Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardziej energooszczędny chip wi-fi

Bardziej energooszczędny chip wi-fi

sirmark 26 Kwietnia 2006 02:21

0 0
Zespół naukowców z Uniwersytetu w Rochester opracował prototyp układu sieci bezprzewodowej, który wyróżnia się mocno obniżonym poborem mocy, w stosunku do podobnych chipów na rynku.

Jak podaje informacja prasowa, twórcy nowego procesora stworzyli nowy projekt obwodów, zwany "injection locked frequency divider" (ILFD). Dzięki temu udało się uniknąć problemów z poziomem zasilania, wykorzystując analogową metodę wyszukiwania częstotliwości, charakteryzującą się mniejszym poborem mocy.


Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet