Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bada 2.0 w przyszłym roku

Bada 2.0 w przyszłym roku

Ringu 20 Grudnia 2010 22:47

0 0

bada2 Samsung zapowiedział kolejną wersję swojego systemu operacyjnego Bada, która ma się pojawić w pierwszej połowie 2011 roku.

BadaOS 2.0 ma w pełni wspierać wielozadaniowość - do tej pory jednocześnie może działać tylko jedna aplikacja zewnętrznego dostawcy, oprócz tych wbudowanych w system. Odświeżony ma zostać interfejs użytkownika, którego głównym elementem będzie "inteligentny ekran główny". Samsung planuje też wprowadzenie systemu rozpoznawania mowy.

Poprawione ma być bezpieczeństwo aplikacji, planowane jest też wdrożenie systemu kontroli dostępu do danych DRM. Producent zapowiada też lepsze wsparcie dla aplikacji mobilnych.




Programiści otrzymają nowy zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji, także ci, którzy pracują na Linuxie i komputerach Mac - w tej chwili SDK jest dostępny jedynie dla Windows.

Nie ujawniono informacji, czy urządzenia dostępne już na rynku otrzymają możliwość aktualizacji do wersji 2.0.

Źródło tekstu: samsunghub.com     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2010-12-20 23:48:35

    Znając Samsunga - nie dostaną...

  • 1

    2.  2010-12-21 01:26:29

    Mam cichą nadzieję że przynajmniej flagowy wave, czyli s8500 tak, ale wiadomo czyją matką jest nadzieja ;(

  • -1

    3. ~adaśko  2010-12-21 01:45:10  host: 94-40-31-140.tktelekom.pl

    DRM? Oj to nie brzmi dobrze.

  • -1

    4. ~v  2010-12-21 02:52:20  host: 77-253-193-103.adsl.inetia.pl

    Na pewno s8500 zaktualizują. Działają na nim te same gry i programy, co na Wave 2 (S8530). A piractwo na te telefony się szerzy :P

  • 0

    5.  2010-12-21 06:44:15

    Czy ktoś wie, jak zaktualizować system w S8500 do wersji bada 1.2? Przez firmowy program Samsung KIES nie można - fiągle wyskakuje komunikat, że "brak dostępnych uaktualnień".

  • 0

    6.  2010-12-21 06:58:54

    @5 chyba sam sobie odpowiedziałeś - trzeba to zrobić przez "niefirmowy" program ;)

  • 1

    7. ~rain86  2010-12-21 07:19:32  host: 213.155.179.66

    @4 no ja taki pewien to bym nie był, bo mam już pewne doświadczenia z tą firmą jeśli chodzi o ich telefony...i powiem tylko, że w tym przypadku niczego pewnym być nie można...patrząc na to czysto ekonomicznie to raczej w ogóle nie ma co liczyć na taką możliwość (a jak wiadomo liczy się tylko kasa,kasa,kasa;p)

  • 0

    8. ~MarekW  2010-12-21 08:10:15  host: host-89-229-157-4.plock.mm.pl

    ~rain 86 Przeciez nikt charytatywnie nie sprzedaje telefonów.

  • 0

    9. ~marjan  2010-12-21 08:15:49  host: 212.160.172.70

    Moim zdaniem na S8500 spokojnie powinien być nowy system. Wave ma na tyle mocny sprzęt, że spokojnie możnaby na niego zarzucić np androida 2.3, czy Łindołsa Xp

  • 1

    10. ~janoosh  2010-12-21 08:18:12  host: 212.160.172.70

    @Loop - poszukaj sobie gdzieś na necie opisu. Jest taki program jak multiuploader i za jego pomocą wgrasz sobie bada w wersji 1.2. Program jest łatwy w obsłudze i okraszony na necie rzetelnym opisem. Nowy system wgrywa się jakieś 10 minut i jest dużo bardziej stabilny niż wersja podstawowa ;)

  • 0

    11. ~dd  2010-12-21 09:19:58  host: 89-76-110-196.dynamic.chello.pl

    a wypuszcza tą wersje w korei? czy dalej będą testować ten system na biednych europejczykach?

  • 0

    12.  2010-12-21 09:37:12

    Czy w Samsungach z systemem "bada" działają wideorozmowy?

