Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bang-Jensen: dogadajmy się w sprawie aukcji

Bang-Jensen: dogadajmy się w sprawie aukcji

Piszemy o tym pierwsi WitekT 24 Listopada 2015 10:34

7 5

Jesteśmy za tym, aby w sprawie aukcji LTE wszyscy usiedli i dogadali się. Długi proces nie jest nikomu na rękę. Nie złożyliśmy wniosku o unieważnienie aukcji - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.



P4 ponad rok temu w stanowisku do dokumentacji aukcyjnej stwierdził, że wypełnienie warunków pokryciowych z jednej rezerwacji będzie go kosztowało w ciągu 15 lat 550-630 mln zł i będzie wymagało wybudowania 950-1100 nowych stacji. To w wypadku, gdyby telekom sieć na 800 MHz chciał budować samodzielnie.




Jesteśmy otwarci na wszystkie scenariusze. Możemy zbudować sieć samodzielnie, możemy współpracować z partnerami, w tym z naszym głównym, czyli T-Mobile. Model "network sharing" jest dla nas idealny - powiedział Bang-Jensen.

Konkrety na temat budowy sieci mają być podane wkrótce po uzyskaniu rezerwacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: jorgen bang-jensen | p4 | aukcja | aukcja lte

w sumie: 10
  • 3

    1. ~  2015-11-24 10:45:00  host: user-94-254-198-79.play-internet.pl

    Jak ktoś umie liczyć, to niech liczy na siebie. Takie jest stare powiedzenie. Dlatego budujcie sami a nie oglądacie się na innych.

  • 1

    2. ~olsa  2015-11-24 11:52:14  host: ip-37-152-19-58.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    play ma światełka z wiązanką a plus wiązankę - pasują do siebie... T&O już lupy podzieliło... NW, choć te stacje mogą nadawać - za okrągłą sumkę - pasma PLAY...

  • -3

    3.  2015-11-24 12:13:58

    Play będzie cały czas wchodził w tylek TMobile do skutku, ponieważ nie mają dobrych stosunków z Solorzem oraz Niemcy mają zdecydowanie nowsza sieć. A Play wie, że dzisiaj to tylko opcja z Plusem albo sam. Szopka będzie ciagnieta przez fioletowych długo. A dwa....Jak mieli małe Szanse na wygranie LTE 800 to pierwsi krzyczeli a teraz gdy mają jeden blok zero protestów. Cały Play. Ważne aby marketingowo był cud miód i orzeszki

  • 2

    4. ~  2015-11-24 12:23:09  host: 168.235.201.33

    @3 stek bzdur w twoim wykonaniu

  • 2

    5.  2015-11-24 12:52:04

    3 A co powiesz o możliwości sprzedaży masztów N! Emitelowi? Byłby operator infrastrukturalny, z którego wszyscy mogliby korzystać. Ostatnio gdzieś czytałem o takiej możliwości.

  • -2

    6.  2015-11-24 12:58:35

    @4 Prawda w oczy kole. Plus obecnie to najstarsza technicznie sieć, nawet Play jest od nich lepszy pod tym względem. Plusa ratuje dobry zasięg ogólnopolski
    @5 Kaczka dziennikarska. Ja wiem że Kowalski by tak chciał bo wystarczyłaby karta SiM Biedronka

  • -2

    7.  2015-11-24 13:02:36

    goral2099 - mnie od 1997 roku dziwiło, ze nie powstał taki operator ;-) Dyskutowałem od zawsze, kwestionowałem - chory system budowy trzech masztów na jednej działce. Czy taki system coś dał? No nic nie dał a zabrał - kasę klientów ;-)
    W przypadku Plej także kasę klientów innych sieci, bo MTR-y, zgodnie z decyzjami i uzasadnieniami tych decyzji byłej szefowej Biura Szeryfa zamiast na rozbudowę infrastruktury, szły na rozbudowę bazy klientów ;-)
    Bardzo fajnie by było, gdyby taki operator funkcjonował. Zdecydowanie szybciej rozbudowywałyby się sieci operatorów. Dlaczego? Ano chociażby dlatego, ze zdecydowanie mniejszy problem protestów, tzw. społecznych, by był ;-)

  • 1

    8.  2015-11-24 15:22:09

    A może Play podepnie się pod PKP PLK przy okazji budowy R-GSM :-)

  • -1

    9. ~Szary Abiszaj  2015-11-24 17:02:14  host: adsl-ge.dfinet.net

    To pokazuje, że z terrorystami nikt już nie chce gadać. TMo bliżej do Orange niż Play, a jednak Play szuka wszędzie gdzie nie ma Zygmunta Piotra czy jak on tam w IPN widnieje... W Radomiu interesu nie zrobisz.

  • 1

    10. ~ulung  2015-11-24 23:10:38  host: n24-04-05.opera-mini.net

    aukcja ma być powtórzona, bo za dużo pasma łyknął Orange, więc Play z francuzami będzie grał o swoje

Dodaj swoją opinię