Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo dobre wyniki LG

Bardzo dobre wyniki LG

sirmark 21 Lipca 2008 20:04

0 0

LG Electronics zanotował w II kwartale wzrost zysku o 84% do kwoty 695 mln dolarów. Sprzedaż wzrosła o 22,5% do 7,12 mld dolarów. Bardzo dobre wyniki odnosi dział telefonów komórkowych.

Sprzedaż działu Mobile Communications wzrosła do 3,788 mld dolarów (wzrost o 34,3% rok do roku). Firma w drugim kwartale dostarczyła na rynek 27,7 mln telefonów, co dało jej udział w rynku na poziomie 9,1%. W całym pierwszym półroczu suma wyniosła 52 mln sztuk. Dobre wyniki uzyskano, dzięki poprawie sprzedaży na rynkach Północnej Ameryki oraz na rynkach wschodzących takich modeli jak: LG KF750 Secret, LG KU990 Viewty, LG Venus (1,6 mln sztuk) oraz LG Voyager (1,3 mln sztuk). Samych telefonów z dotykowym wyświetlaczem w II kwartale firma sprzedała 7 mln, a ich średnia cena sprzedaży wyniosła 530 dolarów.




Uzyskane wyniki pozwoliły zająć firmie trzecia pozycje wśród producentów mobilnych telefonów, wyprzedzając Sony Ericssona i Motorolę. Niektórzy analitycy uważają, że LG straci jednak pozycje na rzecz Sony Ericssona.

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2008-07-21 21:05:48

    LG idzie w dobrym kierunku, nie to co SE

  • 0

    5. ~dasda  2008-07-21 21:16:52  host: chello089079066018.chello.pl

    @3 Reszta czyli...? Nowe SE są kiczowate, a nie LG.

  • 0

    6. ~m4rc1n  2008-07-21 21:19:37  host: acdo76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kupowali bo były i chyba jeszcze są promocje dla dystrybutorów sprzętu LG :) Urządzenia za darmo lub nawet wakacje w egzotycznych krajach ;) więc kto mógł to korzystał :) Pozdrawiam Klientów :)

  • 0

    7. ~~m4rc1n  2008-07-21 21:55:20  host: f142-056.opera-mini.net

    Ta

  • 0

    8.  2008-07-21 22:08:36

    @1,2-a bawiliscie sie takim ku990 na ten przyklad-raczej nie skoro uwazacie ze to kicz...

  • 0

    9. ~ppp  2008-07-21 22:09:16  host: 78-133-129-7.komster.pl

    to LG robi telefony? :-P

  • 0

    10. ~m4rc1n  2008-07-21 22:10:00  host: acdo76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #8 Dobry sprzęt, mają masę dobrych urządzeń, nie wszystkie są super ale miałem okazję porównać z innymi i wracałem często do koreańskiego LG :)

  • 0

    11. ~  2008-07-21 22:36:10  host: f142-158.opera-mini.net

    Moim skromnym zdaniem LG ma bardzo fajne telefony pod wzgledem wizualnym, co wiecej, czesc z nich naprawde nie musi narzekac na funkcje (dajmy na to Viewty chocby), takze menu nie kuleje jak w Motkach. Baterie kaprawe, ale tak jest w przypadku wszystkich marek. Mogliby jeszcze dopracowac awaryjnosc, bo z tym jest roznie. Tak poza tym, nie wszystkim pasuje stylistyka (i rozwiazania logistyczne) uzyte w LG, ale trzeciego miejsca na SWIECIE, zaraz po wschodnim tygrysie Samsungu i finskiej mysli przedsiebiorczej ;) spod znaku Nokii, nie zdobywa sie przypadkiem. Moim zdaniem LG utrzyma docelowo ta pozycje, ale oczywiscie - pozyjemy, zobaczymy.

  • 0

    12. ~dechomenon  2008-07-21 22:57:21  host: adii73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ostanie zdanie mnie rozbiło, SE ma przecież 97% strat, ostatnio byl raport 6mln zysku do analogicznego okresu w 2007 ok 300mln. i sam zauważyłem taki trend, że SE się mniej sprzedaje, modele K750, K700, itd one pokazały ze SE sie liczy, a reszta modeli, kto pisze dużo o K660? W880? te telefony są ale w małym odsetku.

  • 0

    13. ~stz  2008-07-21 22:57:43  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam LG i moja żona też i nie narzekamy

  • 0

    14. ~Zainteresowany  2008-07-21 23:24:34  host: air149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I teraz już jasne co ludzie z SE mieli na myśli mówiąc o "trudnych warunkach rynkowych" gdy komentowali tragiczny spadek sprzedaży swoich zabawek :)

  • 0

    15. ~kwistas  2008-07-22 00:11:45  host: w3cache.wignet.pl

    Szczerze jak by SE chciał podbić rynek to by pokazał, ale że nie chcą się wybijać.

  • 0

    16.  2008-07-22 01:01:28

    co by pokazał, jak to nie chce sie wybijać? to dlaczego powstała fuzja Sony i Ericssona, dlaczego te dwie firmy chciały się połączyć? Sony ma mega podłoze jesli chodzi o rozwiazania elektroniczne, konsole itd..a ericosson potężna technika:) kompilacja jak najbardziej udana, jednak wielkie bum na SE minęło niestety. Mało klientów już się pyta o te telefony...

  • 0

    17. ~  2008-07-22 08:28:09  host: 85.11.106.95

    SE ma zastój i tyle, ale ja myślę, że się odrodzą :D

  • 0

    18. ~  2008-07-22 09:23:34  host: f143-052.opera-mini.net

    Można powiedzieć, że se i motorola dostały kopa w d... od koreańców;)

  • 0

    19. ~  2008-07-22 09:25:15  host: f96-023.opera-mini.net

    wydaje mi sie ze dopuki SE nie wypusci Xperia x1 to dalej bedzie spadek zaintersowania ich telefonami. Powinni sie pospieszyc bo troche za bardzo sie ociagaja z premiera.

  • 0

    20. ~komar  2008-07-22 09:46:47  host: gw-netia.pl.hurra.com

    Ostatnie lata SE utrzymywał dobre wyniki dzięki niezwykle udanym modelom K750 i K800, niestety ostatnio nie pokazali nic ciekawego (K850 nieudany, XPERIA mocno spóźniona) stąd i spadek wyników. Potęga Nokii opiera się na mnogości modeli z których każdy może znaleść coś dla siebie. Co do LG - robią coraz ciekawsze słuchawki, tak trzymać

  • 0

    21. ~  2008-07-22 10:10:27  host: bzj58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SE moze wypuscic Xperie i nic to im nie pomoze, bo od dluzszego czasu mozna kupic sobie HTC Touch Diamond, nie mowiac ze dzisiaj jest premiera Samsunga i900, ktory praktycznie ma to co Xperia, a do tego aparat 5Mpix.

  • 0

    22.  2008-07-22 10:48:04

    A czy ktoś coś wie o tym telefonie? Bo nawet Telepolois milczy http://www1.plus.pl/si/webapp/wcs/stores/servlet/SiProductItemDi splayCmd?productId=1000009340&catalogId=1000000002&categ oryId=1000000013&viewId=0&storeId=10001&promotionId= 1000000225

  • 0

    23.  2008-07-22 11:20:55

    LG bez dotykowego ekranu mają imo tragiczne menu, podobnie jak w samsungu wszystko wygląda jak by ktoś dał dziecku o kilka tubek farby za dużo. Za to viewty super mi się podoba, jakby jeszcze miał wifi to byłby wręcz idealny.

Dodaj swoją opinię