Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bang-Jensen: w tym roku stawiamy na mobilny Internet

Bang-Jensen: w tym roku stawiamy na mobilny Internet

WitekT 7 Kwietnia 2010 21:56

0 0

P4 po I kwartale podtrzymuje swoją całoroczną prognozę - ponad 2 mld zł przychodów i pozytywny wynik EBIDTA. Inwestycje będą mniejsze niż w zeszłym roku i mają pójść głównie na szybszy, mobilny Internet - mówi w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Joergen Bang-Jensen, prezes telekomu.

Przy stabilnych stawkach MTR dla trzech największych operatorów, Bang-Jensen spodziewa się małego, jednocyfrowego wzrostu całego rynku mobilnego. Jego zdaniem ceny nie spadną w tym roku mocno, ludzie będą więcej rozmawiać dzięki m.in ofercie darmowych rozmów w Play. Będzie jednocześnie rósł segment mobilnego Internetu.

To właśnie mobilny internet będzie motorem wzrostu rynku. Prawdopodobnie wszyscy operatorzy będą w tym roku unowocześniali swoje sieci, aby umożliwić klientom większe prędkości poboru danych. My obiecaliśmy 1 Mb/s i jesteśmy najbliżej spełnienia obietnicy danej klientom. W drugiej połowie roku planujemy znacznie zwiększenie prędkości oferowanych w mobilnym Internecie - dodał prezes P4.

W 2009 roku, m.in z powodu spadku stawek MTR, łączne przychody czterech największych operatorów komórkowych spadły o około 4,2% do 24,8 mld zł.

Jestem zadowolony z I kwartału, jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych na ten rok celów zarówno, jeśli chodzi o wyniki finansowe, jak i liczbę klientów - powiedział Bang-Jensen, pytany o wyniki I kwartału.




W bazie nowych klientów P4 stawia na duży przyrost segmentu biznesowego, który na koniec 2009 roku liczył ponad 100 tys.

Klienci biznesowi są segmentem, w którym oczekujemy największego przyrostu procentowego. Spodziewamy, że liczba klientów biznesowych będzie ponad dwa razy większa niż na koniec 2009 roku. Uważamy, że Play jest naturalnym partnerem dla małych i średnich firm, bo dla nich obniżanie kosztów jest bardzo ważne - powiedział Bang-Jensen.

Prezes zapewnił, że P4 ma środki na tegoroczne inwestycje, choć firma nie podaje ich wartości. Mają pójść głównie na mobilny Internet i na poprawę jakości usług głosowych. Według wcześniejszych zapowiedzi inwestycje miały w tym roku sięgnąć 100 mln euro wobec 300 mln euro w 2009 roku.

Nasza sieć będzie dalej rosła, ale nie będą to setki stacji tygodniowo, a raczej dziesiątki. P4 jest bardzo blisko break even, więc długoterminowe finansowanie możemy zapewnić sobie sami. W tym roku potrzebujemy jeszcze środków na inwestycje, ale mamy zapewnione finansowanie - powiedział prezes.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    35. ~d  2010-04-08 10:25:05  host: 212.160.172.70

    @issa powiedz mi kolego jakim cudem wyciągasz 2-3mb/s w orange free za 29 zł (2gb)? Orange free zaczyna się dopireo w cdma od kwoty 75 zł przy modemie za 199 zł + aktywacja 61zł. I wtedy masz cdma które wyciąga 1 mbit/s lub hsdpa do 7,2 (jak jesteś w zasięgu oczywiście a zasięg to ma mały). Za taką kwotę jaką wymieniłeś nie ma or free! Była bez modemu ale zlikwidowali i leciało to po prędkości maksymalnie edge (ok 300 kbit). Piszesz z salonu??????????

  • 0

    36. ~okovita  2010-04-08 10:27:39  host: public24987.cdma.centertel.pl

    CDMA w Orange przycięte jest do tych samych prędkości co net w Play.

  • 0

    37. ~  2010-04-08 10:29:58  host: 212.160.172.70

    ale działa w dwóch różnych technologiach. Cdma ma większy zasięg niż hsdpa

  • 0

    38. ~  2010-04-08 10:30:16  host: 212.160.172.70

    za to mniejszą prędkość

  • 0

    39. ~travis  2010-04-08 10:50:18  host: don37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Phi, kilka tysięcy osób może skorzyswta, reszta wciąż się będzie modliła o 1mb/s w ciągu dnia...

  • 0

    40.  2010-04-08 10:56:51

    d , przepraszam , ale wogole nie rozumiem o czym piszesz. Nabylem wczoraj aktywacje z prefiksem 797 w Orange Free , limit naleznosci 160zl , kara za zerwanie umowy (rownowartosc ulgi) 368,85zl , oferta bezterminalowa , obowiazujaca od 8 lutego 2010 do odwolania , Orange Free 39.5 z rabatem 25 procent , karta dziala w iPhonie z Ery. Wczesniej testowane na Orange Free na Karte , dziala fantastycznie , zyczylbym sobie by dzialalo tak nastepny rok umowy , nie wiem co wiecej moglbym dodac.

  • 0

    41. ~d  2010-04-08 11:17:37  host: 212.160.172.70

    No to pisz odrazu że bez modemu brałeś i że masz ifona obsługującego te technologie. To wiele wyjaśnia.

  • 0

    42. ~issa  2010-04-08 12:08:59  host: public-gprs103619.centertel.pl

    http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=73,805,9 40 , w linku osiągi u mnie na Orange (iPhone).

  • 0

    43. ~  2010-04-08 12:32:32  host: 212.160.172.70

    issa płacisz co miesiąc 29 zł? Tyle masz na fakturze?

  • 0

    44.  2010-04-08 12:35:53

    http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=73,806,0 73 Play Online w telefonie (i8910). Cudów nie ma ale mnie wystarczy. 30 zł. za 2 GB w ofercie głosowej. Może kiedyś będzie z 10 GB :)

  • 0

    45.  2010-04-08 12:42:48

    @43 nie informują Was tam o ofertach ? Chyba chodzi o taką http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4295/4398662.pdf

  • 0

    46.  2010-04-08 12:46:30

    Faktury jeszcze nie dostałem siłą rzeczy , ale nie powinno być niespodzianek. Trzeba pamiętać tylko , że jest opłata aktywacyjna 61zł.

  • 0

    47. ~GG  2010-04-08 13:58:50  host: 188.33.3.36

    U mnie prędkość zależy tylko od pogody (mieszkam 8km od nadajnika) ale tak to mam non stop 1Mb/s a jak coś ściągam z dobrego serwera to i wydusi 1,3Mb/s http://www.speedtest.net/result/775586730.png

  • 0

    48. ~zaciekawiony  2010-04-08 15:40:08  host: chello084010102197.chello.pl

    "W drugiej połowie roku planujemy znacznie zwiększenie prędkości oferowanych w mobilnym Internecie - dodał prezes P4" A może zaczęlibyście od sprawienia że internet w Play ZACZNIE działać? Po co komu teoretyczna prędkość jak Play Online nie ma zasięgu i działa tylko na papierze???

  • 0

    49. ~Łukasz_  2010-04-08 16:00:52  host: 212.2.101.61

    @21, 22: Macie na myśli 300 kb a nie kB :-) To by było super, ośmiokrotnie więcej :-) @27: Co to za lokalizacja?

  • 0

    50. ~Robek  2010-04-08 18:36:47  host: 77-255-58-185.adsl.inetia.pl

    Dokładnie definicja jest bardzo dziwna. Przecież to prawie mobilny internet jest. Dużo mu brakuje do mobilności. Ale najgorsze jest to że czasem w dużych miastach w ich centrach brakuje zasięgu Play co za tym idzie trzeba bulić po 12gr/100kB nawet wtedy gdy chcemy sprawdzić rozkład jazdy. Bo ich pakiety na ten są ważne tylko przy ich zasięgu. A teraz jakaś moda na przestawianie na nadajniki Plusa :D jak dla mnie dziwna sieć.

  • 0

    51.  2010-04-09 00:12:53

    Nikt nie zauwazyl takiego rodzynka? "My obiecaliśmy 1 Mb/s i jesteśmy najbliżej spełnienia obietnicy danej klientom." Jak mozna cos obiecac, a potem przyznac sie publicznie, ze sie nie wywiazali? Ehhh....

  • 0

    52.  2010-04-11 04:35:18

    ee jest już lepiej, u mnie teraz jest na sztywno 1Mb/s modem Merlin Xu870 play online prepaid. Lokalizacja północ Katowic. Ping 200 ale jitter dochodził i do 40. Za to upload to jakaś paranoja max miałem 56kb/s.

  • 0

    53. ~nick  2010-04-12 19:36:38  host: 188.33.93.224

    Panie gang-bang-dżensen, na cholere nam podnoszenie prędkości skoro to co jest teraz jest niestabilne, co jakiś czas się rozłacza, ponowne łączenie daje predkość 236,8 Kb/s a w rzeczywistości jest kilka Kb/s, zakłócenia na monitorze i w głosnikach. Czekam do 22 kwietnia i jak nie będzie stabilnie to do widzenia, kolejnego doładowania za 50zł nie będzie. Dla odmiany modem huawei 1550, lokalizacja centrum Katowic.

  • 0

    54. ~  2010-11-27 00:56:10  host: 212.2.101.63

    mam i plusa i strasznie wolno działa co mam zrobić

Dodaj swoją opinię