Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Azjatyckie państwa rejestrują prepaidy

Azjatyckie państwa rejestrują prepaidy

WitekT 15 Sierpnia 2005 11:11

0 0

Karty prepaid w Malezji muszą być rejestrowane. Dotychczasowi użytkownicy, którzy tego nie uczynili, mają na to czas do końca roku.

Mamy 16 mln użytkowników prepaid, z czego 14 mln niezarejestrowanych - powiedział Minister Komunikacji Lim Keng Yaik. Zdaje on sobie sprawę z tego, że będzie to wielka operacja dla sieci komórkowych, jednak jest to koniecznie, aby skutecznie identyfikować nadawców podejrzanych wiadomości i połączeń do służb ratunkowych.
Kilka dni temu lokalna policja aresztowała dwóch ludzi, którzy wysyłali SMS-y z fałszywą informacją o bombach.

Malezja jest kolejnym krajem w regionie, po Tajlandii, Filipinach i Tajwanie, który zdecydował się na rejestrację kart prepaid. Tajlandia podobne regulacje wprowadziła 1. lipca po tym, jak telefony komórkowe zostały użyte jako detonatory bomb na południu kraju.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet