Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo słaba sprzedaż HTC 10

Bardzo słaba sprzedaż HTC 10

orson_dzi 5 Lipca 2016 14:29

7 1

htc 10 Sprzedaż HTC 10, delikatnie mówiąc, nie spełnia oczekiwań. Firma może nie osiągnąć 1 mln sprzedanych egzemplarzy.



HTC zmierza wyprodukować w tym roku zaledwie milion egzemplarzy HTC 10, ale wiele wskazuje na to, że nie wszystkie mogą zostać sprzedane. Ale nie tylko sprzedaż flagowego modelu idzie tak słabo. HTC wyprodukuje w tym roku 13 mln smartfonów, o 27% mniej niż w ubiegłym roku. Z kolei sprzedanych ma zostać, według optymistycznych prognoz, 14 mln egzemplarzy.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Test telefonu HTC 10

W II połowie 2016 roku HTC uruchomi dodatkowe linie produkcyjne, które będą produkować nowe smartfony z linii Nexus. Bardzo możliwe, że jeśli i one nie zdobędą popularności, to firma całkowicie skupi się na Vive, czyli goglach do wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz: Znamy specyfikację nowego Nexusa produkcji HTC
Zobacz: Znamy specyfikację drugiego Nexusa od HTC

Źródło tekstu: trendforce; wł     

Dodaj do:

Tagi: htc 10 | htc

w sumie: 28
  • 0

    9. ~jacek  2016-07-05 15:22:52  host: 85.219.163.130

    jak dla mnie wystarczyło by zeby był o 34% tanszy

  • -2

    10. ~.  2016-07-05 15:32:33  host: user-94-254-177-21.play-internet.pl

    Mogli zrobić tak jak PeŁo i powiedzieć że HTC kupują tylko bogaci z wielkich miast to na pewno kilku biednych wieśniaków kupiło by go na raty.

  • -2

    11.  2016-07-05 15:38:18

    @8 Polska to bardzo mały rynek dla urządzeń średniej klasy i topowych. Duży rynek jest dla najtańszych smartfonów.

  • -2

    12. ~Tonny  2016-07-05 15:48:25  host: d217-177.icpnet.pl

    az dziw, bo mam znajomych, którzy maja HTC i sobie chwala. dostali w TMobile, chyba w nowej ofercie abonamentu, tym bez zwyzek i z prostą faktura. no, ale widac, ze promowanie przez polskie sieci to wciaz za malo.

  • 1

    13.  2016-07-05 16:14:16

    HTC 10 to niewypał, więc słaba sprzedaż wcale mnie nie dziwi.

  • 0

    14. ~do 13  2016-07-05 16:31:23  host: 89-66-65-153.dynamic.chello.pl

    Nie wypał, gdyż?

  • 1

    15.  2016-07-05 16:33:59

    Może kiedyś zrozumieją, że ludzie nie chcą już płacić 3000 zł za literki HTC. Są znacznie tańsze telefony, które mają lepsze parametry.

  • 0

    16. ~  2016-07-05 18:28:09  host: mail.aminocom.com

    Czekam na tego Nexusa 5", kupie nawet dwa.

  • 1

    17.  2016-07-05 20:31:21

    Na wolnym rynku nie można sobie kupić normalnej wersji że snapem 820 tylko wersję lifestyle, która jest kastratem dlatego niech idą na dno, dodatkowo chinczyki są coraz lepsze co dobije HTC. Mają klientów za idiotów to mi ich nie szkoda.

  • 1

    18.  2016-07-05 21:11:02

    A jeszcze okazało się po sprawdzeniu, że HTC 10 Mini okazał się... żartem na prima aprilis...

    No to teraz biorąc pod uwagę, że Samsung nie zrobi S7 Mini, LG nie robi mocnych maluchów a Sony zaprzestał serii Compact, to jaka jest alternatywa dla iPonga (5) SE?

    Ktoś ma pomysł jakie Chińczyki są małe i mocne?

  • 0

    19.  2016-07-05 21:41:09

    Nie ma alternatywy dla iPhone SE. Sam takiej szukałem i nie znalazłem :(

  • 0

    20.  2016-07-05 21:49:57

    Dzięki.. Bida.
    Pozostaje Z3C albo ewentualnie Z5C.. zmieniam Z1C i albo zostanę po prostu zostanę przy aktualnym modelu, albo trzeba będzie wziąć patelnię ...

  • 1

    21. ~  2016-07-05 22:03:19  host: public-gprs360263.centertel.pl

    Mimo iż uważam, że robią naprawdę dobre telefony, ładne, funkcjonalne z lekką nakładką, to niestety - ceny są zabójcze. Huawei z flagowcem potrafi zejść niżej, świadom, że p9 nie jest bezpośrednim konkurentem dla Samsunga s7 i p9 kosztuje odpowiednio mniej a wersja lite jeszcze mniej. U HTC odpowiednik wersji lite huaweia czyli lifestyle jest w cenie flagowca - sorry ale coś tu jest nie tak. W dodatku wsparcie - ograniczają je w zasadzie do flagowców i 2-3 wyższych modeli linii Desire, reszta nie ma szans na aktualizacje choćby poprawek bezpieczeństwa, nie mówiąc już o nowszej wersji systemu.

  • 1

    22.  2016-07-05 22:49:16

    Nie ma się czemu dziwić, oszukali ludzi z tymi procesorami itd to niech zdychają. Szkoda, że nie zatkało zawołali sobie 5k za tego gniota

  • 0

    23.  2016-07-06 08:24:58

    @20 PLANET subiektywnie Z3c> Z5c tylko nie mozna aktualizować do 6.0 bo jedna z najlepszych rzeczy w tym telefonie czyli Stamina i ultra stamina znika

  • 0

    24.  2016-07-06 08:30:23

    @14 ...ludzie tego nie kupują.

  • 0

    25. ~Adam  2016-07-06 08:51:03  host: user-94-254-227-45.play-internet.pl

    Pozbyli się 2 głośników stereo na froncie to nke ma co sie dziwić że sprzedaż spadła. HTC z tego słyneło

  • 0

    26. ~LOOL  2016-07-06 13:28:07  host: ptcnat.t-mobile.pl

    A ja i tak po stokroć wole HTC niż Samsungi czy iPhony. nie rozleci się po 3 miesiącach, nie będzie irytował brakiem opcji i udogodnień i będzie działał cały czas tak jak przy zakupie. Mówcie co chcecie ale dla mnie zawsze bedą to najlepsze telefony.

  • 0

    27.  2016-07-06 14:00:57

    @26 to piszesz, że iPhony takie awaryjne? Ciekawe dlaczego używane tak dobrze trzymają cenę w przeciwieństwie do HTC...

  • 0