Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo dobry rok 2005

Bardzo dobry rok 2005

sirmark 12 Stycznia 2006 22:36

0 0

Jak szacuje firma analityczna iSuppli, globalna wartość rynku telefonów komórkowych sięgnęła w 2005 roku 115,1 mld USD. To rekordowy wynik, jednak na kolejny raczej się nie zanosi - ceny aparatów spadają, a tempo przyrostu nowych użytkowników telefonii komórkowej nieco wyhamowało. W Tym roku przychody dostawców spaść mają o 4,7 proc. do 109,7 mld USD.

Postępujące nasycanie się rynków na całym świecie powoduje, że producenci telefonów mogą liczyć przede wszystkim na abonentów wymieniających telefony, nie zaś klientów, którzy sięgają po komórkę po raz pierwszy. Obecnie jest to jednak źródło mniej dynamicznego wzrostu - twierdza analitycy iSuppli.
Według iSuppli, w bieżącym roku na rynek trafi 850 mln komórek, wobec 810 mln w 2005 r. Ceny słuchawek będą jednak spadać. To dobra wiadomość dla użytkowników, nieco gorsza dla dostawców. Firma analityczna wylicza, ze średnia cena telefonu spadnie w 2006 r. o 9,2 proc. do 129 USD.

Producenci cały czas szukają sposobu na obniżenie kosztów produkcji aparatów komórkowych, w celu zaspokojenia popytu na rynkach mniej rozwiniętych, na które trafią najtańsze modele. Z drugiej strony naciskani są przez dostawców usług trzeciej generacji do obniżania cen nowoczesnych telefonów działających w sieciach 3G.

Źródło tekstu: Computerworld     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet