Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Babybox" - nowy modem ADSL w TP

"Babybox" - nowy modem ADSL w TP

WitekT 4 Listopada 2008 20:00

0 0
babyboxmOd dziś Telekomunikacja Polska udostępnia swój drugi - obok liveboxa - brandowamy modem ADSL. Będzie nim prosty babybox.

Babybox to modem wyposażony w dwa porty do podłączenia telefonów (do wykorzystania z usługami VoIP TP) oraz port ethernet. W porównaniu do liveboxa brakuje mu chociażby WiFi czy też większej ilości portów ethernet.

Nowy modem, podobnie jak livebox, będzie użytkownikowi wypożyczany. Standardowa cena liveboxa to 10 zł miesięcznie, a nowego babyboxa - 5 zł. W ramach różnych promocji cena wypożyczenia obu modemów będzie obniżana.

Więcej informacji można znaleźć na stronach TP.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~roberto  2008-11-04 20:41:21  host: c46-103.icpnet.pl

    postaram się merytorycznie a nie emocjonalnie: babybox jako kolejny po livebox obrandowany SAGEM, co nie gwarantuje wysokiej jakości (już lepszy byłby Thomson!). to kolejne "cudo" żywcem ściągnięte z france telecom. u żabojadów za free 1,5 roku temu, u nas oczywiście za kasiorę. i co dostajemy za 60 zeta rocznie? niewiele - brak WiFi, USB, jedno (jedyne) złącze ethernet. fajne jest to, że podłączając jeden telefon możesz jednocześnie korzystać z voip i stacjonarnego (po uzyciu definowalnego prefiksu). ALE! dlaczego do cholery nie łączy się z telefonią internetową tp, tylko z neofon tp, tego doprawdy nie potrafię zakumać (neofon, jak każdy inny voip idzie przez protokół SIP, a TI poprzez platformę H323 – dla mnie nieporównywalnie lepsza jakość!!). To chyba już koniec tych wątpliwych zalet BB. podsumowując - gdyby połączyć funkcjonalność LB (WiFi, TI) i BB można by było się ewentualnie zastanawiać nad zakupem (eeee wypożyczeniem raczej) w tej cenie. Ps. dlaczego domyślnym portem pod tel jest phone2 a nie 1?!?! kolejna francuska zagadka... ok. już się nie czepiam!

  • 0

    6. ~nick  2008-11-04 21:18:11  host: caq209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nazwia wręcz idealna - babybox czyli urządzenie dla dzieci neostrady :-D No chyba że chodzi o zdziecinniałego Wituckiego :-D

  • 0

    7. ~xxx  2008-11-04 21:18:17  host: elv218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlatego router wifi należy kupić sobie samemu i mieć na właśność. Wypożyczanie modemu - takie rzeczy tylko w tp.

  • 0

    8. ~nick  2008-11-04 21:21:46  host: caq209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapomniałbym - teraz baby z infolini blondynek bedą nachalnie dzwonić i wmawiać że obowiązkowo musze mieć tego bejbiboksa za jedynie 5zł miesiecznie gdyż jest lepszym rozwiązaniem od mojego routera za >500zł. TPżal...

  • 0

    9.  2008-11-04 21:43:58

    Dobry router mozna już mieć za około 100 zł i do tego na własność. Jest jednak wielu ludzi, którzy kompletnie się nie orientują o co chodzi, co to router i do czego jest potrzebny. Takich ludzi jest zdecydowana większość i to oni biorą te liveboxy czy babyboxy. Mają do tego prawo a TPsa zarobek.

  • 0

    10. ~tt  2008-11-04 23:08:06  host: ebd7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak sama nazwa wskazuje - livebox dla bab...

  • 0

    11. ~tt  2008-11-04 23:10:11  host: ebd7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a! no i pamiętajcie że tutaj głównie chodzi o VOIP (jeśli mowa o zaletach). ja używam i rozmawiam z ok 5,6 znajomymi i rodziną za friko! gdzie takie coś mi ktoś może zaoferować?? miesięczne rachunki telefoniczne spadły o jakieś... 40-50zł...

  • 0

    12. ~Chrome_TP  2008-11-04 23:11:11  host: aebs72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ugh LB to faktycznie szajs, zależy też od egzemplarza są takie że wsio chodzi ok i tak jak powinno a czasem to totalna porażka :P wiem bo się wystarczająco z nimi wraz z klientem użerałem. Prawda jest taka że gdyby nie to że są potrzebne do tpsowego video i do voipa to nie poleciłbym ich nikomu ;]

  • 0

    13. ~ejdż  2008-11-05 00:32:50  host: chello089078025216.chello.pl

    to modem firmy zyxel a nie sagem

  • 0

    14. ~roberto  2008-11-05 02:05:18  host: c46-103.icpnet.pl

    "jeden pies" - może być zyxel - dzięki za uwagę ~ejdż

  • 0

    15.  2008-11-05 04:52:10

    Już wolę swojego poniemieckiego Fritz!Boxa, też bez Wi-Fi, tylko z jednym portem Ethernet, jednym FXO i dwoma FXS. Ale za to z dziesięcioma kontami SIP pracującym równocześnie i z QoS.

