Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bada OS: Samsung zapowiada własny mobilny system operacyjny

Bada OS: Samsung zapowiada własny mobilny system operacyjny

Q! 12 Listopada 2009 13:02

0 0

Dla osób, które nie mogą się zdecydować na na wybór jednego ze znajdujących się już na rynku mobilnych systemów operacyjnych, Samsung przygotował kolejną zagwozdkę. Zapowiedział on wprowadzenie swojego własnego OS-a, który już niedługo ma zostać oficjalnie zaprezentowany.

Bada OS (z jęz. koreańskiego "ocean"), bo tak ma się nazywać koreański system operacyjny, ma zagwarantować funkcje zarezerwowane dotychczas tylko dla smartfonów - szerszej gamie urządzeń. Oznaczać to może, że trafi on nie tylko do telefonów z najwyższej półki.

Jak będzie wyglądać nowy gracz na rynku? Na razie trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż żadne zrzuty ekranu prezentujące jego wygląd i możliwości nie zostały udostępnione. Jednak na grudzień przewidziana jest premiera SDK dla systemu, tak więc w tych okolicach należy się spodziewać pierwszych zrzutów ekranu nowego systemu.

Pewnym jest natomiast to, że nowy system będzie musiał sobie znaleźć niemało miejsca w portfolio produktów Samsunga. Ucierpi na tym z pewnością jeden z obecnie wykorzystywanych przez firmę systemów. Głównym kandydatem do tego niechlubnego tytułu wydaje się być Windows Mobile, który m.in. u Motoroli, przynajmniej w obecnej wersji 6.5, zyskał opinię produktu mało perspektywicznego. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.
Zgodnie z przewidywaniami, w przyszłym roku udział Windows Mobile w portfolio produktów Samsunga może spaść poniżej poziomu 50%. W ciągu kolejnych 2 lat wskaźnik ten może osiągnąć jeszcze mniej, bo już tylko 20%.

Nieznane są również losy systemu LiMo, w tworzeniu którego Samsung bierze aktywny udział. Efektem tego jest wprowadzenie na rynek telefonu Samsung H1, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Dobrze natomiast ma się trzymać system Google Android, który w przyszłym roku ma się znaleźć w około 30% wszystkich nowych telefonów Samsunga wprowadzonych na rynek. Oznacza to, że znajdzie się on w ponad 10 modelach, które światło dzienne ujrzą w 2010 roku.

Źródło tekstu: bada.com ,wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~GoSPoS  2009-11-12 13:26:28  host: 128-mi2-9.acn.waw.pl

  [...] które światło dzienne ujrzą w 200 roku. zmieni nam się era, czy skasujemy licznik?

 • 0

  2.  2009-11-12 14:12:22

  Niby nadchodzi rok 2012, nigdy nic nie wiadomo ;)

 • 0

  3.  2009-11-12 14:52:29

  GoSPoS & Lugoss - poprawiłem. Aha - w 2012 Android OS będzie miał u Samsunga ponownie 30% udziału w rynku smartfonów, po ok. 40% w 2011 roku.

 • 0

  4.  2009-11-12 17:02:04

  To samo pewnie stanie się z Symbianem. Od dawna nic się nie zmienia.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet