Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardziej ergonomiczna klawiatura w WP7.8?

Bardziej ergonomiczna klawiatura w WP7.8?

Q! 2 Lipca 2012 20:01

0 0

wp78 nowa klawiatura ekranowaChociaż jest jedną z lepszych na rynku, to Microsoft nie ustaje w wysiłkach, aby była jeszcze lepsza. Mowa o klawiaturze ekranowej, która dostępna jest na platformie Windows Phone.

Serwis WM Power User dotarł do zdjęcia, które prezentuje jeden z układów klawiatur dla platformy Windows Phone, nad którymi pracuje Microsoft. Zdjęcie pochodzi z materiałów wewnętrznych firmy z Redmond i prezentuje klawiaturę ekranową, którą w ergonomiczny sposób obsługiwać można za pomocą jednej ręki.




Jej sekret tkwi w układzie klawiszy, który nie przypomina nic, co do tej pory znane było z urządzeń z ekranami dotykowymi. Za odpowiedni dobór słów i korektę odpowiada słownik T9. Wszystko to działa na telefonie HTC 7 Trophy co oznacza, że może trafić również do aktualnych systemów z Windows Phone znajdujących się na rynku, czyli do Windows Phone 7.8.

Czy klawiatura ta trafi do klienta końcowego? Trudno powiedzieć. Wszystko dlatego, że jest to z pewnością tylko jedno z rozwiązań, nad którymi pracuje Microsoft.

Źródło tekstu: WM Power User     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    5. ~BartekGib  2012-07-03 07:37:32  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    3. Weź już schowaj ten durnowaty link bo to są pretensje człowieka, który zatrzymał się na poziomie Nokii 6610i ....

  • -1

    6. ~  2012-07-03 08:20:39  host: z54-03.opera-mini.net

    @5 sam jestes durnowaty. System ma ograniczenia i to jest fakt. Ale klawiatura fajna.

  • 0

    7.  2012-07-03 08:47:20

    @6 każdy system ma ograniczenia. I nie wszyscy potrzebują multum modyfikacji czy multum aplikacji, WP to jak dla mnie, nie spartphone tylko cholernie szybki i stabilny nowy typ future phona. A klawiatura jak dla mnie dziwaczna(za dużo swype'a xD )

  • 0

    8.  2012-07-03 08:58:50

    smartphone, nie spatrphone :P

  • 0

    9.  2012-07-03 09:13:40

    7: Nie future phone tylko feature phone ;) Jedno słowo, a spora różnica ;) Poza tym przesadzasz - to, że są pewne ograniczenia nie robi z tego smart phone feature phona. Co z tego, że nie można przesyłać plików przez bluetooth czy załączyć do emaila pewnych typów plików? Kto to jeszcze robi? Do takich celów używa się internetu i skydrive np. Da się przesłać plik? Da się, więc nie ma problemu. Dla mnie Windows Phone to po iOS najlepszy system mobilny - działa idealnie płynnie, bardzo stabilnie. Android ma ambitne założenia (wielozadaniowość, otwartość), ale w praktyce oznacza to powolną pracę (ludzie, jak może aż tak lagować klawiatura? Ona powinna mieć ustawiony priorytet), mega wymagania i niestabilność.

  • 0

    10. ~  2012-07-03 09:33:29  host: z57-16.opera-mini.net

    bezprzyciskow.pl/7-x-7-powodow-by-nie-kochac-windows-phone-7

  • 0

    11. ~Zbyszek  2012-07-03 09:48:21  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Nie dziwie się że WP jest stabilny i szybki, jaki miałby być jeżeli nie jest obciążony multitaskingiem i nie mówcie mi że tego nikt nie używa albo szeregiem aplikacji, których po prostu nie ma więc większość userow używa tego systemu bez dodatkowych aplikacji, to jak on ma być niestabilny i wolny?

  • 0

    12. ~MarcinGSM  2012-07-03 10:43:48  host: user-164-126-211-119.play-internet.pl

    Zbyszek Zbyniu co ty za brednie i fanaberie wypisujesz ? WP7 ma multitasking więc nie zaśmiecaj internetu fałszywymi informacjami

  • 0

    13. ~MarcinGSM  2012-07-03 10:46:43  host: user-164-126-211-119.play-internet.pl

    Aha i jeszcze jedno Zbysiu Mam Lumie 800 i co jak co ale WP7 nawet przy otwartych kilku aplikacjach czy stronach chodzi praktycznie tak sama jak w stanie czuwania A GimbusOid w takiej sytuacji muli

  • 0

    14. ~Zbyszek  2012-07-03 11:50:17  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Ma wyrób multitaskingopodobny a nie prawdziwy, więc Ty nie piernicz, bo wychodzi że sam nie wiesz co masz w swoim telefonie. WP tylko mrozi działanie aplikacji, więc nie jest to prawdziwa wielozadaniowość, więc też system nie jest obciążony co oznacza za logiczne że jest szybki i stabilny

  • 0

    15.  2012-07-03 12:05:28

    @9 studenci. Nie każdy student ma smartfona a przesłanie notatek po BT idzie. Średnio mi się widzi zostać bez notatek które są na JUŻ potrzebne bo mój "super smartfon" nie obsługuje wysyłania plików po BT.

  • -1

    16. ~BartekGib  2012-07-03 12:35:40  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    Jak dla mnie POWAŻNI użytkownicy BT mają do innych operacji aniżeli wysyłanie sobie notatek :) Akurat wysyłanie czegokolwiek przez BT kojarzy się z gimnazjum, K700i i wysyłaniem coraz to nowych "melodyjek" na SMS ...

  • 1

    17. ~  2012-07-03 12:47:23  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Jakie dorastanie, takie skojarzenia.

  • 0

    18.  2012-07-03 14:09:06

    @16 POWAŻNI użytkownicy nie studiują? Twoje skojarzenia niewiele mnie obchodzą. Szufladkujesz? Twój problem bo to o ciasnocie umysłowej świadczy.

  • 0

    19. ~crank1985  2012-07-03 14:18:49  host: 150.254.106.98

    @9: to wyślij komuś duży plik przez chmurę, czy maila na terenie gdzie nie ma 3G, to będziesz miał podobne prędkości, o braku zasięgu nie wspominając. @16: Ja używam BT do łączenia swojego SE Elma z laptopem, przez Myphoneexplorer`a. Gdyby nie przesyłanie plików, to żeby zgrać zdjęcia, zdalnie porządkować katalogi musiałbym szukać kabla, ewentualnie wyciągać kartę pamięci.

  • 0

    20.  2012-07-03 14:34:17

    @19 w wypadku WP musiałbyś szarpać się z ZUNE.

  • 0

    21. ~Zbyszek  2012-07-03 15:50:10  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Czyli wg komentatorów kto jest poważnym użytkownikiem, a kto nie poważnym producentem oprogramowania. WP nie przesyła plików przez BT, a wszyscy inni potrafią, WP ma zamrażanie działających aplikacji, a część innych systemów ma prawdziwy multitasking. WP jest śmieszny, co najlepiej obrazuje sprzedaż, globalnie poniżej 1% rynku.

  • 0

    22.  2012-07-03 17:32:41

    ano tak jeszcze te zune pop!erdo|one

  • 1

    23. ~crank1985  2012-07-03 18:29:25  host: 150.254.106.98

    @20 wiem, brat ma HTC Mozart. Ale mu to odpowiada, bo lubi proste rozwiązania. A to właśnie jest główną zaletą WP.

  • 0

    24.  2012-07-03 21:07:52

    @23 tego negować nie zamierzam. Prostota i szybkość wręcz mnie urzekły w tym systemie. Tyle, że nie spełnia niektórych moich wymagań a po przygodzie z Wave uznałem, że nie idę już na kompromis.

Dodaj swoją opinię