Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardzo dobre wyniki Aster Cable i wejście w telefonię

Bardzo dobre wyniki Aster Cable i wejście w telefonię

WitekT 6 Września 2004 09:34

0 0

Operator telewizji kablowej może pochwalić się rentownością na poziomie 20% i wcale nie zamierza spocząć na laurach.

W pierwszym półroczu przychody Aster City Cable (ACC) wyniosły blisko 96 mln zł, a zysk netto 20,9 mln. Wyniki poprawiły się więc odpowiednio o 14% i 5% w stosunku do pierwszego półrocza 2003.
Na dynamikę sprzedaży wpływa przede wszystkim usługa dostępu do Internetu oraz innowacyjna telewizja cyfrowa. Jeszcze szybciej rośnie zysk spółki na działalności operacyjnej. Do końca czerwca ACC wykazał jego wzrost o prawie 60% do 30,6 mln zł. Nieznacznie mniejsza jest dynamika zysku EBIDTA, który po 6 miesiącach wynosił 41,3 mln zł (wzrost o 39%).

Operator, który dziś zarabia głównie na dostarczaniu sygnału telewizji kablowej i internetu, będzie starał się zdywersyfikować źródła przychodów. Obecnie szybko poszerza ofertę programową w telewizji cyfrowej, a niedługo zaproponuje swoim abonentom usługi telefonii stacjonarnej. Kablówka już teraz promuje ofertę zintegrowaną zawierającą usługi głosowe, ale świadczy je należący do Netii El-Net. ACC planuje prawdopodobnie świadczenie usług telefonicznych na własny rachunek. A to nie koniec planów. Wprowadzenie usług typu wideo na żądanie, nowych usług Premium oraz rozszerzenie usług opartych na telewizji cyfrowej planowane jest już w 2005 roku.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet