Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo duże zainteresowanie kupnem Polkomtela

Bardzo duże zainteresowanie kupnem Polkomtela

WitekT 31 Stycznia 2011 17:34

0 0

Zainteresowanie zakupem Polkomtela jest nadspodziewanie duże. Obecnie trwa wysyłanie memorandum informacyjnego spółki, umowy o zachowaniu poufności podpisała już prawie połowa z ponad 50 podmiotów, do których trafił teaser (wstępne informacje o transakcji) - poinformował Tomasz Zadroga, prezes PGE, jednego z udziałowców telekomu.

Dodał, że wszyscy, którzy podpiszą umowę o zachowaniu poufności, otrzymają memorandum informacyjne. Memoranda są w trakcie wysyłania.




Zadroga powtórzył, że jego zdaniem do transakcji sprzedaży Polkomtela dojdzie w II kwartale tego roku dodając, że liczy, że cena sprzedaży będzie godziwa i zadowoli inwestorów. Analitycy wyceniają telekom na około 16 mld zł.

Według mediów wśród zainteresowanych kupnem Polkomtela są m.in. arabski Orascom, holenderski KPN, hiszpańska Telefonica, szwedzka TeliaSonera, a także fundusze inwestycyjne takie jak np. Apax czy Blackstone. Również Zygmunt Solorz-Żak przyznał oficjalnie, że jest zainteresowany, razem z partnerami, kupnem Polkomtela i ewentualnym wprowadzeniem go potem na giełdę.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2011-01-31 17:43:42

    Zobaczymy jak to wyjdzie na razie ciągle się o tym pisze i nagłaśnia tą sprawę. Zobaczymy za jakiś czas, ostateczne rozwiązanie tej kwestii. Jak na razie Plus tylko traci klientów (szczególnie abonamentowych) więc może zmiana wskazana, bo zapadli dłuższy czas temu w sen i jakoś przebudzić się nie mogą.

  • 1

    5. ~ala  2011-01-31 17:57:40  host: public-gprs68060.centertel.pl

    a kto by chciał ich? nawet 4G nie ma!

  • -1

    6. ~rymas  2011-01-31 18:09:01  host: 242.unused.atman.pl

    @ala, takie 4G jakie ma PLAY to mają w Polsce wszyscy 4 operatorzy.

  • 1

    9. ~ddemon  2011-01-31 19:09:23  host: dtn108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TeliaSonera mogłaby być właścicielem Polkomtela. Czemu ? Bo Szwedzi nie wdają się w intrygi (jak obecnie araby-Egipt, Tunezja itp.), cenią jakość, ekologię i optymalnie skonfigurowaliby całego Plusa w technologii GSM-UMTS-LTE, a także CDMA.

  • 1

    10. ~ciekawski z natury  2011-01-31 19:49:04  host: ip-89.171.10.62.static.crowley.pl

    Hmmm,pomyślmy... Jeżeli jest tak duże zainteresowanie,to widocznie potencjalni właściciele widzą możliwości dużych zysków. Jak to zwykle bywa firma "państwowa" nie potrafi racjonalnie funkcjonować,zmienia się właściciel i zarabia krocie... A może kupię sobie tego "Dodać" ?

  • 1

    12. ~  2011-01-31 19:59:14  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    jedno jest pewne-ta transakcja jest dla mnie Zadroga :)

  • -1

    13. ~  2011-01-31 20:07:40  host: public88699.cdma.centertel.pl

    9@ aby nie było jak z tele2 też chyba szwedzkim?

  • 1

    14.  2011-01-31 21:05:32

    Mam nadzieję że zostanie wreszcie sprzedany i to razem z "telefonem parowym" ;-)

  • 2

    15.  2011-01-31 21:20:49

    Marze o tym żeby Polkomtela przejęła sieć japońska albo koreańska:) Wtedy byśmy mieli prawdziwe 4G na obszarze 50% kraju w 2 lata.. A tak to będzie dojenia ciąg dalszy.

  • -1

    16. ~  2011-01-31 21:46:38  host: public88699.cdma.centertel.pl

    15@ masz rację, może jakieś koreańce kupią go, tylko co wtedy z umową roamingową z playem i wirtualnymi?

  • -2

    17. ~ZICO  2011-01-31 22:33:46  host: user-46-112-162-101.play-internet.pl

    Wiedziałem o tym, że TVP jest telewizją publiczną i musi nadawać to, co jej obecna władza każe ale, że Telepolis też tak musi i kasuje wypowiedzi na temat lecz nie sprzyjające partii rządzącej to nie wiedziałem...