  • 0

    13. ~  2010-12-21 10:09:06  host: apn-77-112-76-187.dynamic.gprs.plus.pl

    Mój S8500 kupiony 10.12 w Erze, 14 został oddany do serwisu. Aplikacje poprzez Samsung App ściągały się, instalowały i wywalało krytyczny błąd. Poprzez Kies wszystko było OK. To mój pierwszy Samsung, zdradziłem Nokię i muszę powiedzieć że mam bardzo mieszane odczucia do Samsunga.

  • 0

    14. ~Alek  2010-12-21 10:44:54  host: zeus.tvtom.pl

    @12 działają wideorozmowy sam testowałem

  • 0

    15. ~Alek  2010-12-21 10:46:37  host: zeus.tvtom.pl

    @13 u mnie wszystko przebiega prawidłowo. Może występuje błąd w tej wersji oprogramowania u ciebie.

  • -1

    16.  2010-12-21 11:06:58

    @13 Podejrzewam, że to tylko soft, i po zmianie będziesz bardzo zadowolony. Gdybyś trafił na "typową" Nokie na symbianie, to dopiero wtedy miałbyś "mieszane uczucia" ;-) @ rain68 Akurat Samsung to marka której BARDZO podoba mi się polityka cenowa nie tylko w telefonach i śmiem twierdzić, że na update nie będzie można u nich narzekać gdyż mają duże zaplecze programistów i laboratorium oraz umieją z niego korzystać, w przeciwieństwie do innych marek,których tutaj nie wymienię.

  • 1

    17. ~rain86  2010-12-21 12:39:36  host: 213.155.179.66

    @16 i dlatego tak "cudownie wspierali" jeden ze swoich poprzednich flagowych modeli jakim był i8910 Omnia HD...gdyby nie użytkownicy, którzy wykrzesali z tego telefonu drugie życie to chyba mało kto by się nim na dłużej zainteresował..Zresztą jeśli wydadzą 2.0 na s8500 to po co wówczas kupować inny model? aparat z więcej mpx czy nagrywanie full hd raczej nie skłoni większej ilości osób do takiego posunięcia...ale poczekamy zobaczymy:)..samusng przeważnie wspiera swoje produkty przez rok a później, każdy wie =)...Spica np dawno już nic nie dostała (wiem to low end ale nader popularny), Galaxy S - też jakoś nie może się doczekać niebrandowanego andka 2.2 :) (przynajmniej w naszym kochanym kraju)

  • 0

    18.  2010-12-21 12:41:29

    @13 mialem ten sam problem. Pomogla aktualizacja Samsung Apss w telefonie (sama aktualizuje sie srednio raz na miesiac) po tym jak reka odjal wszystko sie instaluje a wczesniej tylko pojedyncze aplikacje wgrywaly sie z poziomu telefonu i to najczesciej tylko widgety. Ja sie Multiloaderem bawilem na Samsungu Jet bo tam nie bylo innej mozliwosci i jak ktos nie jest w goracej wodzie kapany i nie chce ryzykowac gwarancji (wiem ze najczesiej jej nie odrzucaja ale zawsze moga to zrobic) to update do 1.2 bedzie w ciagu kilku tygodni w KIESie calkiem oficjalnie. A Bada w wersji 1.02 juz jest stabilna wiec mozna poczekac na jeszcze stabilniejsza 1.2 ktora zreszta w wersji nieoficjalnej na necie ma pare bledow, ktorych zapewne w wersji oficjalnej juz nie bedzie

  • 0

    19. ~  2010-12-21 14:01:20  host: moprb-r.3s.pl

    BADA chyba Wypada. W Play`u w abonamencie 49,00 zł kosztuje 600,00 zł. Miałem ją brać ale chyba nie warta jest takiej forsy. A substytutów mało. Android rozplenił się w niezwykle krótkim czasie, i ta dostępność oprogramowania zdaje się przeważać na korzyść maszyn działających na nim. Tyle, że brak fajnych [tanich] telefonów z dużymi wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości.

  • 0

    20. ~november30th  2010-12-21 16:14:26  host: dynamic-78-8-165-120.ssp.dialog.net.pl

    @19 tani smartphone - ZTE Blade (orange san francisco), w Anglii kosztuje 100 funtów, w Polsce Play go wprowadza za ok 700 zł. 3,5" wyświetlacz, 512 MB RAM, rozd 800x 480 Pozytywne recenzje zbiera. http://telepolis.pl/telefony.php?id=1800

Dodaj swoją opinię