Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Badania Ericssona o mobilnej telewizji

Badania Ericssona o mobilnej telewizji

WitekT 2 Lipca 2007 11:03

0 0

Użytkownicy mobilnej telewizji chcą sami wybierać programy, jakie oglądają. Chcą też szerszej oferty programów i niezawodności w działaniu. Telewizja mobilna jest nową, interesującą alternatywą dla tradycyjnej oraz internetowej telewizji - uważają osoby, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez Ericssona.

Użytkownicy chcą oglądać dobrze znane programy. Gdyby mogli wybierać, prawie 60% chciałoby mieć opcję telewizji na żądanie, by oglądać wybrane audycje w najbardziej dogodnym dla siebie czasie. Nie zaskakuje wniosek, że użytkownicy chcieliby, aby telewizja przez komórkę była darmowa. Nie chcą za to oglądać reklam, chyba, że spowoduje to zmniejszenie kosztów oglądania telewizji. Ponad połowa chciałaby płacić tylko za programy, które sami wybiorą.

Klienci mobilnej TV oczekują też bardziej spersonalizowanych kanałów i programów. W tej chwili klienci mobilnej telewizji używają mniej niż połowy dostępnych kanałów, których zwykle jest około 13. Największą popularnością cieszą się kanały informacyjne, muzyczne i sportowe.
Zapytano badanych, jakie kanały powinny być dostępne, a których nie mają obecnie. W pierwszej trójce znalazły się kanały filmowe, z serialami oraz komediowe. Spytano również, jakie dodatkowe możliwości powinna jeszcze mieć mobilna telewizja? Na pierwszym miejscu wymieniano funkcję zatrzymywania i ponownego odtwarzania programów. Ankietowani chcieliby też mieć możliwość odtwarzania treści z komórki na dużym ekranie oraz nagrywania programów.

W ubiegłym roku badacze Ericssona sprawdzali także potencjalne zainteresowanie komórkową telewizją w Polsce. Znalazła się ona na dziewiątym miejscu spośród 21 nowoczesnych usług mobilnych. Jednak najbardziej zainteresowani nią była grupa klientów, najatrakcyjniejszych dla operatorów i firm telekomunikacyjnych. Oznacza to młodych, aktywnych towarzysko i zawodowo ludzi, którzy kreują trendy i wydają spore kwoty na nowe technologie.

Badacze Ericssona na przełomie 2006 i 2007 roku ankietowali 721 użytkowników mobilnej telewizji w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Korei, Włoszech i Francji. Kraje te zostały wybrane na podstawie web studies spośród tych, które miały największa grupę użytkowników Mobile TV. Respondenci mieli od 15 do 34 lat i reprezentowali 10-milionową rzeszę użytkowników mobilnej TV na świecie. Badacze chcieli wiedzieć, jak oceniają oni nowe usługi, w jaki sposób z nich korzystają. A wszystko po to, by wiedzieć, jak można ulepszyć tę technologię i dopasować ją do oczekiwań odbiorców.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2007-07-02 11:09:07

  kiedy tak bedzie u nas...

 • 0

  2. ~mirekb  2007-07-02 11:14:21  host: bnc61.neoplus.adsl.tpnet.pl

  lepiej niech ericsson stawiam z opami 3g a o mobilnej tv pomysli za 2 lata..orange cos kombinuje ale to jeszcze nie to

 • 0

  3. ~ret  2007-07-02 11:21:57  host: dpy71.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie to? ale co dokładnie? bo jak dla mnie jest super, no ekran mógłby być wiekszy :) ale ogólnie orangowa mobilna tv mi odpowiada

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet