Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bardziej aktualna AutoMapa

Bardziej aktualna AutoMapa

LuiN 12 Marca 2010 18:56

0 0

Sześć aktualizacji map w ciągu roku i mapy nawigacyjne zawsze w najnowszych, dostępnych na rynku specyfikacjach. AutoMapa wprowadza nowe zasady aktualizacji map.

Wraz z pierwszą tegoroczną aktualizacją, AutoMapa wprowadza nowy system uaktualnień map. Począwszy od 2010 roku, dane mapowe wykorzystywane w programie AutoMapa aktualizowane będą do sześciu razy w ciągu roku. Aktualizacje zawierają mapy w najnowszych dostępnych specyfikacjach, przygotowanych przez liderów polskiego i światowego rynku map: Geosystems Polska oraz NAVTEQ.

Dokładność map ma szczególne znaczenie przy wykorzystaniu systemu AutoMapa Traffic, dzięki któremu możliwe jest wyznaczanie tras z uwzględnieniem informacji o natężeniu ruchu drogowego i korków. Aktualizacje AutoMapy uwzględniają remontowane i budowane odcinki dróg.




Wzrost liczby aktualizacji możliwy jest dzięki inwestycjom, jakie producenci AutoMapy poczynili m.in w nowoczesne jednostki serwerowe nieustannie generujące nowe dane mapowe.

Bez zmian pozostają przy tym warunki korzystania z aktualizacji. Wszyscy legalni użytkownicy AutoMapy, posiadający ważną subskrypcję, mogą korzystać z aktualizacji całkowicie bezpłatnie.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~jankor  2010-03-12 20:03:07  host: 109.243.98.190

    Wiedziałem , że postawiłem na dobrego konia ,który sam doprowadzi do celu nawet jak wożnica nietęgi .

  • 0

    2. ~  2010-03-12 21:37:41  host: 83.68.71.67.kutno71.tnp.pl

    Oby Garmin ze swoją GPMapą wziął z AutoMapy przykład!

  • 0

    3.  2010-03-12 22:25:45

    No nie wiem, Hołek ostatnio mnie tak prowadził po Poznaniu jakby się winem opił, AM 6. Coraz częściej przemawia do mnie TOM-TOM.

  • 0

    4. ~Bartek  2010-03-12 22:42:39  host: ip-94-42-34-226.multimo.pl

    Kilka miesięcy temu chciałem wjechać na autostradę z centrum handlowego w Bielanach Wrocławskich. Automapa wyprowadziła mnie w pole, dosłownie! Hołowczyc widział jakiś niewidzialny wjazd na A4, który prowadził przez pole buraków.

  • 0

    6. ~max  2010-03-13 06:03:02  host: 87-205-85-211.adsl.inetia.pl

    Obiektywnie - AM jest na pewno bdb programem, ma wiele zalet, wg mnie wciąż jednak system wyznaczania tras chwilami potrafi nieźle człowieka wkurzyć, i tutaj słynny TT radzi sobie z tym lepiej.

  • 0

    7. ~  2010-03-13 06:33:32  host: w3cache-1.tzmo.com.pl

    Trochę to nie wygodne. Trzeba pamiętać i 6 razy do roku podłączać sprzęt do kompa i przechodzić żmudny test na legalność. Ostatni znajomemu aktualizowałem mapę w Clarionie i chyba bym szybciej pirata zainstalował niż legalne aktualizacje. Sam korzystam z Naviexperta. Odpalam mam zawsze aktualne mapy. Jeżdżę po Polsce, sprawdza się znakomicie. Nie wiem jak jest poza Polską.

  • 0

    8.  2010-03-13 08:08:29

    a ja jestem tradycjonalistą, lubię przed wyjazdem rozłożyć mapę, zobaczyć gdzie jadę, zaplanować trasę, navigację (nokia maps) włączam ewentualnie w ostatniej chwili i w zupełności to wystarczy

  • 0

    9.  2010-03-13 08:48:09

    uzywam AM, kiedys uzywalem rowniez NE i nigdy z tymi mapami nie mialem problemu. nie wiem co za problem mozna miec z instalacja AM, wystarczy tylko na poczatku dobrze przeczytac i zaznaczyc gdzie ma sie instalwoac mapa, czy na urzedzeniu czy na karcie , puscic instalacje i po jakis 40-50 minutach jest ok, a jak ktos nie umie sobie poradzic zawsze moze zaplacic za to :D

