Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Azjatyckie państwa rejestrują prepaidy

Azjatyckie państwa rejestrują prepaidy

WitekT 15 Sierpnia 2005 11:11

0 0
Karty prepaid w Malezji muszą być rejestrowane. Dotychczasowi użytkownicy, którzy tego nie uczynili, mają na to czas do końca roku.Mamy 16 mln użytkowników prepaid, z czego 14 mln niezarejestrowanych - powiedział Minister Komunikacji Lim Keng Yaik. Zdaje on sobie sprawę z tego, że będzie to wielka operacja dla sieci komórkowych, jednak jest to koniecznie, aby skutecznie identyfikować nadawców podejrzanych wiadomości i połączeń do służb ratunkowych.

Kilka dni temu lokalna policja aresztowała dwóch ludzi, którzy wysyłali SMS-y z fałszywą informacją o bombach.

Malezja jest kolejnym krajem w regionie, po Tajlandii, Filipinach i Tajwanie, który zdecydował się na rejestrację kart prepaid. Tajlandia podobne regulacje wprowadziła 1. lipca po tym, jak telefony komórkowe zostały użyte jako detonatory bomb na południu kraju.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-138-66.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet