Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Azjatyccy producenci telefonów rosną w siłę

Azjatyccy producenci telefonów rosną w siłę

LuiN 18 Czerwca 2008 11:38

0 0

Południowokoreańscy producenci telefonów komórkowych i szwedzko-japoński Sony Ericsson, wbrew niepokojącym informacjom na temat zwalniającej gospodarki USA i wzrastającej cenie ropy naftowej, prognozują wysokie wyniki sprzedaży w drugim kwartale tego roku.



Czwarty gracz na rynku, LG Electronics przekazał, że spodziewa się 20-procentowego wzrostu sprzedaży w tym kwartale. Swoje plany sprzedażowe podtrzymuje również drugi w rankingu Samsung. Sony Ericsson, piąty gracz na rynku telefonów komórkowych, twierdzi, że po trudnym początku roku, równiez jego sprzedaż wróci do wyższego poziomu.




LG jest już pewny, że w tym roku sprzeda ponad 100 mln sztuk telefonów. W drugim kwartale tego roku sprzeda ich 29,3 mln sztuk (24,4 mln w 1Q 2008).

Samsung zwiększając zeszłoroczną sprzedaż o 25%, chce sprzedać w tym roku około 200 mln sztuk telefonów (161 mln w 2007 roku). Sony Ericsson spodziewa się umiarkowanego wzrostu na poziomie 10%, zgodnego ze średnią całego rynku.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~  2008-06-18 11:40:58  host: vlas-72.sb.spnet.net

    SE gora!!!

  • 0

    2.  2008-06-18 11:56:10

    Samsung wyrósł na światowego lidera podobnie bedzie z LG a Nokia coż musi sie pogodzic z tym faktem

  • 0

    3.  2008-06-18 12:01:12

    jls: za to czuje ze SE sie troche pograza.

  • 0

    4. ~wermo  2008-06-18 12:14:43  host: aauk23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LG rośnie w siłę dzięki swietnym telefonom jeszcze kilka lat temu były to średnie produkcje jednak teraz są to telefony na najwyższym światowym poziomie i do tego wszystkiego maja dobra cene.

  • 0

    5. ~hettman  2008-06-18 13:17:02  host: 78.151.140.203

    jak widze takiego samsunga Omnie tO MNIE ;) wcale nie dziwi ze azjaci ida jak "burza" i notuja tlko wzrosty.

  • 0

    6. ~pio  2008-06-18 14:44:44  host: mail.zelnar.com.pl

    Używaj SE a bedziesz świecił. Wiekszoś ma SAR grubo ponad 1

  • 0

    7.  2008-06-18 19:45:42

    Rozumiem że SE jakimś sposobem się przedarł do grona azjatyckich producentów? Jak ci skubańcy tego dokonali? :)

  • 0

    8.  2008-06-18 19:48:33

    #6: a np. taka nokia E51 czy N82 to ile mają? Czy nie całkiem przypadkowo tez powyżej?

  • 0

    9. ~Hose  2008-06-18 21:59:09  host: 194.39.141.10

    7: a Japonia to niby nie azja??

  • 0

    10.  2008-06-19 05:59:10

    SE-The company's global management is based in Hammersmith, London, and it has research & development teams in Sweden, Japan, China, Germany, the United States, India, Pakistan and the United Kingdom. Chyba trudno byłoby powiedzieć, że to azjatycka firma skoro zarząd jest w Londynie?

  • 0

    11. ~Hose  2008-06-19 21:11:21  host: 194.39.141.10

    r: a Bridgestone? jest Japońską korporacją posiadającą zarząd na nasz kontynent w Rzymie, więc to Włoska firma? Sony-Ericsson jak sama nazwa wskazuje narodził się z połączenia Japońskiego Sony z Szweckim Ericssonem więc chyba coś z Japonią ma wspólnego?

Dodaj swoją opinię