Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bannister wróci do Azji, ale na razie pozwiedza Polskę

Bannister wróci do Azji, ale na razie pozwiedza Polskę

WitekT 18 Kwietnia 2009 10:24

0 0

Chris Bannister już w grudniu spotkał się z udziałowcami i zapowiedział, że w 2009 roku nadejdzie czas jego pożegnania z P4. Od maja będzie jeszcze trzy miesiące pomagał Play, a potem pojeździ trochę po Polsce, na co brakowało mu do tej pory czasu - pisze Gazeta Wyborcza.

Firma odniosła duży sukces, więc pojawiła się masa kandydatów, którzy chcieli dostać moją robotę. Rozpoczęliśmy proces rekrutacji i właśnie udało nam się go zakończyć. (…) Jestem pewien, że zostawiam Play w dobrych rękach. Ta osoba rozpocznie zarządzanie Play w maju. Wtedy ja kończę moją pracę, ale jeszcze przez trzy miesiące będą pomagał i pracował dla Play. Chcę się jeszcze nacieszyć dobrą pogodą i trochę pozwiedzać Polskę, bo dotychczas nie miałem na to czasu - powiedział Bannister.

Według informacji TELEPOLIS.PL, nowym prezesem będzie Duńczyk Jørgen Bang-Jensen, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Jestem tu już cztery lata. Dostałem - i rozważam - kilka bardzo ciekawych propozycji z Azji, gdzie teraz bardzo dużo się dzieje - powstają sieci komórkowe najnowszej generacji LTE. Wiele lat mojego zawodowego życia było związanych z tamtym regionem, więc naturalnym wydaje mi się, że tam powrócę. Przyszedł czas - mówi Bannister o swojej przyszłości.




Bannister mówi o sobie, że nie jest facetem, który zajmuje się "kontynuowaniem", tylko gościem od robienia nowych rzeczy, dlatego woli wziąć coś w Azji, co dziś jest tylko prezentacją w Power Point, i zrobić kolejny Play, tylko dla ponad miliarda ludzi. To daje mu satysfakcję.

Bannister szacuje, że za 3-4 lata Play będzie miał 15-20% udziału w rynku i będzie liderem, jeśli chodzi o mobilny dostęp do Internetu. Jego zdaniem jest też duża szansa na to, że w ciągu trzech-pięciu lat pojawi się w Play strategiczny inwestor branżowy.

Play przyciąga dużą uwagę światowych graczy już dziś, ale sytuacja gospodarcza nie sprzyja na razie przejęciom. Jednak jest czterech, może pięciu graczy komórkowych na świecie, którzy z pewnością będą chcieli wejść za te kilka lat na atrakcyjny polski rynek i któryś z nich zrobi to, kupując Play - mówi Bannister.

Z danych opublikowanych w artykule wynika, że Play ma już prawie 2,5 mln klientów, a miesięcznie przybywa ich nawet 200 tys.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~  2009-04-18 12:24:36  host: f142-057.opera-mini.net

    @15. Zgoda. Otóż połączenia z Play do W3 na swojej sieci radiowej to około 2gr powyżej kosztów, w roamingu Plusa to strata, promo pakiety do sieci podobną sytuacja a na stacjonarne to w każdej z opisanych sytuacji to strata na swojej sieci mniejsza ale również, darmowe SMS-y do wszystkich sieci to czystą strata. Chyba, że użytkownicy nie będą z tych promocji korzystać ale do Play przechodzą raczej starzy wyjadacze więc na to bym nie liczył. Oczywiście jest masa ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia ale nie w Play Fresh.

  • 0

    20.  2009-04-18 12:27:56

    ehh, bez Chrisa to już nie będzier ten sam Play...

  • 0

    21.  2009-04-18 12:29:37

    19: mówisz o makroekonomii (przedsiębiorstwo P4 traci), próbując udowadniać to na poziomie mikroekonomii (cen detalicznych). Tego się nie da rozpatrywać na poziomie mikro. To jest, moim zdaniem, Twój błąd. Poza tym czemu mówisz, że do Play idą sami wyjadacze? Nie opierasz tego czasem na swojej intuicji, obserwacji swojego środowiska czy komentarzy na telepolis? To nie jest obiektywne... A jak odniesiesz się do faktu, że pomimo tak znacznego przyrostu bazy abonenckiej, każdego miesiąca P4 płaci Polkomtelowi coraz mniej z tytułu roamingu?

  • 0

    22.  2009-04-18 12:30:51

    A jeżeli chcesz mówić o mikroekonomii, to czemu nie uwzględniasz przychodów z tytułu połączeń przychodzących?

  • 0

    23. ~ciapek  2009-04-18 12:44:13  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    Play wprowadzi oferty "PLAY AIR" - pomału najpierw obgryzają gałąź = PLUS = jak już ich sosna wyrośnie to będą gruszki zbierać...