  • 1

    18. ~  2011-01-31 22:38:32  host: dcq124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14. Masz rację. Reklama Plusa z "telefonem parowym" obraża nas Polaków podwójnie. I telefonem z hołdem oraz z cinkciarzem. Cóż firma Plus to dla mnie dno. A podobno to częściowo polska sieć. U mnie Plus=minus (celowo z małej litery).

  • -1

    19. ~ZICO  2011-01-31 23:11:52  host: user-109-243-79-170.play-internet.pl

    Nie dziwne jest, że zainteresowanie Polkomtelem jest duże, bo potencjalni inwestorzy wiedzą doskonale co kupują - kupują kurę znoszącą złote jajka. Szkoda tylko, że minister Grad i cały ten rząd nie wiedzą lub udają, że nie wiedzą lub też nie chcą wiedzieć, że sprzedają ostatniego polskiego operatora komórkowego, który jest jednym ze strategicznych przedsiębiorstw dla naszego kraju... by żyło (im) się lepiej. Chyba tylko u nas takie rzeczy mogą ujść bezkarnie. W innym kraju cały ten rząd odpowiadałby już przed Trybunałem Stanu.

  • 1

    22. ~seidhe  2011-02-01 08:42:06  host: host81-156-172-116.range81-156.btcentralplus.com

    hmm... telefonica zainteresowana? no to moze O2 PL zamiast vodafone? ;)

  • 1

    23. ~fan  2011-02-01 09:45:56  host: mail137.anonymouse.org

    Jeśli pan prezes Zadroga będzie tak skuteczny jak przy sprzedaży Exatela przez PGE - to gratuluję !!! PS. jedno trzeba przyznać - rewelacyjny PR pana prezesa

  • 1

    24.  2011-02-01 10:33:47

    Z jedenj strony chcialbym zostac akcjonariuszem Polkomtela w momencie gdyby zostal sprywatyzowany przez gielde tak jak np PZU. Ale jak pomysle, ze ktos wprowadzajac go na ta gielde zarobi miliony to... W innym wypadku najlepszy bylby inwestor branzowy. Telefonica, KPN, TeliaSonera, dopiero potem wzglednie Orascom.

  • 0

    25. ~xawery  2011-02-01 17:15:35  host: dsc73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z wymienionych firm zainteresowanych kupnem Polkomtela najlepiej prezentują się Telefonica i TeliaSonera, a najgorzej ten ,,kapitalista,, Solorz. Nie stać go nawet na 5 bts-ów, więc niech wraca do pierwotnego zajęcia, czyli handlu węglem !!!

  • 0

    26.  2011-02-01 17:31:32

    @25 nie tak dawno ludzie krzyczeli że wszystko wysprzedajemy, Telefonica i TeliSonera to zagraniczne spółki a Solorz jest Polakiem, więc lepiej w końcu oddać obcym czy niech kupi Polak ? zdecydujcie się w końcu bo nudne to się robi trochę :D:D:D Dobra do rzeczy, w Plusie i tak jest źle, ludzie odchodzą więc gorzej być już raczej nie może...

  • 0

    27. ~Miro, Zbigniew i Ryszard:)  2011-02-01 17:57:19  host: 89-77-98-177.dynamic.chello.pl

    Sprzedajmy wszystko i "Zaróbmy jeszcze więcej" / Let's Make Money 2008, a potem spłacajmy raty leasingowe tym, którzy wykupują nasz kraj:-) Ja proponuję na początek sprzedać nasz sejm zarówno budynki i kolesi przy władzy, a my sobie na jesień i tak wybierzemy kogoś lepszego:)

  • 0

    28. ~@27  2011-02-02 23:37:03  host: 89-73-112-50.dynamic.chello.pl

    Skoro masz kasę ty wyłóż - kup i rozwijaj sieć dalej. Solorz chce kupić żeby sprzedać. Jak chcesz dalej państwowe firmy z polityką "pan poczeka my mamy przerwę" które są niedoinwestowane a o jakimś kompetentnym zarządzaniu to w telewizji słyszeli to dalej sprzeciwiaj się prywatyzacji. Nie ma w Polsce gracza co ma duży kapitał na zakup i modernizację komunistycznego burdelu.

Dodaj swoją opinię