Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardziej energooszczędny chip wi-fi

Bardziej energooszczędny chip wi-fi

sirmark 26 Kwietnia 2006 02:21

0 0
Zespół naukowców z Uniwersytetu w Rochester opracował prototyp układu sieci bezprzewodowej, który wyróżnia się mocno obniżonym poborem mocy, w stosunku do podobnych chipów na rynku.

Jak podaje informacja prasowa, twórcy nowego procesora stworzyli nowy projekt obwodów, zwany "injection locked frequency divider" (ILFD). Dzięki temu udało się uniknąć problemów z poziomem zasilania, wykorzystując analogową metodę wyszukiwania częstotliwości, charakteryzującą się mniejszym poborem mocy.


Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-126-106.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.