microsoft , to sam bym kupił telefon z logiem Nokia, a tak muszę czekać aż pojawi się telefon z tym logiem. Czekam!

  • 0

    43.  2016-08-01 20:47:04

    @24 tof
    Ale to jest argument i to bardzo dobry. Bo pokazuje właśnie braki WP/M, skoro coś jest popularne, ludzie z tego korzystają to brak takich rozwiązań, gier powoduje, że konsument wybiera produkt konkurencji, to chyba oczywiste ?

    @kamil

    Wszyscy użytkownicy Windows Phone dobrze wiedzą, że aplikacji/gier jest bardzo mało. Bronicie tego systemu, ale trochę wbrew logice. Na tym polega idea smartfona, to jest telefon właśnie z systemem, a po co system bez aplikacji ? Kupcie sobie zwykły telefon bez systemu skoro nie potrzebujecie aplikacji.
    Microsoft nie może używać już dłużej marki/nazwy Nokia. Była sobie stara firma, która kiedyś zajęła się telefonami komórkowymi i osiągnęła sukces. Nokia została liderem, kiedyś wspólnie potem sama korzystała/tworzyła Symbiana. Bardzo dobry system, multum opcji, super funkcjonalność. Technologie się zmieniały, Apple pokazał iPhone telefon wyłącznie dotykowy. Pierwszy był zaprzeczeniem smartfona, mało funkcji, opcji, ale nowość+ marketing robią swoje, a Apple miało już wcześniej oddanych klientów.
    Google kupuje i rozwija swój system, konkurenci Nokii przechodzą na Androida. I tutaj ciągle mieli spory udział w rynku, potrzebne było przyśpieszenie rozwoju. Niestety wybrali Elopa (kreta) z M$..swojego konkurenta. Ten zamiast rozwijać Symbiana czy MeeGo, kończy projekty i przy zdziwieniu wszystkich Nokia przechodzi na WP. Proszę sobie porównać MeeGo i WP z chwili ich pojawienia się, wielu było bardzo pozywytnie nastawionych do MeeGo.
    Nowy projekt Mikromiękkiego jest dziwny, mieli Windows Mobile, który dawał użytkownikom dużo więcej, a nowy tak prosty, że...bardziej do future phonów. Sprzedaż telefonów spada jeszcze bardziej, system rozwija się bardzo powoli. iPhony sprzedają się świetnie, Andek zalewa rynek. Nokia jeszcze bardziej traci, akcje na giełdzie prawie za darmo.

    MS już oficjalnie przejmuje dział mobilny Nokii. Ma prawo używać nazw

  • 0

    44.  2016-08-01 20:47:38

    MS już oficjalnie przejmuje dział mobilny Nokii. Ma prawo używać nazwy dla telefonów - Nokia i Lumia, przejmuje sporą część firmy, co jakiś czas po trochu zwalnia pracowników. Praktycznie nikt oprócz Nokii (już przejętej) nie produkuje telefonów z WP. A to jedna z przyczyn porażki. Udział WPorażki waha się od 2 do góra 4% w skali świata, w niektórych państwach...tam gdzie kiedyś stara Nokia była popularna to 5-10%. Ale to zasługa tego, że Nokia była kiedyś gdzieś popularna, a nie WindowsPorażki, nawet miliany wpakowane w marketing nic nie dają.
    System Microsoftu radzi sobie tragicznie w USA, czyli na własnym podwórku. System dalej rozwija się powoli, ma masę braków, ograniczeń w stosunku do konkurencji. A skoro walczy się z takimi rywalami trzeba być lepszym, a nie odstawać. Wsparcie jest niby długie, ale mało wnosi. MS porzuca klientów przy przejściu z WP7 na WP8. Pada dużo obietnic, ile to nowości, zmian, ale...nie wszystkie są spełnione, a wiele z tych rzeczy i to i tak to co inni już dawno mają. Sklep się nie rozwija, ciągle duże braki, czasami nawet od dużych firm nie ma aplikacji. Tutaj nie chodzi o aplikacje do
    pogody czy latarkę. Ale np. zdecydowaną większość gier, dużo aplikacji użytkowych, nawet sam MS wydaje swoje aplikacje najpierw na systemy konkurencji :D