  • 1

    10. ~driver  2010-03-13 10:49:07  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Funkcjonalnie program jest bardzo dobry a logika wyznaczania tras dobra. Natomiast dokładność map zeszła na PSY po zmianie dostawcy map. Dopóki był to Teleatlas mapy były porządne. Aktualnie mapy są beznadziejne: brakuje całych osiedli, które zostały wybudowane i oddane do użytku nawet kilka lat temu, wiele ulic jest źle wyznaczonych a wiele ulic istniejących od lat pomimo zgłaszanych błędów nadal nie ma w kolejnych aktualizacjach. Ostatnio porównywałem tanią nawigację MIO z marktu, której mapy były właśnie od Tele Atlas. Choć funkcjonalnie nawigacja ta blado wyglądała przy Automapie to dokładność map była zdecydowanie lepsza pomimo dużo starszej wersji map. W służbowym VW, z którego korzystam mapy w nawigacji fabrycznej choć dwa lata nie aktualizowane nie mają takich braków jak AM. Zatem niech szef marketingu Automapy przestanie bzdury wypowiadać bo mam wrażenie, że więcej się mówi niż robi w tej firmie.

  • 0

    11. ~Doe j.  2010-03-13 11:50:21  host: apn-77-112-98-230.dynamic.gprs.plus.pl

    Racja powinni brać pod uwagę poprawki i błędy od ludzi na bieżąco. Dokładnością map wygrają a nie jakimś dziwnym systemem antykorków.

  • 0

    12.  2010-03-13 12:58:58

    Wiadomo cos o Automapie na iPhona ?

  • 0

    13. ~  2010-03-13 19:44:19  host: gaja.tpnet.pl

    A ja do AutoMapy nie mogę się przekonać, chociaż próbowałem kilkakrotnie. Program faktycznie ma spore możliwości, ale jest całkowicie nieintuicyjny, a menu momentami wręcz wprowadzające w błąd. Jeśli ktoś używa go stale, to się do tych absurdów przyzwyczai i mu to nie będzie przeszkadzać, ale jeśli ktoś go używa tylko okazjonalnie, to już jest tragedia. Dla mnie bez porównania bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze jest Tom-Tom, chociaż ma nieco mniejsze mozliwości.

  • 0

    14.  2010-03-13 20:45:18

    #9: 40-50 min instalacja AM? To chyba ręcznie przepisywałeś kod źródłowy do WM ;) Właśnie wrzuciłem 6.2 na HD2 i przez czytnik kart trwało to 2 min z rejestracją...

  • 0

    15. ~wilk100  2010-03-13 21:39:29  host: host-81-190-46-140.lodz.mm.pl

    Dobry program jesli chodzi o Polske , szkoda ze na Androida nie ma jeszcze tylko trzeba szukac tej najlepszej.

  • 0

    16. ~  2010-03-14 09:16:05  host: apn-77-115-164-76.dynamic.gprs.plus.pl

    Pytanie techniczne: Komu jest potrzebna aktualizacja sześć razy w roku? Tym co jeźdżą okazjonalnie? Czy raczej tym co jeźdżą zawodowo? Wydaje mi się, iż dla żadnej grupy ta aktualizacja tak częśto jest niepotrzebna!!! Ci co jeźdżą zawodowo to niekorzystają zazwyczaj na codzień z AM (choć prawdopodobnie mają ją w schowku samochodu) a tym co jeźdżą okazjonalnie? - przed wakacjami świetami i tak zawsze jest dostępna aktualizacja AM!!! Sześć razy to czysty marketing. ALe to jest moje zdanie - założę się, że po roku z tych okazjonalnych mało kto przedłuża subskrypcję.

  • 0

    17. ~daniiels  2010-03-14 10:39:33  host: memory.wspa.edu.pl

    AM czy TT -to zależy czy legalnie używasz. Ja z tel. dostałem AM i na TT nie zamienię. Fakt AM ma błędy (urwany 1km na długim odcinku drogi powoduje wyznaczenie objazdu i nadłożenie trasy, pomimo ze ulica nawet nie jest w remoncie). Może ma to coś wspólnego z dostawcą map, ale powiem wam że funkcjonalnie niczym sie nie rozni od TT.

  • 0

    18. ~gallatin  2010-03-14 13:58:27  host: bos240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    AM oczywiście ma pewne wady, jak chyba każdy tego typu program nie jest wszechwiedząca (nawet w mojej okolicy twierdzi, że nie ma przejazdu tam gdzie jest i prowadzi na około przez inne miejscowości). Ale nie dajmy się zwariować, zjeździłem z AM5 i teraz AM6 ponad 150tys km i w 99,9 procentach jestem z niej bardzo zadowolony, a teraz po wprowadzeniu Traffic nawet jeszcze bardziej bo wreszcie widzę czy na trasie przede mną są korki (zwłaszcza na przeklętej czwórce, którą często jeżdżę). Każdy ma swoje własne doświadczenia, kiedy np. wybudowali koło mnie nowe rondo to AM pokazywała je jeszcze zanim posiali trawę przy wykończeniu, a na TT pojawiło się dopiero prawie po roku. Ja też bym nie zamienił na TT.

Dodaj swoją opinię