  • 0

    16. ~  2008-11-05 06:37:19  host: aczo208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 Twoj kumpel to lama w takim razie bo mogl kabelek usb dokupic we wlasnym zakresie i oddac, poza tym chyba mu to w koncu przyjeli bo 600 kary umownej raczej nie zaplacil. I jeszcze wieksza lama bo 2 lata temu funkcjonowala promocja obnizająca koszt LB do 1,22 za polowe okresu wypozyczenia czyli powinien zaplacic okolo 130 za 2 lata :) @5 BabyBox to nie Sagem jak LiveBox tylko Zyxel!! @9 zgadzam sie - jest popyt jest podaz i interes sie kreci

  • 0

    17. ~  2008-11-05 08:25:48  host: f96-064.opera-mini.net

    Livebox? Miałem kiedyś. Była to moja pierwsza przygoda z wifi. Urządzenie tak nastrojowo świeci w ciemnym pokoju... Poza tym ma fajną i dopracowaną instrukcję. Dzięki niej zacząłem kumać o co biega w bezpiecznej sieci. Na tym niestety koniec plusów, bo urządzenie pracowało niestabilnie. Za 300 można kupić D-Linka router z wifi ADSL i bramkę VoIP na własność i z możliwością dopasowania do wybranego usługodawcy.

  • 0

    18.  2008-11-05 08:31:17

    obok liveboxa - brandowamy (BRANDOWAMY) - Chyba jednak brandowany :)

  • 0

    19. ~lukaszsz  2008-11-05 09:02:48  host: dcj138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 No nie wiem, gadalem z nim przed chwila, pogrzebal w rachunkach i jednak placil po 10 zl. moze sie nie zalapal akurat bo nie podpisywal dokladnie dwa lata temu. co do kabelka to kupil w sklepie komputerowym obok i dalo rade. jak bylem niedawno w telepunkcie cos zalatwiac odnosnie telefonu, to jakas kobitka chciala im to odac i tez czegos brakowalo, chciala zaplacic, a baby w TP nie chcialy przyjąc, sie usmialem jak dzwonila do meza zeby szukal po wszystich szafach w domu (nie pamietam co to bylo) chyba tez jakis kabel albo adapter WiFi

  • 0

    20. ~netflow  2008-11-05 09:42:41  host: ably10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Roberto Chciałeś merytorycznie a wyszło Ci emocjonalnie, chyba z powodu braku wiedzy. Zacznijmy od początku. 1. Kompletną brednią jest opinia na temat wyższej jakości głosu w H.323 niż w SIP - to protokoły sygnalizacyjne a nie kodeki. 2. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy Sagemem a Zyxelem, to znaczy że nie wiesz nic na temat producentów modemów, Zyxel to akurat firma z bardzo dużym doświadczeniem i bardzo dobrą opinią w branży. O samym modemie nie będę się wypowiadał, bo nie znam tego akurat modelu Zyxela - z opisu wygląda dość skromnie - ot podstawowy modem z VoIP.

  • 0

    21. ~Sof  2008-11-05 10:16:18  host: 212.160.172.70

    Nie narzekajcie na pochodzenie Babybox bo to opracowana przez POLSKICH specjalistów ekonomiczna wersja modemu Livebox.

  • 0

    22. ~roberto  2008-11-05 11:35:15  host: c46-103.icpnet.pl

    miało być... wyszło jak zwykle!! :):) ~netflow - dzięki! podsumowując: 1) nie sagem, a zyxel 2) nie "żywcem ściągnięte z FT", tylko z pomocą pracowników TP ;) 3) nie u żabojadów za free, tylko w szwajcarii 4) przyznaję się, że na protokołach i markach modemów się za wiele nie znam - ot zwykły laik, użytkownik. Biję się w pierś...

  • 0

    23. ~homo_googleticus  2008-11-05 19:49:05  host: 89.108.200.4

    Jak zatrudnią tego doradcę z Castoramy, to może sprzedadzą tego sprzętu trochę.

  • 0

    24. ~Marco  2008-11-06 09:40:26  host: 81-210-22-157.ip.netia.com.pl

    Jedna uwaga. Można zamiast BabyBox'a kupić D-LINKa lub Asmax'a czy coś tam innego. Główny problem w tym że BabyBox to modem ADSL z VoIP. Do poprawnej współpracy z siecią TP i możliwością korzystania z wszystkich usług głosowych opragramowanie na urządzeniu musi mocno dostrojone do infrastruktury i oferowanych usług operatora. Ponadto wchodzi tutaj jeszcze kwestia provisioningu urządzeń, czego w standardowym urządzeniu innego producenta nie ma, a co może być istotne w momencie występowania problemów z urządzeniem.

Dodaj swoją opinię