    Udział z "rekordowych" 3-4% spada, aż dzisiaj ma...0,7%. Ostatnie zwolnienia pokazują, że ten projekt był źle prowadzony. Stagnacja, brak w pełni funkcjonalnego systemu, zmian, brak innych producentów, gier, programów. Teraz wydaje się, że WP jest martwy, a na pewno w takim kształcie. Może jakiś inny projekt, może prawdziwy Windows na telefony.Tylko po co przez lata robiono coś innego i ułomnego ? Tutaj byłyby to raczej mocne urządzenia, przez co drogie, bez tanich telefonów. Wtedy te lata są stracone, miliardy poszły się j..na nic.
    Tym bardziej taniej byłoby

  • 0

    45.  2016-08-01 20:50:30

    Tutaj byłyby to raczej mocne urządzenia, przez co drogie, bez tanich telefonów. Wtedy te lata są stracone, miliardy poszły się j..na nic.
    Tym bardziej taniej byłoby produkować smartfony z Androidem, mieć większy udział w rynku, dobrą opinię o marce. Do telefonów dorzucić swoje aplikacje. A "smartfony" z Windowsem dać do biznesowych telefonów z wykonaniem, wsparciem lepszym niż Apple. Te wszystkie lata i pieniądze wydają się zmarnowane. Kasa wpływała głównie z patentów, ale sam WP nie ma z tym nic wspólnego. Bo dzisiaj co mamy...sprzedaż prawie zerowa, udział w rynku jak kiedyś Bada, która kosztowała grosze jak zliczyć ile Mikromiękki wydał na przejęcie Nokii, na promowanie WPorażki, na tyle lat pracy nad nim i finalny wynik. Konkurencja jest potrzebna, ale widać tam, że na początku zignorowano konkurencję, potem robiono dziwne ruchy, system był dziwnym projektem, ideą, a finalnie i tak kilka zmian koncepcji i teraz...zupełny koniec ?

  • 0

    46. ~  2016-08-01 21:32:00  host: 188.146.3.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nie dziwię się, ten system mocno odstaje od swojej konkurencji ale same telefony oceniam pozytywnie.

  • 0

    47. ~dep  2016-08-01 22:13:02  host: user-94-254-240-49.play-internet.pl

    Problem w tych telefonach jest tylko jeden, nie wykonanie, nie system, nie aplikacje, nie aktualizacje, tylko brak jakiegokolwiek wyboru ! Kiedyś Lumia im mocniejsza tym miała wyższy numer, 4-5 to budżety, 6-7 średniaki, 8 górna półka, 9 to flagowiec, 10 to phablet 20 to tablet i sprawa była prosta, ale po przejęciu przez microsoft od 4 do 8 to ta sama lipna konstrukcja ( 4x 1.2-1.4 plus 1 gb ram) za 400-500 zł a 9 flagowiec za 2500 zł, nie mówiąc o porzuceniu serii 10-20. Jak ludzie mieli to kupować jak nie można było wybrać nic z sensem?? Sam używam 1320, kiedyś 520, służbowo 640 lte
    Gdyby było coś koło 1000-1400 zł z dobrym procesorem, apratwm, ekranem 5-5.4 cala i min 2 gb ramu, na pewno byłoby więcej kupujących

  • 0

    48. ~RootBot  2016-08-02 03:53:12  host: 89-79-159-239.dynamic.chello.pl

    "Spadek sprzedaży bardzo dobrze pokazuje, że Microsoft powoli wycofuje się z rynku smartfonów" buhahahahhah wycofuje się??? Chyba raczej został wycofany... przez klientów, którzy nie chcą śmiecia kupować :D

  • 0

    49.  2016-08-02 06:40:26

    Logo Nokia nie pomogłoby, smartfon to aplikacje, aplikacje to deweloperzy a deweloperzy nie garną się do napisania aplikacji. W dodatku na samym początku Windows Phone 7 był sprzedawany producentom jak normalny Windows i już tracił na starcie bo Android jest jaki jest ale system darmowy więc nie trzeba za niego płacić, jedynie umowa partnerska z Google aby mieć dostęp do sklepu. Wybór telefonów kiepski, cena też nie powalała na początku.

Dodaj swoją opinię