  • 0

    24. ~k r z  2009-04-18 12:44:24  host: public37540.xdsl.centertel.pl

    zupełnie nie rozumiem postawy niektórych ludzi dlaczego tak źle życzą play? co to za zawiść ? chłopcy na szczęście to nie takie bufony jak pan #19 , #17 kierują p4 WitekT - brakuje takich komentarzy jak twoje uczcie sie obiektywności i nie róbcie hałasu na forum jak nie macie wiedzy ;)

  • 0

    25. ~  2009-04-18 12:45:23  host: f142-057.opera-mini.net

    @22. No rzeczywiście pominąłem asymetrię MTR tu tkwi pewna nadzieja dla Play, że coraz więcej klientów W3 będzie zmuszonych bądź nieświadomie z powodu NMP będzie dzwoniło na numery Play zamiast jak dotychczas pisać SMS-y. Ja wiem jak było do tej pory jak ktoś widział, że masz numer z Play to pisał albo dzwonił do minuty. Niestety ludzie umieją liczyć jak idzie to z ich kieszeni.

  • 0

    26.  2009-04-18 12:48:23

    25: nawet nie musisz brać pod uwagę asymetrii (chociaż fakt, że pomaga) - ale w ogóle nie uwzględniłeś faktu połaczeń przychodzących... Zauważ też, że wysłanie SMS-a (tego darmowego za doładowanie w Play), Z REGUŁY powoduje, że ktoś na niego odpowiada (czyli jest kolejny przychód za przyjecie SMS-a do swojej sieci). To wszystko nie jest takie proste, jak to przedstawiasz...

  • 0

    27. ~tl111  2009-04-18 13:13:45  host: 195.225.71.137

    Odejscie B. w tym czasie to chyba pierwszy powazny błąd udzialowców P4. Nie zmienia się kapitana w trakcie burzy. A że rozpętał burzę to nie ulega kwestii. W minionym tygodniu mieliśmy jej nasilenie w postaci ataku na przenośność numerów i ... kapitan skacze za burtę. Duży błąd. Wstrzyma to migrację do czasu wyjaśnienia powstałej niepewnej sytuacji. Przynajmniej ja z tik taka numeru nie przeniosę bo nie wiem co z playem się stanie po tym skoku. Mam tymczasowego fresza i taka tymczasowość może u mnie trwać do października. Tylko czy o to chodziło playowi ?

  • 0

    28. ~  2009-04-18 13:19:40  host: f142-057.opera-mini.net

    @24. Czy ja chociaż jednym słowem wyraziłem się źle o Play czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja tylko próbuję przewidzieć plany P4 i to wszystko. A pozatym to jestem wdzięczny Playowi za trzęsienie, które spowodował swoimi ofertami.

  • 0

    29.  2009-04-18 13:55:45

    tl11: Czy Ty jesteś poważny? Klient z ulicy kupujący prepaida analizuje sytuację ekonomiczną firmy? Sprawdza nazwisko prezesa i czy firma ma własne budynki czy dzierżawi?

  • 0

    30. ~Miki  2009-04-18 14:08:09  host: inet20909nj-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Najwiekszy szczur pierwszy opuszcza tonący okręt:)

  • 0

    31. ~  2009-04-18 14:29:09  host: public63337.cdma.centertel.pl

    a orange narazie śpi, dzwoniłem wczoraj do BOA i przy okazji zpytałem o nową ofertę to nic nie wieadomo.....

  • 0

    32.  2009-04-18 14:43:39

    30: fajnie to napisałeś, uśmiałem się:) ale raczej założenie jest złe! Okręt nie tonie, tylko nabiera wiatru w żagle z siłą 200 000 nowych aktywacji miesięcznie. To prawie jak tornado

  • 0

    33. ~tl111  2009-04-18 14:54:26  host: 195.225.71.137

    29 - za takiego się mniemam i bez wycieczek osobistych w dyskusji z Tobą podpowiem abyś jeszcze raz przeczytał o którym kliencie pisałem.

  • 0

    34.  2009-04-18 14:58:57

    "Przynajmniej ja z tik taka numeru nie przeniosę bo nie wiem co z playem się stanie po tym ". Tylko to zkomentowałem:)

  • 0

    35. ~  2009-04-18 15:08:33  host: f96-014.opera-mini.net

    Maj i jesien bedzie goracym okresem dla play.po owocach prezesa poznamy.mirekb

  • 0

    36. ~smart  2009-04-18 19:27:07  host: inet20909nb-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    dokladnie zgadzam sie z mirkiemb, poczekamy to tylko pare miesiecy.

  • 0

    37.  2009-04-18 21:19:13

    Miki.Ten szczur jak go nazywasz,to zupełnie sympatyczny człowiek.Rozkręcił interes{Play} i odchodzi,taka była jego rola,zreszą sam powiedział jak obejmował to stanowisko,że po dwóch trzech latach odejdzie.Play kwitnie,więc o co chodzi?Ignorancja?Złośliwość?

  • 0

    38. ~Czytelnik.telepolis.telix  2009-04-18 23:07:50  host: f96-043.opera-mini.net

    Watpie zeby pan CB to przeczytal :) ale : Warmia i Mazury zapraszaja. Moze jakis wyklad na uniwersytecie ? pzdr

Dodaj swoją opinię